Publikované: 05.10.2011

Ak neschválime euroval postihne nás pohroma biblických rozmerov

Primárne ide o boj za zachovanie slobody

Pýtajú sa Husáka, čo hovorí na to, keby komunizmus konečne zvíťazil aj v Amerike. Husák sa zamyslí, potom sa zháči a povie: „Len to nie, dve veľmoci si nemôžeme dovoliť živiť!“
(Opäť aktuálny) vtip zo socíku

Kto by si pomyslel, že po dvadsiatich rokoch sa na nás bude valiť socík a vymáhanie peňazí zo západu? Snáď len ten, kto vedel, ako a kto celý komunizmus finančne a priemyselne vybudoval.
Tak ako za komančov, aj teraz máme politikov, ktorí nemajú väčšiu slasť, ako podpísať “vstup finančných vojsk bruselskej zmluvy“, alebo ináč, inváziu eurovalu do peňaženiek nás a našich detí.
Tu sú len na ilustráciu dve perly:
Podľa ministra Mikloša, ak neschválime euroval, slovenské HDP klesne o 50%. Odvoláva sa pritom na štúdiu istej „dôveryhodnej“ finančnej inštitúcie, ktorej trader nedávno len tak prerobil 2 miliardy eurobubákov. Ich štúdiu si navyše „optimalizoval“ podľa svojich potrieb.
Myslel som, že takúto hlášku nič neprekoná, ale beda, fantázia politikov v odr… ako sa tomu slušne hovorí – v predkladaní svojich vízií, je nekonečná.
Istý poslanec NRSR nedávno vyhlásil, že ak odmietneme euroval, budeme ponechaní napospas Maďarom a, zrejme aby tromfol Slotu, ešte pridal aj Ukrajincov. Podľa neho je preto členstvo v eurozóne na nezaplatenie (asi predtým pozeral reklamu na kreditnú kartu).
Spravte si na to názor sami, avšak ja sa pýtam, má vôbec význam mať poslancov a politikov, ktorí pri prvej príležitosti hodia svojich občanov – ktorí ich volia a platia – cez palubu? Ktorí nepracujú pre občanov, ale pre papalášov z Bruselu a finančnú elitu? Veď na to stačí nejaký softvér, ktorý to bude robiť automaticky. Aby to nebolo také suchopárne, stačí ho naprogramovať biblickými príbehmi a každý týždeň môže púšťať do médií hlášky typu: Ak Slovensko nepodporí euroválov, sedem rokov ho budú sužovať kobylky. Alebo: príde potopa a zachránia sa iba tí, čo prispeli do eurovalu. Informačnú hodnotu to bude mať rovnakú.

Aby bolo jasné – Európa a svet stojí pred veľkou krízou, o tom niet pochýb. Ide o to, či sa nám ju podarí prežiť tak, aby sme neupadli do novej totality.
Táto kríza je spôsobená centrálnym bankovníctvom a prerozdeľovaním (čo sú prejavy morálnej biedy). To vytvorilo extrémne bubliny (nepomer medzi reálnym ekonomickým výkonom a jeho finančným vyjadrením) a nerovnováhu medzi svetovými regiónmi. Na jednej strane stoja exportéri – Ázia a severná Európa, ktorí majú veľké prebytky v produkcii. Na strane druhej sú importéri – USA a južná Európa, ktorí platili rozdiel v bilancii financiami, za ktoré nevytvorili, a nie sú schopní vytvoriť, protihodnotu. Preto to kolabuje.
Brusel – zavádzaním euroválovov – hovorí: prehĺbme agóniu, vrhnime všetky zvyšné sily na to, aby sme simulovali ešte nejaký čas, že je to takto v poriadku. Zatiaľ prehoďme nesplatiteľný dlh z pliec našich finančných sponzorov a zavesme ho na krk daňových poplatníkov. Prečítajte si podrobnosti eurovalu, sú ozaj pikantné.
Dosiahne sa tým nasledovné: Občania všetkých štátov eurozóny budú zovretí v nesplatiteľnom, kolabujúcom dlhu, z ktorého všetkými silami budú platiť masívne úroky. Občania Európy budú v pasci, v ktorej sú rozvojové krajiny. Nekonečné dlhy a nekončiaca podriadenosť tým, ktorým sa dlží. Tí budú, spolu s Bruselom, rozhodovať komu, čo, kedy a za čo odpustia a zároveň si cez euroval priebežne vyrovnávať svoje straty. Totálna kontrola nad najbohatším regiónom sveta, ovládnutie Európy mierovou cestou – finančnou pavučinou dlhov. Preč sú časy, keď pán veľkomožný naháňal poddaných po poli s bičom. Dnes stačí použiť dlh. Že ste si z neho ani len neužili? Vaša chyba, mali ste si. Aspoň ste sa neodnaučili drieť na panstvo.

Teraz sa môžete spýtať: No dobre, ale predsa takáto spoločnosť schudobnie a stratí chuť sa rozvíjať. Predsa elita určite príde po čase s nejakým riešením, ako to nejako rozumne vyriešiť, v konečnom dôsledku aby z rozvoja spoločnosti mohli sami profitovať.
Pravdupovediac, často ma udivuje viera mnohých ľudí v nejaké, v konečnom dôsledku vždy konštruktívne, úmysly elít. Je treba si uvedomiť, že svetové elity sú tu tie isté, ktoré spôsobili morálny úpadok, o ktorom rozprával pred 80-tymi rokmi Baťa. Zopár rodín, poprepletaných vzájomnými sobášmi, ovládajúcich podstatnú zložku finančného a korporátneho sveta. Usilujúc sa o monopol v každej oblasti, ako sa kedysi Habsburgovci úspešne usilovali o ovládnutie Európy.
Predstavte si, že už si môžete užiť všetko, po čom túžite. Čo k tomu potrebujete viac? Chcete byť 500 krát bohatší v prosperujúcej spoločnosti, ale s konkurenciou, ktorá vás môže kedykoľvek položiť? Alebo chcete mať totálnu moc, síce v chudobnejšej spoločnosti, ale bez rovnocennej konkurencie?
Myslím, že keby elity odpovedali vždy áno na prvú otázku, nemali by sme v histórii  stáročia stredoveku, nacizmus, komunizmus. Ale máme. A môžeme mať opäť, ak sa nespamätáme a nezabojujeme zo všetkých síl o svoju slobodu. Voľba je len na nás.

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?