Publikované: 18.02.2020

58. schôdza Národnej rady Slovenska

Program 58. parlamentnej schôdze národnej rady pred parlamentnými schválilo 78 poslancov. Jej začiatku predchádzala obštrukčná blokáda poslancov rečníckeho pultu členmi opozície  Suchánek, Beblavý Petrík, Dubačová, Poliačik, Mihál aj s nepovolenými pomôckami (torta).

Smer, SNS a ĽSNS otvorili mimoriadnu schôdzu bez prítomnosti Most-híd. Podarilo sa im to vďaka odídencom zo SaS, ktorí sa prezentovali tiež poslanci z PS/Spolu blokovali rečnícky pult. Klus zo SaS odmietol viesť schôdzu.
Otvorenie mimoriadnej schôdze podporili poslanci z klubu Smer, SNS a šesť poslancov za ĽSNS. Okrem nich sa prezentovali aj nezaradení poslanci, ktorí odišli od Kollára a z SaS.
Podpredseda parlamentu Martin Klus (SaS) odmietol viesť parlamentnú schôdzu, keďže v súvislosti s ňou boli podané trestné oznámenia. Andrej Danko žiada Klusa, aby predsedal podľa harmonogramu.
Martin Klus je znechutený, že jeho bývalí kolegovia zo SaS podporili mimoriadnu schôdzu, ktorá bude stáť 800 miliónov.
Opoziční poslanci z PS/Spolu fyzicky blokovali mimoriadnu schôdzu. Stáli pri rečníckom pulte s tortou, ktorá má ilustrovať svadbu medzi Smerom a ĽSNS. Poslanci nechcú toto miesto opustiť. Andrej Danko im dal do 13:25 čas, aby odišli. Ak neodídu, vyhlásil, nechá ich vykázať zo sály.
Poslanci z PS/Spolu nechceli opustiť rečnícky pult. Predseda parlamentu Danko zvoláva poslanecké grémium. Požiadal šiestich poslancov, aby odišli zo sály a už sa schôdze nezúčastňovali.
Mimoriadna schôdza parlamentu bola otvorená len vďaka tomu, že sa prezentovali piati odídenci z SaS okolo Ľubomíra Galka.
Na úvod schôdze sa prezentovali ako prítomní Galko, Natália Blahová, Vladimír Sloboda, Renáta Kaščáková a Jozef Rajtár.
Marian Kotleba mal po ceste na parlamentnú schôdzu dopravnú nehodu – na diaľnici do jeho vozidla narazilo auto. Kotlebovci o tom nahrali na facebook video, podľa ktorého sa nikto nezranil.
Galko k mimoriadnej schôdzi: „Pred malou chvíľou sme s kolegami z Demokratickej strany zahlasovali za otvorenie mimoriadnej schôdze NR SR. Sme v robote a sme pripravení pracovať a vysvetliť v rozprave, čo si o jednotlivých návrhoch smerákov myslíme. Z politických strán, ktoré si hovoria „demokratická opozícia“ s nami nikto nerokoval, nikto z nich nebol sa s nami dohodnúť na nejakom spoločnom postupe.“
Technické obštrukcie prerušovaním live prenosu po dobu výziev predsedu parlamentu, aby opozícia dodržiavala rokovací poriadok, robila aj RTVS.
Andrej Danko dal tri minúty obštrukcionistom na opustenie rečníckeho pultu pred tým, než ich zo sály vykáže: „Váš názor na ústavnosť a zákonnosť schôdze je oprávnený posúdiť len ústavný súd a príslušné orgány. Schôdza bola riadne schválená.“ Predsedajúci parlamentnej chôdze Andrej Danko konal v súlade s rokovacím poriadkom NR SR.
Po neuposlúchnutí výzvy predsedu parlamentu, aby pajáci z opozície opustili rečnícky pult, vzdialili sa zo sály a nerušili priebeh schôdze, Andrej Danko schôdzu prerušil a jej pokračovanie určil na stredu so začiatkom o 9-tej predpoludním.
Nepochopil som, prečo šiestich obštrukcionistov nenechal predseda parlamentu vyviesť zo sály poriadkovou službou…
Dal tak zelenú „liberálnej demokracii“. Vidíte, čo robia. Na čo sú vám k tomu aj predvolebné prieskumy?
Prečo kapitán Tomtom Danko zdržuje schôdzu? Aby umožnil skóre prezidentke s jej prípadným vetom? Vysvetlenie, domnienka; nehoda Kotlebu. Parlament bude hlasy ĽSNS potrebovať.

TA3 v medzičase podporovala opozíciu poskytnutím priestoru a vyhláseniam opozičných odborníkov, že sociálne balíčky poškodzujú štátny rozpočet.
Pred začiatkom schôdze si to „rozdali“ v relácii Z prvej ruky Martin Poliačik (PS/SPOLU) a Erik Tomáš (Smer).

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?