Publikované: 28.08.2020

Akési „vyčkávavé ticho“ o Navaľnom

Ja len, že po výmene odkazov medzi Nemeckom a Ruskom, vyhláseniach, že opozičný líder V. Putina a Kremľa bol otrávený, po prevoze Navalného do Berlína, a že Rusko by malo viac prispieť k objasneniu incidentu, ostalo akosi „ticho“, čosi sa v toku info „zaseklo“…
Čím a čo to asi bude?

             

BERLÍN 29. augusta TASS.ru.: Rusko by malo výraznejšie prispieť k objasneniu okolností vraj zhoršujúceho sa zdravotného stavu Alexeja Navalného. Uviedol to v piatok nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas na tlačovej konferencii po neformálnom stretnutí ministrov zahraničných vecí EÚ:
„Do našich vzťahov sa do našich vzťahov do istej miery prehĺbili oblaky. Je to Rusko, ktoré by malo výraznejšie prispieť k objasneniu prípadu s Navalnym,“ uviedol Maas. Vyzval aj na komplexné a transparentné vyšetrenie incidentu:
„Prípad Navalný ešte viac ukazuje, že my ako EÚ potrebujeme politiku voči Rusku, ktorá je viac založená na zásadách a záujmoch ako predtým,“ uviedol minister. „Kancelárka Angela Merkelová naznačila, že teraz je pred nami ďalší výskum, a to aj pokiaľ ide o látku, ktorej bol Navalny vystavený,“ pripomenul Maas. „Dohodli sme sa, že budeme naďalej veľmi úzko koordinovať naše kroky v rámci EÚ,“ zdôraznil.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/9315977
Navalny bol hospitalizovaný v Omsku 20. augusta potom, čo ochorel na palube letu Tomsk-Moskva. Bol v kóme a bol pripojený k ventilátoru. Minulú sobotu ho vzali na kliniku Charite v Berlíne. V pondelok lekári uviedli, že v jeho tele boli nájdené stopy po intoxikácii látkou zo skupiny látok inhibítorov cholínesterázy, ktorá však dodnes nie je známa.
Alexej Navalný bol pre Kremeľ z pochopiteľných dôvodov na svojej ceste aj na trase Tomsk-Moskva sústavne pod dohľadom FSB. Samozrejme, aj v letiskovej kaviarni (čaj).
BERLÍN, 28. augusta. /ÚLOHY/. Alexej Navalny je ešte stále v kóme, jeho stav je vážny, ale jeho život nehrozí… Oznámila to v piatok berlínska klinika Charite. Uviedla, že Navaľného príznaky intoxikácie postupne miznú.
Z kómy sa môže prebrať spontánne, kedy, či dnes, zajtra alebo neskôr, ak vôbec, sa medicínsky určiť nedá… (toto si rieši sám mozog, ktorého aktivity sú sledované encefalogramom).
Ak sa preberie (1), a či, sa uvidia prípadné následky. Jedno je isté, k politickým aktivitám sa tak skoro nevráti.
Ak sa preberie (2) zrejme bude môcť hovoriť. Najmä o kľúčovom incidente na WC v lietadle s následkom bezvedomia a záchrannej akcie (Omsk a prevoz do Berlína v minulú sobotu).
Poznámka: Sledovanie Navalného FSB nebolo však spojené s „námatkovými“ osobnými prehliadkami, či a čo mal v odeve a vo vreckách a na tele (?). Táto eventualita nebola pre dohľad nad jeho pohybom relevantná…
“Príznaky cholínergickej krízy spôsobené zablokovaním cholínesterázy v tele ustupujú,” uviedli lekári. “Jeho stav zostáva vážny, jeho životu nehrozí nič akútne. Rovnako ako predtým, možné dlhodobé následky ťažkej otravy nemožno predvídať,” uviedla tlačová správa.
Pacient je na jednotke intenzívnej starostlivosti, je v umelej kóme a je napojený na mechanickú ventiláciu,informovali nemeckí lekári.

