Publikované: 29.09.2014

Ak mierumilovná väčšina nezdvihne hlas, tragédia je za rohom

Svojho času som čítal príbeh o tom, prečo je mierumilovná väčšina zanedbateľná. Dnes som si na neho spomenul, keď som čítal otvorený list ruského občana Ukrajincom. Tá paralela a dôsledky sú až nepríjemne mrazivé

Prečo je mierumilovná väčšina zanedbateľná?

Poznal som muža, ktorého rodina patrila pred druhou svetovou vojnou k nemeckej šľachte. Rodina vlastnila celý rad veľkých priemyselných podnikov a nehnuteľností. Spýtal som sa ho, koľko Nemcov bolo naozajstných nacistov a odpoveď, ktorú mi dal sa mi vryla do pamäte a od tej doby riadi môj postoj k fanatizmu.

“Veľmi málo ľudí bolo skutočnými nacistami,” hovoril, “ale mnoho ďalších sa radovalo z návratu nemeckej hrdosti a ďalší boli príliš zaneprázdnení, než aby ich to zaujímalo. Bol som jedným z tých, ktorí pokladali nacistov za bandu bláznov. Takže väčšina sa jednoducho stiahla a umožnila tým, aby sa to všetko stalo. Potom, skôr ako sme to zistili, nás mali v hrsti, stratili sme kontrolu, nastal koniec sveta. Moja rodina stratila všetko. Ja sám som skončil v koncentračnom tábore a spojenci zničili moje továrne.”

Dnes nám znovu a znovu rôzni experti a “užitoční idioti” opakujú, že Islam je náboženstvo mieru a že veľká väčšina moslimov si predsa praje jedine žiť v mieri. Aj keď toto nekonečné uisťovanie môže byť pravdivé, nemá ani najmenší význam. Je to bezcenný cukrík, ktorý nám má umožniť, aby sme sa cítili lepšie a aby sa trochu umenšil strašiak, obavy z fanatického vyčíňanie po celom svete v mene Islamu.

Je skutočnosťou, že v súčasnej fáze dejín vládnu islamu fanatici. Sú to fanatici, ktorí tvrdia muziku. Sú to fanatici, ktorí vedú každú z 50 vojen, ktoré zúri vo svete. Sú to fanatici, ktorí systematicky masakrujú kresťanov či príslušníkov domorodých kmeňov v Afrike, a postupne utápajú kontinent v prívalovej vlne islamu. Sú to fanatici, ktorí spúšťajú explózie bômb, usekávají hlavy, vraždia alebo zabíjajú z dôvodov cti. Sú to fanatici, ktorí preberajú kontrolu od jednej mešity k druhej. Sú to fanatici, ktorí horlivo šíria zvyky ukameňovania a vešania obetí znásilňovania a homosexuálov. Tvrdou, merateľnou skutočnosťou je, že “mierumilovná väčšina” je “mlčiace väčšina”, že je vystrašená a bezvýznamná.

Komunistické Rusko pozostávalo z Rusov, ktorí chceli iba žiť v mieri a napriek tomu ruskí komunististi boli zodpovední za vraždu asi 20 miliónov ľudí. Mierumilovná väčšina bola irelevantná. Ohromná populácia Číny bola tiež mierumilovná, ale čínskym komunistom sa podarilo zabiť ohromujúcich 70 miliónov ľudí. Priemerný Japonec pred druhou svetovou vojnou rozhodne nebol sadistickým vojnovým štváčom. Napriek tomu si Japonsko vraždením a krviprelievaním razilo cestu Juhovýchodná Áziou v orgiách zabíjania, ktoré zahŕňalo systematické vraždy 12 miliónov čínskych civilistov – väčšinou boli zabití šabľou, lopatou a bajonetom. A kto by mohol zabudnúť na Rwandu, kde sa konflikt zvrhol do mäsiarstva, krvavého zabíjanie. Nie je snáď možné tvrdiť, že väčšina Rwanďanov boli mierumilovní ľudia?

