Publikované: 29.12.2012

Ak mať smrteľný pracovný úraz tak nech sme aspoň deviati (boľševik zas rozdával)

Tak náš súdruh predseda zas rozdával. Ako zo svojho. Každá z deviatich rodín po obetiach tragédie pri Kurimanoch dostane po 33.000, Eur. Čiže spolu 297.000,- Eur zaplatíme my daňoví poplatníci Slovenskej republiky. Nie že by som im tie peniaze závidel, to určite nie. Ale prečo to mám platiť ja ako daňový poplatník?

Podľa Zákonníka práce, ak u zamestnanca prišlo pri plnení pracovných úloh k jeho smrti úrazom, za vzniknutú škodu zodpovedá zamestnávateľ, u ktorého bol zamestnanec v čase pracovného úrazu v pracovnom pomere.

Ja, ani ostatní daňoví poplatníci nie sme (neboli sme) ich zamestnávatelia. Tak prečo?

Ak chce byť súdruh predseda veľký grand tak nech to zaplatí zo svojho, alebo z toho čo zohnal „vlastnou hlavou“. A nech sa s tým hoc aj pochváli medzi hyenami v stredu večer na Markíze.

Ale prečo len týmto deviatim rodinám ? Veď neboli jediní, ktorí zomreli pri plnení si pracovných povinností. Prečo aj ich pozostalí nedostanú po 33.000, Eur ?

Asi všetci tušíme odpoveď. Pretože smrť jednotlivca nerezonuje v médiách tak dlho. Možno jeden večer vo všetkých správach a je ticho. Ale, keď ich je deväť…

Preto, ten možno cynický názov tohto blogu.

Vždy som si myslel, že Rozboril je hyena, ktorá ťaží z cudzieho nešťastia.

Je to len amatér…

 

Poznámka pod čiarou

297 tisíc Eur je v balíku 17 miliárd Eur len kvapka. Ale aj oceán sa skladá z kvapiek. Ak tak ako súdruh predseda zmýšľa každý štátny úradník tak zbohom naše dane…

 

  • SlabéVýborné (+111 skóre, 135 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

3 Komentárov

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Pán Fico si veľmi rád robí image pri nešťastí iných za cudzie peniaze.

  2. Čas už je dosť pokročilý, ale stále mi tu chýba anabolický idealista – odroň Juantoréna

  3. Juantorena

    Toto je slohová práca ďalšieho uctievača veľkého majstra Sulíka? Kamarát, tvoja základná vlastnosť sa volá chamtivosť. Pričom tvoja chamtivosť je silno selektívna. Asi si položíš otázku, že prečo? Nuž preto, že keď nejakou šikovnou fintou tvoj vodca niečo uchmatne, tak si ticho ako malá myška. Možno ešte tlieskaš k tomu ručičkami, keďže neoliberáli majú veľmi vyvinutú súdržnosť v kradnutí. Keď ale príde na odškodnenie nejakých chudákov, hneď sa v tebe búri spravodlivý pravičiarsky hnev. Prezraď nám len tak zo srandy, aké vysoké dane si za minulý rok zaplatil. Aby sme vedeli, že či to naozaj budeš ty platiť.

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?