              

Zároveň sa konštatuje aj nesporná profesionalita omského ošetrujúceho personálu (uznanie za akútny zákrok pre bezprostrednú záchranu života).
Toľko oficiálne správy dnes: https://tass.ru/proisshestviya/9316013
Na ich pozadí sa ale dejú veci, vedúce odkiaľsi kamsi (príbeh): „Ve čtvrtek odpoledne sedí Alexej Navalný v restauraci na letišti v Tomsku a pije čaj. Krátce poté nastupuje do letadla do Moskvy a nic nevypadá na to, že by mu bylo zle. Po zhruba 20 minutách letu začne řvát bolestí v agónii na celé letadlo z kabinky toalety. The Guardian cituje svědky, Navalný byl v pořádku do chvíle, než letadlo nabralo výšku letové hladiny. Jak kdyby měl Navalný v sobě nějaký spínač, spouštěč, který se odjistí ve chvíli, kdy letadlo nabere určitou výšku. Video záznam se dostává na veřejnost, viz. video níže. Letušky jsou v pohotovosti a letadlo nouzově přistává v Omsku. Navalný je převezený do nemocnice a když se zjistí, o koho jde, začínají manévry.“ Píše The Guardian.
Vo štvrtok ráno sa vydal na letisko Tomsk’s Bogashevo na cestu späť do Moskvy. Navaľnyj cestoval so svojou tlačovou tajomníčkou Kirou Yarmysh a niekoľkými pomocníkmi. Na letisku si vo viedenskej kaviarni objednal šálku čierneho čaju. Sadol si.
Ďalší cestujúci, miestny DJ Pavel Lebedev, odfotil Navalného s papierovým pohárom v ruke, pijúceho čaj:
Všimnite si jeho tvár. Na záberoch prevozu do Berlína má už Navalný v bezvedomí a umelej kóme (z nepochopiteľných dôvodov) rúško.
Skupina nastúpila na let S7 do Moskvy. Lietadlo vzlietlo. Podľa Lebedeva bola zmena stavu Navalného náhla: Najskôr šiel na WC v zadnej časti lietadla. Už sa viac neobjavil. Videozáznamy ukazujú až jeho bolestné vytie, krik a po doslovne „vypadnutí“ z kabínky WC kolaps a ako sa posádka rúti k nemu. https://www.theguardian.com/world/2020/aug/20/a-cup-of-tea-then-screams-of-agony-how-alexei-navalny-was-left-fighting-for-his-life
Alexej Navalný v ten deň od rána vôbec nič nejedol, pil len čaj. Kľúč k incidentu a intoxikácii je s vysokou pravdepodobnosťou na WC lietadla.
Krátko potom, po vzlete, a zruba po polhodine, Navalný skolaboval na palube lietadla. Nie na sedadle ale v kabínke toalety.
https://www.tagesanzeiger.ch/aerzte-kaempfen-um-das-leben-des-kreml-kritikers-792878728097
V opore o verbálne svedectvá sa možno domnievať, že k intoxikácii došlo v kabíne WC a je minimálne pravdepodobná, vopred pripravená toxická nástraha, určenú práve pre Alexeja Navalného. WC je verejne prístupné pre pasažierov lietadla.
Sú info, že Navalný si kdesi v čase jeho cesty a misie kúpil rekreačnú dávku „koksu“ (konzistencia práška bielej kriedy) a šiel si v dobrej nálade na toaletu „šňupnúť“.
Správanie Navalného v kabínke a potom naznačuje intoxikáciu nervovým plynom VX.
Bertlínska Charite hlási, že príznaky intoxikácie ustupujú…
Vyčkáme si na ďalšie správy. Prídu. Budú musieť.
Ale bez „konšpirácií“ typu Aeronet, prosím…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notoricky obcan

Skúste si zistiť a overiť, kde sa v Smatanových zoznamoch konšpiraných webov nachádza www.aeronet.cz tu: www.konspiratori.sk
Dá sa konštatovať, že Aeronet sa mýlil málokedy.
https://aeronet.cz/news/zahada-okolo-komatu-alexeje-navalneho-se-prohlubuje-rusky-opozicnik-rval-bolesti-z-kabinky-toalety-a-nikoliv-ze-sedadla-do-berlina-byl-transportovan-letadlem-objednanym-neziskovkou/
Okolnosti leteckej prepravy Alexeja Navalného, kto ju organizoval a platil, ani prečo práve do Nemecka a Berlína ako centra a zdroja sankcií proti Rusku, nie sú medicínsky problém.
Na pozadí a mimo médiá, prebiehajú medzi Kremľom a Berlínom zrejme veľmi intenzívne diplomatické rozhovory, ktoré budú mať politické výstupy…
Samozrejme, aj za seba, prajem A. Navaľnému skoré uzdravenie a pokračovanie jeho politickej činnosti v rámci demokratických pravidiel:  Na každom živote záleží…
Opozičníkova úloha pre obozretnosť a ostražitosť Vladimíra Putina, gosudara Ruska, je nesporná. Putin nesmie urobiť chybu.

 


  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?