Publikované: 29.03.2019

Á la Tereza Spencerová

K sobotnému kolu voľby hlavy štátu mi v mojej „peňaženke“ ostalo zopár drobných, tak v pár poznámkach ich dnes rozdám občianskej a politickej „chudobe“ hoc ich tá, akože ináč, lebo je občiansky a politicky „gramotná“ a má slobodnú a ešte navyše aj „liberálnu“ vôľu a preto, moju almužnu „hrdo a nezávisle“ ak kto chce “slobodne a liberálne” odmietne; ako vždy. V predošlých prezidentských voľbách bola omámená „dobrým a nepolitickým politikom, a anjelom“. Lebo.

V prvom kole za väčšinu volili médiá, nesvojprávne voličstvo sa pridalo. V druhom budú voliči voliť úplne mimo misu, alebo tesne vedľa. Lebo šialený náskok Zuzany Čaputovej. Aj volebným úskokom. Úplne “čistého” lebo aj Denník N si zúfalo sťažoval, že na Šefčoviča “nemá vôbec nič!; úžasne v diplomacii a politike výborne vzdelaného, s trojjazyčnou jazykovou výbavou, praxou a skúsenosťou v zahraničných politikách a množstvom dobrých kontaktov v zahraničí, väčšinové voličstvo zrejme Šefčoviča lacno vymení za neznámy, poloprázdny a už dnes pochybný obal s ružovou mašľou; skúseného, úprimného, priameho a otvoreného politika za politicky neskúsenú (kiskoidnú) nepolitičku
Upozorňujem: Šefčovič nerovná sa Smer! Tak, ako Čaputová nie je ideologicky a politicky nezávislá; okrem toho, táto žena v kresle hlavy štátu, bude musieť vracať dlhy jej veriteľom..!
V prezidentskom kresle mi bude chýbať harabinovský element v časti justícia a právny štát. Túto kľúčovú parketu slovenskej štátnosti a úlohu Čaputová nezvládne; leda že by si Harabina vzala za poradcu v oblasti práva, a mala by; ak bojuje proti predsudkom;
Harabin je jeden z nich, stvorili si ho ako „nepriateľa ich Slovenska“ práve oni, akože „liberálni demokrati“ spolu s ich „liberálnymi“ médiami…


K uzneseniu o späť vzatí podpisu pod Istanbulským dohovorom:
Tento krok mal byť vykonaný už dávno a skôr. Teraz je zneužitý ako volebná kampaň pre Maroša Šefčoviča. Volebné kampane majú rôzne podoby. Ak liberáli inak nedajú, nech je tak, ako tvrdia…
Ibaže, zrejme dnes je už neskoro. Denník N uvádza:

Lucia Žitňanská je alebo právne a ústavno-právne negramotná, alebo zavádza alebo vedome klame, vyberte si: Istanbulský dohovor do ústavného prostredia Slovenskej republiky priamo zavádza rodovú ideológiu. Zo spoločenského a politického diskurzu vytesňuje kresťanstvo ako významnú súčasť občianskej spoločnosti, ktorú tvoria kresťania. Parlamentní pseudo liberáli liberáli ešte nemajú parlamentnú a vládnu moc, a už menia charakter štátu (odkaz na preambulu a Článok 1 odsek 1 Ústavy SR)
Odkazujem na parlamentné vyjadrenie  poslankyne za OĽaNO Anny Verešovej, a jej odmietnutie ID ako absolútne nepriestrelné… (29.3. o 9,20 hodiny rozpravy).
Žiaľ, tak, ako som počúval celkom 5 dní od rána do večera parlamentné vypočutie uchádzačov o posty ústavných sudcov, sledujem parlamentnú rozpravu k návrhu šiestich poslancov; a tu aj teraz konštatujem právnu, medzinárodno-právnu a ústavno právnu (ľudsko-právnu) negramotnosť najmä poslancov liberálneho spektra…
Jednoznačne, najmä liberáli klamú, zavádzajú, zatĺkajú a tárajú.
Článok zverejňujem  ešte v čase pred parlamentným hlasovaním o Istanbulskom dohovore. Nechám sa prekvapiť výsledkom. Čas beží, nevyčká. Môj čas, váš, náš čas.
Upozorňujem, že ak EÚ za celý priestor Lisabonskej zmluvy ratifikuje Istanbulský dohovor, bude platiť ako záväzný dokument aj pre Slovensko a Slovenská republika už dnes stojí pred problémom svojej samostatnosti, slobody, suverenity a zvrchovanosti, s poukazom na Viedenský dohovor o medzinárodnom zmluvnom práve a Lisabonskú zmluvu.
Ďalší aspekt otázky zotrvania Slovenska v EÚ…

