Publikované: 11.09.2020

Aby sa nezabudlo na Porošenka

KYJEV, 11. septembra. TASS.ru. Proti a v súvislosti s predošlým prezidentom Ukrajiny Porošenkom bolo začatých alebo beží 15-20 trestných vecí. Ide už o vznesené obvinenia alebo zatiaľ len stav pozície svedka.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/9431227
Vyšetruje ich bezpečnostná služba Ukrajiny.
Rámcovo má ísť o ohrozenie územnej celistvosti Ukrajiny, zvrhnutie ústavného poriadku, zmocnenie sa štátnej moci, finančné a bankové veci, sprenevera, pranie špinavých peňazí, a údajne ešte aj vraj financovanie terorizmu. Hmm…
Niektoré prípady sa týkajú bankového sektora, preto sa na ich otvorení môžu podieľať bývalí vlastníci Privatbanky.
Obhajoba exprezidenta označila trestné konania proti Porošenkovi za vykonštruované a vo svojej podstate ako „prázdne“.
Pred časom ukrajinská tlač písala aj, že Porošenko sa snaží vyhýbať vyšetrovaniu a nedostavuje sa k vyšetrovacím orgánom, nereagujúc na predvolania.

Súčasťou skúmania sú aj kontakty na Joe Bidena cez jeho syna, podnikajúceho na Ukrajine, zvýšenie cien energií nad rámec požadovaných MMF 75 percent (!) až o 100 percent, čím sa ešte aj pochválil…
Toto sa zistilo zo záznamov hovorov Porošenka s Joe Bidenom.
Ukrajina na svojej ceste od Ruska na Západ má smolu alebo na darebákov alebo hlupákov…
Dnes už nie je predmetom záujmu ani Westernu a takmer ani Ruska. To si vyčká, než sa Putinovi hodí okolo krku ako „stratenô díťa“.
Ukrajina je rozdelená na západnú a východnú časť. Aj politicky. Aj národnostne. Donbas je „ostrov“. Krym ruský.
Časť rozkolu a animozity rusky hovoriacej časti Ukrajiny voči pro západnému Kyjevu je zlý Porošenkov jazykový zákon a nadvláda ukrajinčiny, plus oslava a rehabilitácia Banderovcov. A ukrajinský nacizmus.
Je to tam takmer beznádejne „na hlavu“.
Poznámka: Ak by malo nebodaj dôjsť k konfrontácii Westernu s Ruskom, má to byť Ukrajina. Putinovi to to za to nestojí. Robí si poriadky inde (Bielorusko) a Ukrajina počká… (… Putin chce mať poriadok a usporiadaný systém najmä doma).
Konflikt na Donbase zamrzol, hrá sa o Minské dohody. Zelenský (prezradil sám) nechápe a nerozumie, ako má s nimi naložiť. Zacharovová (Lavrovova hovorkyňa) mu s úsmevom láskavo ponúkla, že mu ich vysvetlí…
Ak vám do hláv tlačia, že Rusko ich nedodržiava, to je lož.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?