Publikované: 09.06.2019

5 tipov, ako zabrániť plesni vo vašej malej kúpeľni

Nikto nemá rád pleseň. Plesne páchnu, sú nevzhľadné a akýkoľvek priestor spravia menej príťažlivým na bývanie. Čo je ešte horšie, môže byť naozaj náročné ich odstrániť – najmä keď sú vo vašej kúpeľni. Našťastie, ak nezanedbáte prevenciu voči plesniam, nebudete sa ich musieť zbavovať.
Preto sme zostavili tento zoznam piatich najlepších spôsobov, ako zabrániť rastu plesní. Tieto tipy vám pomôžu udržať vašu kúpeľňu bez plesní a postarajú sa tak o zdravší a bezpečnejší domov.

1) Investujte do vysoko kvalitného ventilátora

Ventilátor do kúpeľne zabraňuje tvorbe plesní tým, že odvádza vlhkosť von vaším ventilačným systémom, aby sa zabránilo jej hromadeniu. Uistite sa, že váš ventilátor pracuje efektívne, pretože je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré zabraňujú plesniam. Ventilátor by mal mať správnu silu, ktorá by mala zodpovedať veľkosti vašej kúpeľne.

2) Používajte ventilátor vždy keď je to potrebné

Mať nainštalovaný ventilátor na odvádzanie vlhkosti z vašej kúpeľne je síce skvelé … ale len ak ho používate. Niekoľko tipov: nečakajte, kým sa dosprch**ete, aby ste zapli svoj ventilátor. Zapnite ho ešte predtým ako pôjdete do sprchy a nechajte ho bežať dovtedy, kým para nezmizne. Ak sa však chcete vyhnúť neustálemu zapínaniu a vypínaniu ventilátora môžete ho nainštalovať s časovým spínačom.

3) Odstráňte všetky netesnosti a úniky vo vašej kúpeľni

Najväčším páchateľom kúpeľňovej plesne, najmä v malých kúpeľniach, je vlhkosť po sprchovaní. Nie je to však jediný páchateľ. Netesnosti, najmä tie, ktoré sú skryté pod umývadlom, či odtokom alebo vo vašich toaletách, môžu tiež spôsobiť akumuláciu vlhkosti. Ak máte podozrenie, že máte únik vo vašej kúpeľni, postarajte sa o to, alebo zavolajte profesionálneho inštalatéra.

4) Pravidelne vymieňajte vašu kúpeľňovú bielizeň

Vaša kúpeľňová bielizeň je miestom, kde sa pleseň obľubuje množiť. Vlhké visiace uteráky sú dokonalou živnou pôdou pre baktérie. Operte uteráky a kúpeľňové koberec aspoň raz týždenne. To zastaví rast akýchkoľvek plesní, než sa dostanú na steny, vaňu alebo mimo nej.

5) Zaobstarajte si malú stierku pre sprchu alebo vaňu

Nepodceňujte silu stierky. Nestojí veľa a zaobstaráte si ju v akomkoľvek obchode s domácimi potrebami. Mať jednu, ktorá visí v sprche alebo nad vaňou môže znamenať, že plesne si do vašej kúpeľne nenájdu miesto pre svoj rast.
Nasledovanie našich tipov na prevenciu usadenia plesní vo vašej malej kúpeľni, by malo zabezpečiť, aby si akékoľvek choroboplodné zárodky nenašli cestu do vašej kúpeľne. Ak sa to však aj napriek vášmu úsiliu stane, môžete sa obrátiť na nás – expertov, ktorí sa postarajú o to, aby vaša kúpeľňa bola bezpečným a zdravým miestom. V prípade ak sa vo vašej nehnuteľnosti objavil iný nečakaný problém neváhajte sa na nás obrátiť. Naša firma má najmodernejšie vybavenie potrebné na monitoring kanalizácie, krtkovanie, rozsiahlejšie či drobné opravy.

 

Plesne páchnu, sú nevzhľadné a akýkoľvek priestor spravia menej príťažlivým na bývanie

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?