Publikované: 17.07.2022

1 600 vedcov – krypto a blockchain je podvod!

Tento list je úderom do brucha upisovateľom z Wall Street, ktorí priniesli miliardy dolárov spoločností súvisiacich s kryptomenami na verejné trhy, z ktorých väčšina teraz klesla. Vďaka tomu vyzerajú miliardári rizikového kapitálu, ktorí investovali miliardy do krypto startupov, ako blázni. A vďaka tomu vyzerajú známe celebrity, ktoré propagujú tento odpad v televíznych reklamách, ako také, aké sú.

List bol zaslaný kľúčovým členom Kongresu a predsedom bankového výboru Senátu a výboru pre finančné služby Snemovne reprezentantov. Je pod ňou podpísaných viac ako 1600 počítačových vedcov, softvérových inžinierov a technológov z celého sveta. V spoločnosti Google v súčasnosti pracuje 45 signatárov; 19 ktorí pracujú v spoločnosti Microsoft; 11 zamestnaných v spoločnosti Apple. (Tieto tri spoločnosti majú v súčasnosti kolektívnu trhovú kapitalizáciu viac ako 5,75 bilióna dolárov ; môžu si dovoliť najať tých najlepších a najbystrejších.)

Existujú signatári, ktorí sú doktorandi z najprestížnejších univerzít na svete, vrátane University of Oxford a MIT. A všetkých 1 600 podpísalo list, ktorý hovorí o krypto a blockchaine toto: ‘Dôrazne nesúhlasíme s tvrdením, ktoré šíria ľudia s finančným podielom v odvetví kryptoaktív, že tieto technológie predstavujú pozitívnu finančnú inováciu a sú akýmkoľvek spôsobom vhodné na riešenie finančných problémov, ktorým čelia bežní Američania…’

Strata vašich peňazí je väčšinou to, čo sa tento rok deje v kryptomenách . Okrem toho, že samotné kryptomeny sú pochybnou „investíciou“,  Federálna obchodná komisia v júni informovala, že „od začiatku roku 2021 viac ako 46 000 ľudí  nahlásilo stratu viac ako 1 miliardy dolárov  v kryptomenách kvôli  podvodom . To je približne jeden zo štyroch dolárov, ktoré údajne stratili podvodom počas tohto obdobia.“ (Viac o rizikách investovania do kryptomien nájdete v  našej správe o tom, ako sú zákazníci na kryptoburze Coinbase prenasledovaní)

Vzhľadom na toto faktické pozadie je prejav podpredsedníčky Fedu Laela Brainarda v Bank of England v Londýne minulý piatok hanbou americkej centrálnej banky. V prejave Brainard opakovane odkazuje na „krypto finančný systém“, ako keby to bola skutočná vec. Kryptomeny sú „finančným systémom“, ako napríklad iluzórna konverzia deleného štrajku Bernieho Madoffa, ktorá každoročne prinášala konzistentné 13-percentné výnosy. V oboch prípadoch tam nie je žiadne „tam“.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?