Publikované: 11.12.2015

Aj Mexiko je na tom lepšie ako Slovensko!

Nová a sympatická volebná líderka Strany Priamej demokracie Marika Ritomská ide do boja proti mobbérom a stredovekým daňovým tmárom.

Slovák platí na daniach štátu cca 25 percent zo všetkého. Zo svojej výplaty ide na odvody cca 50 percent. Podľa správnosti by sa tieto peniaze mali prerozdeliť do zdravotníctva, školstva, súdnictva, ale ako sa zdá, že končia v súkromných vačkoch. Škandinávske krajiny vyberajú veľkú podiel na daniach od občanov, ale to aj cítiť. Veľké podnikateľské zdravotnícke poisťovne tam neexistujú.

Na Slovensku žije veľké množstvo daňových tmárov, ktorí by daň určovali podľa hlavy ako v stredoveku. Teraz sú stredovekí daniari pri moci. Je to Smer – SD.

V Košiciach sa konajú Vianočné trhy, a čo som počula? Pri Urbanovej veži, to je pri Dóme sv. Alžbety sú lacné stánky počas trhov zakázané. Povolené sú iba tzv. drevené domčeky, s prenájom na pár desiatok až stovku eur denne. Aj takí ako ja, čo sa venujú predaju šperkov, musia prejsť finančnou a byrokratickou tortúrou.

Mexiko je z toho hľadiska na tom lepšie, že tam do 700 dolárov príjmu sa neplatí daň. V súčasnosti keď sa dolár preráta na euro, je to asi viac ako 700 eur. Teda v rozvojovej krajine neplatia daň, čo majú menej ako 700 dolárov. A čo také “vyspelé” Slovensko, kde platia aj malí živnostníci daň? Vraj do výšky minimálnej mzdy sa neplatí. Ale aj tak je tých 300 e iba žobračenka na živorenia. Hanba je, že Mexiko to má ošetrené, Slovensko nie. Štát je tu azda zdieraný najviac v EÚ.

A na záver citujem z blogu M. Ritomskej o stave zdravotníctva a zdravotných poisťovni: Lekári a pacienti sú samostatná výpalnícka kapitola: Pacienti odvádzajú zdravotnú daň výpalníkovi, ktorý finančnými reštrikciami donúti lekára aby neliečil… Je to zle nastavený výpalnícky systém bez kontroly, a médiá musia vykričať každý vyčnievajúci prípad, ak sa chce zjednať jeho náprava… Ale čo s tými slušnými a trpiacimi občanmi, ktorí sa ani nesťažujú? Tí umierajú neliečení, a lekári mlčia o tom, ako ich poisťovňa tlačí k múru…

Toto je chyba systému: bohatí podnikatelia tlačia na štát, aby mali zákazky v zdravotníctve. Zdravotné poisťovne sú celé žhavé po zisku, tak preto si z lekárov a pacientov urobili rukojemníkov.

Agenda Mariky Ritomskej – boj proti mobbingu: Zlé pracovné prostredie vplýva aj na lekárov, sestry a celý zdravotnícky personál v nemocniciach. Potom sú drzí a hrubí ku pacientom.

 

 

 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?