K zastropovaniu dôchodku:
Róbert Fico robí z riadne a v slobodných demokratických parlamentných voľbách zvolenej parlamentnej strany „bežnú politickú stranu“, tvrdí denník SME, čím sa s Denníkom N a im podobnými dostáva za hranu parlamentnej demokracie:
Denník SME

Denník N

Termín pojednávania na Najvyššom súde vo veci charakteru ĽSNS je vytýčený na 9. apríla. Prečo až po prezidentských a pred eurovoľbami? Nemal času dosť? To si mám vysvetliť ako načasovanú kampaň?
Nie, parlament aj súdy nemajú lehoty. Ale pokojne konšpirujte.
Mimochodom, štát ide súdiť a prípadne zrušiť politickú stranu, ktorú sám vytvoril?

Kuciakiáda:
Stále viac sa kloním k názoru a presvedčeniu, že vyšetrovanie káuz okolo Kuciaka a spol. nenapreduje vďaka rekonštrukcii vlády s príslušenstvom, ale navzdory nej, pod tlakom zahraničia a pod dohľadom Európskej komisie, Interpolu a Eurojustu (a zrejme aj CIA; z družice zmapovala Kuciakovu vraždu).
Aj k podozreniu, že úmysel odstrániť Šufliarskeho a spol (prokuratúra) je fingovaný („z neba“ spadli esemesky medzi osobami Š a K.). Fico mohol ostať. A strážiť milión…
Tento raz má Schutz (zrejme) pravdu; je otázne, ako sa s esemeskami vysporiada „spolužiak“ a či by nemal „zvážiť aj seba“:
Peter Schutz

Sudca najvyššieho súdu a neúspešný prezidentský volebný kandidát JUDr. Štefan Harabin mal a má pravdu. A bude ju mať. A dá vám ju poznať. Vlastne ani nemusí. Veď ju máte na stole.

K uzneseniu euro parlamentu pred eurovoľbami
To, že kritickú správu a uznesenie EP o Slovensku a Malte podporilo 11 z 13-tich poslancov, je len divadelná štafáž. Práve vás začali klamať. A „odchytávať“. Aponúkať vám svoje tridsať tisícové vízie ich euro platov. Doteraz vás nepoznali. Ako vždy.
A ak budete Marošovi Šefčovi vytýkať jeho žiadosť do strany v 89-tom, a preto ho voliť nebudete, spomeňte si a pozdravujte „antikomunistu“ od narodenia, v Moskve vyškoleného Eduarda Kukana, s ním na Miroslava Lajčáka, a ďalších bývalých „súdruhov a súdružky“… (a na ich kompatibilitu s akýmkoľvek, dnes liberálno-fašistickým euro režimom)…
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Slovenský parlament schválil uznesenie proti ratifikácii a odstúpení Slovenska od Istanbulského dohovoru aj späť vzatím podpisu pod týmto dokumentom z roku 2011 o 11-tej hodine predpoludním; za schválenie tohto uznesenia hlasovalo 101 zo 133 prítomných poslancov.
https://domov.sme.sk/c/22086807/parlament-ziada-vladu-aby-zastavila-ratifikaciu-istanbulskeho-dohovoru.html#ixzz5jYa3fWYJ
…a kohože to chce chrániť Istanbulský dohovor?
Ste si istí, isté?
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=1gUr71CFTTU

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?