Poučenie z histórie sú často neuveriteľne jednoduché a lapidárne, ale cez všetky naše schopnosti logického myslenia často prehliadneme najzákladnejšie a úplne nekomplikované závery: Mierumilovní moslimovia boli zatlačení do bezvýznamnosti fanatikmi. Mierumilovní moslimovia sa stávajú úplne irelevantnými kvôli svojmu mlčaniu. Mierumilovní moslimovia sa stanú našimi nepriateľmi, ak nezodvihnú svoj hlas, pretože sa rovnako ako môj nemecký priateľ jedného dňa prebudia a zistia, že sa dostali do područia fanatikov a že “nastal koniec sveta”.

Mierumilovní Nemci, Japonci, Číňania, Rusi, Rwanďania, Srbi, Afgánci, Iračania, Palestínčania, Somálčania, Nigérijčania, Alžírčania a mnohí ďalší zomreli, pretože mierumilovná väčšina neprehovorila, až kým nebolo príliš neskoro.

Pokiaľ ide o nás, ktorí sledujeme ako beží život okolo, musíme dávať pozor na jedinú skupinu, ktorá je skutočne dôležitá: fanatikov, ktorí ohrozujú náš spôsob života.

Paul Marek, 18.3.2007

Druhý text som našiel na ruskom portáli Trimava od Alexeja Anufrijeva, myslím, že vzhľadom na jeho aktuálnosť sa ho oplatí prečítať

Otvorený list všetkým Ukrajincom

Som Rus. Žijem v samotnom strede Ruska a vyjadrujem názor možno nie celého, ale rozhodne môjho malého kúsočku zeme. Ale pýtať sa a odpovedať budem menom mnohých ruských ľudí, ktorých názor sa zhoduje s mojím. Takže, páni Ukrajinci …

1. Nie je tomu tak dávno, čo začalo zaujímavé obdobie, kedy mnohí Ukrajinci začali vnímať pravdu ohľadom svojho najbližšieho okolia a svojej najbližšej budúcnosti … A zrazu sa začali z ukrajinskej strany sypať hlboko ľudské a priateľské otázky a komentáre! A okamžite u mňa vznikla otázka

KDE STE BOLI doteraz?

Mnohí Ukrajinci teraz hovoria “boli sme od samého začiatku proti tomu Majdanu, proti neobanderovcom, proti Antiteroristickej operácii”, proti bombardovaniu Donbasu, proti tragédii v Odese a vôbec – Ukrajinci sú správni chlapi, bratia Rusov naveky … To samé tvrdia vojnoví zajatci Ukrajinskej armády . Samozrejme ste fajn, na to sa nedá nič povedať, úplne schvaľujem tento postoj! Len mi nie je jasné, čo si počať s upáleným berkutovcami a vojakmi ministerstva vnútra ?! Kam zaradiť mŕtve telá ľudí z Odesy a Donecka? Komu poslať mŕtvolky detí zo Slavyanska a Luganska? A mimochodom – kto to tak smelo kráčal v pochodňových pochodoch po Kyjeve a Ľvove, kto to hádzal Molotovove koktaily, kto ostreľoval z Gradov a húfnic obytné štvrte? “To boli tí zlí Ukrajinci, banderovci, ale my takí nie sme, my sme Rusov vždy považovali za bratov, podviedli nás, prinútili nás strieľať, inak sme pacifisti …” Viete čo? Trochu si to skonkretizujeme!

Nedávno, v jednom zo svojich článkov som zadal konkrétnu otázku, ako je možné donútiť zdravého chlapa s automatickou zbraňou v ruke ísť zabíjať ľudí ?! Sám vám môžem odpovedať. NIJAKO! On ide zabíjať preto, že chce zabíjať, pretože je pre neho pohodlné ospravedlňovať svoj výsmech zajatcom a znásilňovanie dievčat vojnou proti teroristom !!! Pretože sa mu hrozne páči jeho moc nad ostatnými … Keď človek nechce zabíjať, tak zbraň zahodí. Ale keď sa takému hrdinovi stane, že sa dostane do zajatia, všetko je inak – pred nami stojí vydesený človek utrápený duševným bôľom. Povedzte – to mu mám odpustiť, zľutovať sa nad ním? Prečo by som MUSEL BYŤ ľudomil vo vzťahu k nemu a mizerným cynikom vo vzťahu k jeho obetiam? “No tak urobil chybu, komu sa to niekedy nestane”. Nie, mnohým sa takéto chyby nestávajú. Väčšine!

