Publikované: 24.03.2021

Ako a eko ďalej s núdzovým stavom?

Núdzový stav a lockdown, ako účinný nástroj proti kovidu, a “ústavný” nástroj na redukciu ľudských práv a slobôd, dostáva sa už do „závozu“.

Dokonca Angela Merkel dala „spiatočku“ a oznámila, s vysvetľujúcim ospravedlnením, že opatrenia cez Veľkú noc prísnejšie nebudú…
Takzvaná „slovenská vláda“ by mala spozornieť
Česko o jeho predĺžení rokuje štandardným spôsobom (snemovňa/parlament) ale navrhovateľ (vláda) zatiaľ podporu jej návrhu (rokovanie bude v piatok) zatiaľ nemá…
Českej opozícii chýba jasný hlas ďalšieho postupu…
Už nikoho „nebaví“: „Vydržte ešte tri týždne, a bude lepšie” (potom znova a znova): „Vydržte ešte štrnásť dní…“ (a nič…). Stačilo.
Ukazuje sa, že lockdown a núdzový stav na kovid neúčinkujú… sú samoúčelné. Ako nástroj mocia ovládnutia spoločnosti.
Či sa stav zlepšuje (oznámenia Krajčiho nástupcu Hegera) je ešte otázne. Tobôž či „zásluhou práve núdzového stavu“.
Aj Slovensko by malo opatrenia riešiť cez pandemický (kovidový) zákon…
Česko ho už má, bol ale „ušitý“ prihorúcou ihlou; pred jeho uvedením do života príde jeho novela (precizácia).
Pandemický (kovidový) zákon by mal svoj focus zamerať cielene na živé zdroje a ohniská nákazy, teda, mal by celoštátnu, ale sústredenú a koncentrovanú regionálnu pôsobnosť, teda: región, kraj, okres, mesto, obec…
Medzitým Generál Žilinka (GP) a SMER podali podnet na ústavný súd:
1. Ústavný zákon č. 227/2002 Zb. a základné ľudské práva a slobody;
2. Núdzový stav, Mikasove Vyhlášky a kompetencie (postavenie ÚVZ v ústavnom systéme);
2. Ústavnosť tzv. „ústavnej poistky“ (parlament môže potvrdiť alebo odmietnuť predĺženie núdzového stavu vládou v lehote do 20 dní).
Ústavný súd ten „uzol“ rozsekne v lehote do 10 dní…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

K Matovičovi: Jeho podmienka odstúpenia z postu predsedu vlády a „presadnutie“ si do kresla podpredsedu pre korupciu je nadbytočná:
Slovensko má vo veci korupcie dostatok ústavných nástrojov…

Mám “nutkavú” potrebu pre odporúčanie (pozorovanie,poznatky):
1. Kovový pásik pozdĺž hornej časti” predpisového” rúška FFP2 si naformujte na mieru oblého obvodu nosa; ak ho ponecháte v pôvodnom zloženom ostrom uhle, riskujete vnik vírusu medzerami;
2. Cestou tam či tam, po voľnom priestranstve, používajte klasické chirurgické alebo hustejšie bavlnené rúška; za FFP2 ich vymeňte po vstupe do uzavretých priestorov;
Dôvod: Prevencia proti hypoxii a ekzému. Príklad (hypoxický kolaps  redaktora TA3 Dolinského).
Ešte pozor! Neplatí: “Som sme chránení/é očkovaním!”. Očkovanie vždy nezabráni novej nákaze a ochoreniu. Preto deklarovaná nie stopercentná účinnosť vakcín.
Už sú zaznamenávané prvé prípady (nastupuje prekvapenie a sklamanie)…
Platí: Je lepšie sa báť, ako zľaknúť!
Prezradím: Materiál na moje prvé svojpomocné ochranné rúška, boli mäkké, husté, príjemné a prívetivé švédske utierky. Druhé bolo pred zošitím posilnené jeho preložením dvojmo v hornej polovici, prekrývajúcej nosné dierky.
Moje prvé “neumelé” rúško ešte v čase ich nedostupnosti; ak dva krát kliknete na ľavé rúško, vo zväčšenine uvidíte jeho úžasnú štruktúru a textúru:

                 

Dôkaz účinnosti rúška: Ak je dobre prilnuté k tvári, pri dýchaní “pumpuje” dnu, von. Ibaže pozor! Častice vírusu sú merané v nanometroch. Zvážte (FFP2, 3) a hustejšie.
Rúška zo švédskych utierok sa úžasne perú, majú trvalé použitie. Jednu, hygienickú, používam už 20 rokov, zabalené ale nepoužité mám v zálohe dve. Úžasný materiál!
Na ich dezinfekciu “za chodu” používam odporúčané prípravky plus voľno predajný lekárenský spray Incidin s účinnosťou (aj) prevencie proti HIV (vysvetlivka: nanometrická častica)….

Späť k núdzovému stavu: Slovenská “vláda” bude chce či nechce “musieť” pribrať do svojej úvahy o stupni prísnosti veľkonočného kovidového režimu, aj dnešné vyhlásenie nemeckej a európskej autority Angely Merkelovej.

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?