Publikované: 20.06.2020

Ako a eko ďalej s Covid-19?

Vyhlásenie hlavnej odborníčky ministerstva zdravotníctva pre epidemiológiu Henriety Hudečkovej je závažné a znepokojujúce. Zakladá otvorenú a neistú budúcnosť. Tiež som spozornel.

K sume poznatkov a skúseností s vírusovými nákazami pribudli otázky pôvodu, vlastností a možností boja s Covid-19. Parketa vedy.
Pravdepodobnosť „poplašnej správy“ potvrdia alebo vyvrátia výsledky ústupu  od ochranných opatrení v rámci „prvej vlny“.
Ak sa v krátkom čase znova vyskytnú prípady incidencie, tak „normalizácia“ spoločenského a ekonomického života bola predčasná.
Môže sa stať, že okamžitým „zásahom“ v mikro a malom lokálnom rozmere záležitosť „zhasne“. Bude to správa, potvrdzujúca správnosť vedy a systému riadenia. Toto môže platiť v rámci „prvej vlny“.
Ak sa časom potvrdí výstraha pred druhou vlnou, vyhlásenie pani Hudečkovej je veľmi blízke pravde.
Otvorenou ostane otázka už nie pôvodu, lebo tá sa stala irelevantnou, ale ako si s vírusom poradiť.

Pôvod vírusu je vecou vedy a vyšetrovania. Spôsobil pandémiu a stal sa zdrojom svetovej krízy s multiplikačným spoločenským, ekonomickým a geopolitickým efektom.
Dvadsiate prvé storočie je storočím hybridných ekonomických a geopolitických vojen.
Pozoruhodné je, že do okruhu podozrivých nepatrí Rusko; kde zasa tí naši západní „súdruhovia“ urobili chybu?

Možnosti: Vírus alebo unikol z laboratória, vznikol nedopatrením a nedopatrením unikol, alebo bol umelo, vedome a úmyselne vytvorený a expedovaný z miesta vzniku pre účel vyvolania efektu.
V každom prípade tu efekt je.
O to horší môže byť, ak sa potvrdí, že nový vírus má potenciál v schopnosti meniť sa a mutovať. A ešte horší pre budúcnosť vakcíny. Tá mutovať nevie.
Nie som erudovaný odborník, ale odporúčam nosenie rúšok so sebou a tam, kde je odporúčané odborníkmi, ich používajme.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?