Ukrajinci neustále porovnávajú ATO s Čečenskom, vraj úplná zhoda. Nie, “bratia”, nie je úplná! V Čečensku masovo zabíjali Rusov už od roku 1991, zabitých bolo alebo sa bez stopy stratilo viac ako 7.000 ľudí! Odpovedzte, koľko stúpencov jednotnej Ukrajiny bolo do mája 2014 zabitých v Donbase? Aké neprijateľné požiadavky kládli “separatisti” v marci, že zvyšku Ukrajiny pripadalo nevyhnutné sa tým ani nezaoberať a rovno tých “Kolorádov” potrestať? Ukrajinci začali krvavú vojnu, začali ju v Odese! Spodina a ľudský odpad sa vyrútili zabíjať a potom milióny s chuťou opakovali nechutné prirovnanie obetí požiarov k “šašlykom” či “barbecue” na ukrajinský spôsob. Nekonečné spŕšky lajkov sa liali na najnápaditejšie “žartíky” tohto druhu. Keď fašistická sviňa Lesja Orobec napísala “Kolorádska zberba zlikvidovaná”, kto z vás jej povedal, že toto sa nerobí? Kto napísal ukrajinsky, že “sú to naši bratia” ??? Napísali to Rusi, napísali to za mlčiacu Ukrajinu, za tých zbabelých “slobodných ľudí”! Vtedy Ukrajina prvýkrát počula ono “NEZABUDNEME! NEODPUSTÍME! “A kdesi úplne nečujne vtedy zaznelo: POMSTÍME SA. !!!

A fanatici neofašizmu za zvuku banderovských hesiel a pod fašistickými zástavami bežali robiť poriadok na Donbas, vychovávať “Koloradov” podľa vzorca z Odesy, “zachraňovať úrodu zemiakov” … Mnohí vtedy neverili, že niečo také je možné, že Ukrajinci ich budú zabíjať. Ale mnohí už prestali pochybovať. A Rusi zdvihli zbraň na svoju obranu. A ukrajinská vláda sa dusila nenávisťou a tisíce bastardov sa zoradili pod zástavy “Ríše”, narazili si helmy so svastikou a išli zabíjať podľudí, rusákov. A v ukrajiských médiách neutíchali víťazné relácie a zvuk prípitku na blízke konečné víťazstvo. A potichučky sa medzi Ukrajinci začal šíriť názor, že ukrajinská armáda je natoľko neporaziteľná, že môže znova vybojovať Krym, Rostov, Voronež a ďalšie “tradičné územia”. Koľko neuveriteľnej špiny bolo v sociálnych sieťach a v tlači vyliate na “tupých vatnikov”, akými odplatami hrozili Rusom, akými posmeškami zasypávali títo fanatickí Ukrajinci “otrokov”.

Lenže sa ukázalo, že Rusi bojujú lepšie, desaťkrát lepšie! Že udatní ukrajinskí vojaci, prichádzajú o techniku a delostrelectvo, po stovkách umierajú, že nemôžu zvíťaziť nad rozhorčenými ruskými ľuďmi. Ukrajinci stratili hlavu, dokonca aj tí najhlúpejší a najuvedomelejší začali pochybovať o víťazstve a bolo im “vysvetlené”, že nepriateľovi pomohlo Rusko, že poslalo svojich výsadkárov! A nové kýble pomyjí sa vylievali na hlavy Rusov! A nikto nehovoril o tom, že je potrebné sa dohovoriť s Ruskom, s Donbasom, to ne-e! Je potrebné ich pozabíjať … Plyn? Kašleme na váš plyn, budeme ho brať od Európy. Uhlie? Kúpime v Afrike. Tovar? My teraz obchodujeme výhradne s Európou. A vy, Rusáci mizerní atď. (n adávky podľa chuti) všetci zdochnite … A Rusi predsa hovorili “vyskákejte sa” … Tak sa teda vyskákali …

