Publikované: 05.02.2014

Svadobný makeup a vlasy: čo treba vedieť pred návštevou salóna

Málo ktorá nevesta sa namaľuje sama. Vybrať si však vizážistku pre Vašu jedinečnú udalosť môže byť pre Vás celkom nečakane náročná úloha. Neviete sa rozhodnúť, ktorá vizážistka bude tou správnou voľbou a dúfate aby to neskončilo katastrofou?

Čo si všímať pri výbere vizážistky:

1. Zaoberá sa daná vizážistka iba makeupom, ktorý ju baví, alebo sa venuje viac kozmetickým ošetreniam a iba občas niekoho namaľuje? Je to veľmi dôležité, nakoľko pre kozmetičky nie je makeup prioritou čo bohužial často značí aj slabú prax.

2. S akou kozmetikou daná vizážistka líči. Je to veľmi dôležité a oveľa podstatnejšie ako to či stojí iba 15eur. Kvalitná kozmetika vydrží na pleti do ráno, čo je pre nevesty jedna z najdôležitejších priorít pri svadobnom makeupe.

3. Stýl akým vizážistka líči. Dobre si všimnite aký má cit pre líčenie bežných žien, nie dokonalých perfektne zretušovaných modeliek.

4. Ako dlho trvá líčenie. Profesionálne líčenie si vyžaduje čas a predovčetkým to svadobné. Pokial niekto líči 10-30 minút z výsledku zrejme nebudete nadšená.

5. Líčenie spojené s úpravou vlasov, ktorú zaručí jedna osoba je vždy pohodlnejšie ako chodiť na dve rôzne miesta. V deň svadby je dôležité byť pozitívne naladená a nemať žiaden stres. Líčenie aj účes Vám môže zabezpečiť vizážistka a hairstylistka v jednej osobe, ktorá je navyše ochotná prísť aj k Vám domov.

Čo odporúčam:

Jednoznačne skúšku líčenia. Je veľmi dôležitá. Každá nevesta má inú predstavu, preto je dôležité si na skúške ujasniť tú Vašu. V deň líčenia tak budete mať sto-percentnú istotu, že budete vyzerať ako z rozprávky a podľa Vašich predstáv.

 

Svadobné  účesy

Vačšina žien má o účese jasnú predstavu. Dôležité však je aj to, čo povie odborník. Zhodnotí totiž či je účes vhodný pri Vašom type tváre, dĺžke a hustote vlasov. Skúška svadobného účesu je rovnako dôležitá ako skúška makeupu. Líčenie spolu s účesom tak isto vytvoria úplne iný výsledný dojem ako jedno bez druhého. Zároveň sa musí štýlovo hodiť k šatám, čím jednoduchšie šaty tým musí byť účes zložitejší a naopak. Dôležitý je aj výber doplnkov ako rôzne štrasove čelenky či pinetky.

Čo si všímať pri výbere hairstylistky:

1. Cena by mala byť úmerná kvalite služby a nákladov na účes. Prepracované a zložité účesy či účesy s výplňami, sieťkami, alebo príčeskami budú vždy opodstatnene drahšie.
2. Kadernícke služby a hairstyling nie vždy spolu súvisia. Preto ak potrebujete ostrihať a zafarbiť, nečakajte vždy, že vizážistka a hairstylistka je zároveň kaderníčka.
3. Dnes vidíme všade krásne rozmanité štýly účesov, preto je dôležité dopredu poslať fotku účesu a dohodnúť sa s hair stylistkou či je u nej niečo také aj možné spraviť.

 

www.reavizaz.sk

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?