Publikované: 08.01.2016

Ako Cigáni naivne verili, že ich človek sa o nich postará!

S istotou si dovolím tvrdiť, že Rómovia Luníka IX by terajšiemu splnomocnencovi vlády Petrovi Pollákovi pre rómske komunity svoje hlasy nikdy nedali, ak by čo len tušili ako sa bude správať, ak bude sedieť na významnom poste

Splnomocnenc vlády Peter Pollák

Splnomocnenc vlády Peter Pollák

aby mohol rázne riešiť ich neľahkú životnú situáciu.

Až teraz keď v Mašličkove prišli o život dve malé a nevinné batoľatá, tak vládny splnomocnenec pre rómske komunity začal konať!!!

To, že Mašličkovo vzniklo už takmer pred 5 rokmi, presnejšie v roku 2011 – tak toto akosi záhadne pánovi Petrovi Pollakivi uniklo!

Z denníka Korzár som sa dnes dozvedel, že Pollák vyzval mesto Košice, aby riešilo situáciu s Rómami: “Vyzývam mesto Košice, mestskú časť Košice – Lunik IX a obce, na území ktorých sú rómske komunity, aby neprijímali rozhodnutia, ktorými sa zhoršuje životná úroveň obyvateľov osád a ktoré majú nezvratné následky najmä na deti. Mesto Košice, mestská časť Košice – Lunik IX a ďalšie obce môžu využívať zdroje zo štátneho rozpočtu a štrukturálnych fondov EÚ na rozvojové programy, do realizácie ktorých zapoja obyvateľov rómskych komunít v Košiciach. Trvám na tom, aby sa Rómovia podieľali na zlepšovaní svojich životných podmienok. Ich účasť na spolurozhodovaní a realizovaní opatrení, ktoré im prinesú zmenu v zlepšení životnej úrovne, je nutná.”  Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/8114927/pollak-vyzval-mesto-

V závere článku sa vládny splnomocnenec vyjadril, že je ochotný situáciu na sídlisku Lunik IX v Košiciach riešiť: “Na prekonanie kritického obdobia sme pripravení použiť finančné zdroje z rezervy Dotačnej schémy Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity na zabezpečenie unimobuniek pre obyvateľov Mašličkova, ktoré by boli umiestnené na území Luníka IX. Opätovne navrhujeme presunúť unimobunky z Nižnej Myšle do Košíc, ktoré by dočasne využívala časť obyvateľov, ktorí boli z dôvodu nevyhovujúceho technického stavu obytných budov vysťahovaní bez náhrady na bývanie.”

Nakoniec sa kriticky vyjadril aj k mestu, že: Mesto nevyužilo všetky možnosti: – Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity v minulosti podporil mesto Košice v spolupráci s Regionálnym operačným programom pri čerpaní finančných zdrojov EÚ na výstavbu komunitného centra a bytov v rámci programu Jessica vo výške viac ako 600-tisíc eur v programovom období 2007-2013.

– Kvitujem, že sa splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity vyjadril múdro a rázne, je to vskutku chvályhodné, že  začal konať a že má snahu túto vážnu situáciu riešiť, no nedá mi, aby som sa ho takto verejne nespýtal, prečo až teraz?! To museli najprv prísť o život dve malé a nevinné deti, aby sa aj vládny splnomocnenec konečne zobudil, že s tým naozaj treba niečo robiť?!!!

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?