2. A teraz mi zrazu navrhujú, aby som na ten polrok zabudol. Keď záplava bastardov s celkovým objemom mozgov menším ako u mačiatka ma polievala takou špinou, že som to v živote nepočul.! “No veď nie sú všetci takí, nie všetci Ukrajinci sú fašisti, nie sú všetci tupí idioti a fanatici, prečo by sme mali zovšeobecňovať ?! Veď teraz milióny ľudí, ktorí sa ničím neprevinili, budú mrznúť a hladovať, budú trieť biedu s núdzou! Či sa ako Rus nehanbím priať biedu svojim susedom a mladším bratom … ”

Tak ja vám odpovedám: Samozrejme NIE !!! Ste to vy, kto teraz sami seba nazývate bratmi a snažíte sa zvaliť vinu na mňa, na môj národ, na moju vlasť! Nie som to ja, kto je ochotný vám dovoliť mrznúť, hladovať atď. Nie som to ja, kto dovolil vrahom z okraja spoločnosti zabíjať mierumilovné obyvateľstvo. Nebol som to ja, kto uvaľoval sankcie na Rusko. Nebol som to ja, kto na medzinárodnej scéne obviňoval Rusov zo všetkých hriechov sveta. Nebol som to ja, kto si na Ukrajine zvolil takú vládu, ktorá dáva svojmu ľudu také “darčeky”. TOTO VŠETKO STE UROBILI VY a NIE JA!!! To VY ste sa ľahostajne pozerali na vlajky banderovcov na západe krajiny. To VY ste mlčali, keď fašistickí bastardi vyšli prvýkrát na svoje pochody. To VY ste zbabelo odvracali oči, keď fašisti napádali veteránov vo Ľvove. A potom fašisti vyšli na Majdan a začali VAŠE nové dejiny! To VY ste sa s nimi postavili bok po boku. TO VY ste ich bránili pred ochrancami poriadku na Kreščatiku. To VY ste zmenili vrahov a ľudský odpad na “vlastencov dneška”. TO VY ste priviedli k moci rusofóbov a riťolezcov zo západu krajiny. TO VY ste dovolili sadistom z Odesy uniknúť trestu. TO VY ste vyhlásili vojnu na Východe. Nikto to nemohol urobiť za vás. Toto všetko ste urobili VY SAMI !!!

A Rusi mlčali. Vy ste neustále hovorili “Nemiešajte sa do našich záležitostí” a my sme tentoraz nezasahovali … A na našej hranici sa narodila obluda! Poľutovaniahodné a nebezpečné zároveň. A dnes mi navrhujete sklopiť oči a vykŕmiť tohto zakrslíka do rozmerov statného zvieraťa? Vy hovoríte o tom, že medzi bandami tejto protiruskej špiny sú nevinní baránkovia, ktorých MUSÍM pochopiť, zachrániť a obhájiť ?! No dobre, predstavme si, že skúsim zavrieť oči, zapachať ústa svojmu svedomiu a vypnem svoj mozog. A Rusko dá Ukrajine nové nenávratné pôžičky, pustí bezplatne plyn, otvorí hranicu pre jej výrobky … Čo bude za rok ?! Bratia Ukrajinci povedia “ďakujem” a ponúknu ruku na znamenie priateľstva? Je to celkom možné … Ale historická skúsenosť naučila Rusov niečo iné !!! Rozožratí Ukrajinci budú požadovať stále viac a viac až do úplnej absurdnosti, kedy bude potreba ich umravňovať … A títo baránkovia si nespomenú na pomoc, oni si myslia, že Rusi sú im DLŽNÍ!

Rusi sú dlžní za neexistujúci štát v roku 1917. Prišli “odporní komančovia” a vyhnali Petljuru a Nemcov, potom Poliakov a neumožnili Ukrajine stať sa samostatnou Európou … Rusi sú dlžní za “hladomor”. Ukrajincom nevadí, že hlad bol v celom ZSSR a v celom Povolžie neboli straty na životoch o nič menšie a že Ukrajincov zachránili ruské a bieloruské potraviny. Rusi sú dlžní za “okupáciu” v rokoch 1939 až 1940. Rusi sú dlžní za “vraždu patriotov” z UPA aj za vraždenie mierumilovného obyvateľstva čvargou z UPA. Rusi sú dlžní za útlak nasledujúcich rokov. Rusi sú dlžní zo “záškodníctva a tajnú okupáciu” po roku 1991. Rusi sú dlžní za Janukovyča, za Krym, za Donbas, za ekonomický rozvrat … Nie je jediná vec na Ukrajine, za ktorú by Rusi nedlužili !!!

