Publikované: 18.09.2014

Ako bežný občan v politike takmer nič nezmením!

Celý život sa riadim radou môjho nebohého otca, aby som nevstúpil do žiadnej politickej strany (zomrel v roku 1965)…. No aktivity, ktoré som viedol doposiaľ, hlavne voči asociálom na Luniku IX., tie som ako bežný občan nemal možnosť presadiť do úspešného konca. Preto som sa rozhodol kandidovať na starostu sídliska KVP za stranu 7 Statočných – ako nezávislý kandidát. (Dnes sme sa trochu zviditeľnili na Hlavnej ulici pred Immaculatou a tu je aj link na článok v košickom Korzári: http://kosice.korzar.sme.sk/c/7391354/uz-nechce-byt-kosickou-primatorkou-vraj-jej-hrozili-existencnymi-problemami.html
Na predvolebnú kampaň nemám peniaze, preto milí čitatelia, aspoň touto cestou sa obraciam na vás: ak máte na sídlisku KVP v KE príbuzných, priateľov alebo známych – (prípadne na KVP bývate), tak zdieľajte túto správu, aby si pri volebných urnách 15.11.2014 spomenuli na moje meno a dali mi svoje hlasy. Už teraz všetkým odkazujem toto:  Kandidáti na poslancov, starostov a primátorov za posledných 25 rokov sľubovali voličom čo všetko urobia pre ich dobro – hlavne, že zákonným spôsobom raz a navždy vyriešia ten tzv. rómsky problém, a že to vyriešia tak, aby to bolo k spokojnosti jedných aj druhých, no pár dní po voľbách už takmer všetci na svoje sľuby veľmi rýchlo zabudli.

Som muž činu, takže miesto toho aby som niečo sľuboval, ak mám možnosť niečo spraviť, resp. napraviť, tak to spravím, aj keď musím povedať, že doteraz som sa do každého problému púšťal s vedomým, že ako bežný občan (sám ako kôl v plote) nemám šancu tieto problémy dotiahnuť do úspešného konca.

Určite celkom inak by sa tie problémy riešili, ak by som ich riešil ako starosta sídliska, prípadne poslanec mestského zastupiteľstva.

Ako som už uviedol – sľuby sú mi cudzie a radšej robím to, čo môžem a čo mi zákon umožňuje, takže v prípade ak by ma voliči za starostu zvolili, tak medzi moje priority by patrili najmä tie body, ktoré opisujem v nasledujúcej správe: na sídlisku KVP žijem 30 rokov, jedným z najzávažnejších problémov s ktorým sa na sídlisku boríme sú asociáli z Lunika IX a bezdomovci…….
Už dlhé roky nám dennodenne robia nájazdy na odpadky v kontajneroch, tie zakaždým z kontajnerov vyhádžu na zem, potom tie veci, ktoré sa im hodia zoberú so sebou a zvyšok samozrejme nechávajú rozhádzaný vedľa kontajnerov… a aby toho nebolo málo, tak cestou k svojim obydliam ešte aj z toho čo zobrali z kontajnerov /niektoré veci po posúdení, že predsa len sa im nehodia/ jednoducho odhadzujú vedľa chodníka, alebo pod okrasné kríky.
Nedokážem sa už prizerať na nečinnosť kompetentných ľudí a preto som sa rozhodol kandidovať na funkciu starostu KVP za stranu 7 Statočných.
Verím a som presvedčený o tom, že ak ma voliči za starostu zvolia, tak za podpory strany 7 Statočných tento problém odstránim a sídlisko bude voňať zeleňou a prekvitať čistotou. Potom budú spokojní nielen občania bývajúci na sídlisku KVP, ale aj všetci ľudia, ktorí naše sídlisko navštívia, lebo civilizovaná spoločnosť poriadok a čistotu miluje…..
Takmer denne sa stretávam s takýmito reakciami: “ten bezdomovec nám tu zasmradil predajňu tak, že ju musíme aspoň 3 hodiny vetrať!” (Mimochodom aj dnes (18.9.2014) som to počul na vlastne uši na našom sídlisku v jedných nemenovaných potravinách, keď som stál v zástupe pri pokladni – jedna predavačka to takýmto spôsobom otvorene a nahlas oznámila kolegyni pri pokladni.
Mnohí z nás, ktorí máme v krvi čistotu a poriadok – hundreme na spôsob našich asociálov, že lezú do kontajnerov s odpadkami a krátko nato navštívia niektorý obchod s potravinami, prípadne hypermarkety, a s tými špinavými rukami sa prehrabávajú v regáloch s pečivom, prípadne inými potravinami a potom z toho hrozí nejaká epidémia. Lenže skoro všetci občania o takomto stave iba hundrú medzi svojimi známymi, prípadne aj neznámymi ľuďmi….. Ale už takmer nikto sa nejde sťažovať tam, kde by sa na takýto stav sťažovať patrilo a hlavne malo! (No niet sa čomu diviť, keď ešte aj naši policajti „majú zviazané ruky“ a nemôžu proti asociálom zakročiť tak, ako im zákon prikazuje…. myslím, že viac o tom už ani teraz nemusím hovoriť, lebo všetci veľmi dobre vieme – prečo je to tak!!!)
V prípade ak ma občania zvolia za starostu sídliska KVP, tak prvý krok, ktorý urobím bude, že požiadam o zníženie môjho platu o polovicu. Myslím, že v porovnaní s platmi bežných Slovákov – primátori, starostovia a poslanci poberajú až príliš vysoké platy. (Pochopiteľne: následne požiadam, aby sa minimálne o 1/3 znížili platy poslancom na sídlisku KVP, a ak budú občania a voliči s našou prácou spokojní a uznajú, že si za našu prácu nejaké odmeny zaslúžime, tak v takom prípade na také odmeny peniaze uvoľním).
Ladislav Serenča

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?