Publikované: 16.10.2019

5 dôvodov, prečo sa nikdy nevzdávajte svojich snov

V priebehu života každého z nás nastanú časy, kedy by sa zdalo, že najjednoduchšie je prestať ako ísť ďalej. Dôvod prečo píšem tento článok je ten, aby som Vám povedal, že nech robíte čokoľvek tak sa nevzdávajte. Život je o “zlyhaní“ a učení sa. Zlyhanie píšem v úvodzovkách, pretože si úprimne myslím, že neexistuje žiadne skutočné zlyhanie, len lekcie. Len šance urobiť to lepšie nabudúce. Najúspešnejší ľudia zlyhávajú stále. Nasledujú svoje sny a nikdy sa nevzdávajú. Tu je 5 dôvodov, prečo sa nikdy nevzdávajte svojich snov, ktoré Vám pomôžu v dobách pochybností.

iStock_000038912718Small

1. Zlyhanie je súčasťou života

Keď to pochopíte, môže to byť veľkou motiváciou, aby ste sa nikdy nevzdali svojich snov. Ak sa Vám nedarí v určitých aspektoch svojho podnikania, neprepadajte panike. Zlyhanie je nadobúdanie skúseností. Aspoň zistíte v čom sa potrebujete zlepšiť. Niektorí ľudia prestanú žiť svoj život, pretože sa boja zlyhania. Nestaňte sa jedným z nich. Najhoršie čo môžete zistiť je, že sa naučíte nové veci, alebo že Váš prístup nefungoval dobre. Takže to doladíte a nabudúce budete lepší.

2. Nechcete svoj život tráviť premýšľaním… “čo keby?“

Máte len jeden život, preto kým sa skončí, mali by ste nasledovať svoje sny. Ak ste vždy chceli byť rockovou hviezdou, tak zdvihnite gitaru a navštevujte lekcie hry na gitaru. Váš život bude lepší, pretože to pomáha priblížiť sny. Začať je tá najťažšia časť. Rozmeňte svoje sny na menšie ciele a to Vám pomôže pri ceste na vrchol. Premýšľajte o tom aj so svojimi deťmi a o ich snoch. Samozrejme rovnakým spôsobom.

3. Čo Vás nezabije, to Vás posilní

Jeden spôsob, ako sa nikdy nevzdať Vašich snov je zostať stále vytrvalý. To Vám dá silu. Vezmite si takú jazdu na bicykli. To je jedna z vecí, ktorú sa učíme v detstve (a jedna z najbolestivejších). Trvá to niekoľko pokusov a poškriabaných kolien, ale na konci dňa sme silnejší a máme väčšiu šancu na úspech v našom ďalšom snažení. Niekedy môže život priniesť naraz veľa nepríjemných životných okamihov a môžete si povedať, že už máte dosť. To všetko dáva dohromady Váš životný príbeh. Je úžasné, keď máte čas počúvať príbeh staršieho človeka. Koľko výziev a utrpenia je tam obvykle zmiešaných s dobrými vecami. Ak by ste mali 90 rokov, čo by ste dnes povedali svojmu mladšiemu ja? Čo by ste chceli ako mladší urobiť?

4. Je to o ceste, nie o cieli

Koľko ľudí na svete študovalo na vysokej škole určitý odbor, ale potom skončili pracovať v úplne inej sfére? Keď však máte sen, môžete ho viesť k novým snom. Tým že sledujete svoje sny sa viac dozviete o sebe a o tom čo naozaj chcete. Ak by ste to nikdy neskúsili, nikdy sa nedozviete, či by ste boli schopní to urobiť a stratili by ste rast, ktorým prechádzate na tejto ceste. Mojou obľúbenou časťou network marketingu je osobný rozvoj, ktorý prichádza práve na tej ceste. Dôkazom je tá najlepšia časť. Dosiahnutie hodnosti a proces kým ste sa tam dostali.

ujcnc

5. Vaše sny inšpirujú ostatných

Toto je veľmi dôležité hlavne v odvetví network marketingu. Tak sa nikdy nevzdáte svojho sna a dosiahnete jednu z najvyšších pozícií v spoločnosti a tým inšpirujete mnoho ľudí, ktorí su veľmi cennými členmi Vášho tímu. Ľudia chcú pracovať s vodcami, ktorí ich inšpirujú. Ak zdieľate svoje sny so svojim tímom, potom môžu aj oni zdieľať tie svoje. Nikdy neviete, čo Váš zdieľaný príbeh nebude pre niekoho v publiku znamenať. Niekto môže za Vami prísť o pár rokov a povedať, že v ten deň, kedy ste hovorili svoj príbeh, oni urobili rozhodnutie, ktoré zmenilo ich život. Naše slová, naše príklady a naše príbehy sú tak silné. Nikdy neberte ľahkovážne to, ako snívate a zdieľate svoje sny, pretože ľudia sa na Vás pozerajú.

Dúfam, že som Vám dal väčší dôvod, aby ste sa nikdy nevzdali svojich snov. Ak sa niekedy cítite zle, alebo negatívne, použite jeden z týchto trikov. Vezmite si pero a papier a napíšte svoje sny, za ktoré ste vďační, že ste ich dosiahli. Premýšľajte o tom, ako ste sa cítili, keď ste dosiahli ten sen a nechajte negativitu pomaly miznúť. Stále snívajte a nezabudnite … Nikdy sa nevzdávajte!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?