Publikované: 24.06.2022

A Boh požehnal siedmy deň …

“Do siedmeho dňa mal už Boh dokončené dielo, na ktorom pracoval, a siedmy deň začal odpočívať od všetkej práce, ktorú robil. A Boh požehnal siedmy deň a vyhlásil ho za svätý, lebo v ňom odpočíva od všetkých stvoriteľských diel, od tvorenia všetkého, čo si predsavzal.” – 1. Mojžišova 2:2, 3.

Zaujímavý detail zistíme, keď si uvedomíme, že to bolo až na konci každého zo šiestich predošlých tvorivých dní, keď Jehova Boh povedal: ‘A Boh videl, že je to dobré …’! Ale čo sa týka siedmého dňa, to isté povedal už na samom začiatku s dodatkom, že ho požehnal a vyhlásil za svätý!

Lenže z hľadiska Všemohúceho a Vševediaceho Stvoriteľa a tiež zároveň aj Zvrchovaného Vládcu celého vesmíru je to pomerne jednoduché! Pretože z jeho hľadiska všetko to, čo si zaumieni, je to tak, ako by sa už stalo! A nikto nemôže tomu nikdy a nikde zabrániť! Preto z jeho hľadiska už sa to, čo si zaumienil, stalo!

Siedmy deň, ktorý bude trvať okolo 7 000 rokov, ako predošlých šesť tvorivých dní, je nazvaný svätý, požehnaný, lebo na jeho konci bude existovať Božia večná Inštitúcia Spravodlivosti vo forme Božieho nebeského kráľovstva v rukách nesmrteľného Ježiša Krista a jeho 144 000 nebeských spolukráľov!

Jeho spolukráľov, ktorí ako on, tiež budú mať nesmrteľnosť a nielenže doknale rozriešila zlo na Zemi počas posledných viac ako 6 000 rokov, ale bude mať pod večnou kontrolou spravodlivý večný život všetkých Stvoriteľovýc bytostí, tak  anjelov v nebi, ako ľudí, ale nielen na tejto planéte Zem, ale možno na mnohých iných vo vesmíre!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?