Publikované: 22.04.2020

Ako a eko ďalej USA a Turecko?

Vnútornú jednotu NATO zvnútra nahlodávajú zhoršujúce sa vzťahy na osi Turecko-USA. Za každú cenu rozširovať Alianciu (Ukrajina) a držať v nej svojvoľné Turecko ju neposilní. Ukrajina je stratená sama pre seba, Turecko je nevyspytateľný partner.
Očakávania USA, že Turecko „sa vráti“ sú naivné. Nastupuje cestu Iránu. S tým rozdielom, že Irán je šiitsky a Turecko sunnitský islamský štát. Vzťahy Turecka s Ruskom sú len dočasným pragmatickým spojencom.
Pre proti ruské NATO neprípustné.
V dôsledku proti ruských sankcií USA a EÚ silnie rozvoj obchodnej spolupráce s Východom a väzbami Ruska na Euráziu. Napr. tu je obojstranne výhodný plynový Turkstream.
OSN žiada, aby v dobe krízy Covid-19 a nastupujúcej ekonomickej a finančnej krízy boli zrušené sankcie, a štáty začali spolupracovať na spoločných riešeniach. Tí blbci ale vravia, že dá sa aj popri sankciách…

Turecko si sleduje svoje vlastné mocenské záujmy a NATO má „na háku“. Nastúpilo proti americký kurz.
Strana spravodlivosti a rozvoja (AKP) sa v roku 2020 objavila na pozadí volebného zákona, umožňujúci vstup do parlamentu len strane s volebným ziskom viac ako 10 percent hlasov.
Po roku 2016 už nik nepochybuje, že Turecko je sotva spojencom Spojených štátov. USA to ale ignorujú. Postoje Turkov voči USA sa zhoršujú; klesli na 18 percent. Turecko sa islamizuje tak ako Irán. A tu je potenciálna nevraživosť na osi sunnitské Turecko a šiitsky Irán.
Poznámka: Konflikt sunniti verzus šiiti je neriešiteľný tak, ako konflikt Izrael-Palestína.
Turecko, ktoré sa v roku 2019 rozhodlo pre ruské raketové systémy S-400, bolo USA vylúčené z viacúčelového stíhacieho programu F-35, čo oslabilo NATO a posilnilo Rusko.
Turecko má druhú najsilnejšiu armádu po USA, s ktorou „operuje“ vo „svojom“ regióne, čo s NATO a jeho ideou nemá nič spoločné.

Snemovňa reprezentantov USA v roku 2019 uznala arménsku genocídu v Osmanskej ríši, čo malo následok ďalšie zhoršovanie vzájomných vzťahov.
USA by mali verejne odmietnuť vydanie Erdoganovho oponenta, islamského kazateľa Fethullaha Gulena, ktorý žije v exile v Pensylvánii. Mali by vystúpiť proti invázii Turecka do Sýrie a jeho podpore islamistov. A podporiť Kurdov, ako rozdelený štátotvorný národ a pozvať ich na spoločné rokovania a hľadať riešenia, v zanedbanej spolupráci a gescii OSN. Málo nádejné.
Spojené štáty by mali verejne odsúdiť a prijať opatrenia v takých otázkach, ako je turecká podpora teroristických skupín islamistov, invázia do Sýrie, zbavenie Sýrie a Iraku vody, inváziu v Lýbii a do ekonomickej zóny gréckej časti Tureckom okupovaného Cypru.
USA by mali vylúčiť Turecko z „ich“ NATO. Poznámka: NATO ako aj “náš ochranca” je lož. Chráni USA od východu. Bezpečnostná stratégia Slovenska a „naše“ ukotvenie v štruktúrach Westernu je fikcia. Všetko je úplne inak.
Turecko sa nesmie stať členským štátom EÚ lebo neuznáva európske sekulárne hodnoty; islamskou lžou v mene Allaha, ich zneužíva pre účel islamizácie EÚ prostredníctvom Erdoganom spôsobenej utečeneckej krízy na turecko-gréckych hraniciach.
EÚ „zľutovne“ prijíma „deti“. Dospievajúcich mladých mužov s pochybným pôvodom a identitou. Výmena pôvodného obyvateľstva Európy a proces multi-kulti rasového, etnického, kultúrneho a náboženskéo mixu aj v dobe všestrannej a prehlbujúcej sa krízy EÚ pokračuje.
Pozrite toto: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3080864-migranty-prirovnala-k-invazivnim-druhum-vybor-marikovou-z-spd-doporucil-nevydat-ke
Erdogan: „Umiernený a radikálny islam neexistuje. Islam je len jeden. Medzi náboženský dialóg islam vylučuje. Islam je nadradený judaizmu a kresťanstvu.“
Spracoval som v čiastočnej opore o toto: https://iarex.ru/articles/74669.html
A toto: https://en.wikipedia.org/wiki/Daniel Pipes
TA3 vysiela dokumentárny seriál Ježiš a islam. Mám za to, že ide o súčasť propagandy v rámci boja proti islamofóbii. Súčasť islamizácie Európy ako budúceho islamského chalífátu.
Islam nepozná a odmieta pojem sekulárny štát. Je jednotou troch: Náboženstvo, ideológia a politika.
Mimochodom, Grécko je členským štátom NATO tiež so silnou armádou. Konflikt Turecko-EÚ je zrejmý. Hrozí vojenský konflikt dvoch členských štátov Aliancie.
A to má zasa „žehliť“ Rusko? Hmm..

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?