Takže mám veľkú novinku pre bývalých “ukrajinských bratov”. My vám už nič nedlžíme. Navždy ste z nás sňali všetky dlhové záväzky. Obzvlášť pripomínam, že nie Američania, nie Európania a dokonca ani tí zasraní Rusáci – to vy sami ste si vybojovali právo nazývať Rusov svojimi nepriateľmi !!! Je možné pochopiť Poliakov a pobaltské národy, že nemajú radi Rusov. S nimi je možné sa dohovoriť neskôr. Ale dohovárať sa s ľuďmi, ktorí v extáze spievajú o odplate, ktorá nám hrozí … Čí politici vyhlasujú, že je nám potreba čokoľvek sľúbiť a potom nás povešať, že nás je potrebné zabíjať atómovou zbraňou, že si nezaslúžime zľutovanie atď.? To nie sú jednotliví blbci na sieti, ale tisíce, desiatky tisíc ľudí na námestí, ktorí vyspevujú, že je pre nás pripravená vetvu s povrazom, nože a oheň. To nie sú tí, s ktorými je možné sa akokoľvek dohovárať. Nie je prečo! Pretože oni vrazí nôž do chrbta pri prvej príležitosti. Tak nás to učí dejiny. A nikto sa nepokúša vyvolávať nenávisť voči nim, nikto sa o to nesnaží – okrem nich samých. Nenávisť vyvolanú v Odese banderovskými fanatikmi nie je možné ani utlmiť.

Čo má robiť niekoľko miliónov Ukrajincov, ktorí nepodporujú Banderovcov ?! Vziať do ruky samopal a ísť bojovať za svoju “normálnu Ukrajinu”! Pretože ste neužitočne premeškali tú chvíľu, kedy bolo možné sa zaobísť bez obetí. Teraz už ani jedna zo strán nezloží zbrane a ani to urobiť nemôže. A vy, “normálni, bežní Ukrajinci” ste zabudli, že ako prvé horia “chaty na okraji” a teraz sa užasnuto pozeráte na svoj horiaci dom a čepele nožov blýskajúce sa v tme.

“Kováč ožil.
– Ja si myslím, že sa prispôsobíme. Domnievam sa, že hlavné je: Nikoho si nevšímaj a nikto si nebude všímať teba, nie?
Rumata pokýval hlavou.
– Ale nie, povedal, kto si nikoho nevšíma, toho režú najviac zo všetkých “

(Prevzaté z: Je ťažké byť Bohom)

Rôznym druhom “vlastencov”, ktorí chcú zabrať Krym, Rostov atď., odpoviem stručne: “Príďte a vezmite!” A pre všetkých Ukrajincov bez výnimky: Spomínate si, keď ste pálili Odesanov, niekto povedal ticho – POMSTÍME SA ?! Sľúbili sme to a naše slovo dodržiavame, nezabudli sme a neodpustili sme … A teraz k vám domov prichádza problém, zaslúžený problém, ktorý je “bumerangovým efektom” ako odpoveď na búrku, ktorú ste zasiali! A my si nebudeme vyberať, pretože “dobrý fašista” je stále fašista … Je čas odpovedať a reagovať musia všetci. Tí, ktorí zabíjali, aj tí, ktorí na zabíjanie dali súhlas svojim mlčaním!

 

 

Redakcia: Text je odpoveď na Otvorený list Ukrajinca Rusom http://xn--80aaf2btl8d.xn--p1ai/?p=3194p

Zdroj:
http://www.israelnationalnews.com/Articles/Article.aspx/6996#.UujbetJwbGg
http://xn--80aaf2btl8d.xn--p1ai/?p=3199

  • SlabéVýborné (0 skóre, 8 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Juraj, pre tých, čo sú mladší a nestihli sa učiť po rusky, by si mohol preložiť aj list ukrajinca. Bolo by to v každom prípade férové, preložiť aj pohľad ukrajinca…

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?