Publikované: 16.10.2019

Ako dosiahnuť finančnú a časovú slobodu

V prvom rade je potrebné uvedomiť si čo je to finančná a časová sloboda. Finančnú slobodu môže niekto považovať za milióny eur, ktoré prúdia do jeho peňaženky bez toho, aby musel pohnúť prstom. Pre niekoho je to pasívny príjem, ktorý potrebuje udržiavať, no z časového hľadiska mu to nezaberie toľko hodín ako napríklad v klasickom zamestnaní.

Je viac možností ako dosiahnuť finančnú slobodu no iba jedna je rýchla. Vyhrať v lotérii. To však nezaistí časovú slobodu, pretože pre človeka, ktorý to postupne nebudoval a nemá finančnú gramotnosť tu začínajú pravé problémy. Robert Kiyosaki hovorí, že existujú dva druhy finančných problémov. Prvým je to, keď máte nedostatok peňazí a druhým je to, keď máte priveľa peňazí.

Každý z nás v mladosti sníval o úspechoch a bohatstve, ale čím bol starší tým viac zo svojich nárokov uberal až prestal snívať. Veľké množstvo ľudí keď skončia školy a dostanú sa do krysieho závodu bežného zamestnanca prestane snívať.  Zrazu uvažovanie dopredu prestáva fungovať. Vypnú sa diaľkové svetlá a prepnú sa na parkovacie. Zrazu človek žije od výplaty k výplate a za posledné peniaze ide v lete na dovolenku autom do Chorvátska len aby sám seba oklamal, že si to môže dovoliť a že to má nejaký význam. V skutočnosti však ani nevie, že na to čo považuje za normálny život by ešte pred pár rokmi nechcel ani len pomyslieť.

Všetko sa však môže zmeniť no v prvom rade je potrebné zmeniť to vo svojej mysli. Zmeniť postoj, zmeniť myslenie a postupne začať vidieť ďalej. Samozrejme to nejde zo dňa na deň. Je to proces kedy človek postupne mení svoju osobnosť a transformuje sa. Rastie, nachádza to čo ho v živote skutočne napĺňa a venuje sa tomu. U každého je to niečo iné a to je ta podstata. Neexistuje jeden overený recept na úspech, ale existujú spôsoby, ktoré Vám dokážu pomôcť na Vami zvolenej ceste. Pretože niekto pred Vami už tú cestu prešiel. Dokázal to a teraz je na Vás napodobniť ho. Za týmto všetkým je však práca navyše. Pretože nič nie je zadarmo. Úspech niečo stojí a pokiaľ chcete byť v živote niekde inde ako ostatní tak bez toho, aby ste robili veci, ktoré iní nerobia to nedosiahnete.

“Najmocnejší aktívom, ktoré všetci máme, je naša myseľ. Ak je dobre vytrénovaná, dokáže vytvoriť obrovské bohatstvo.” 

Robert T. Kiyosaki

Ja som to pochopil na vysokej škole, kde mi samovzdelávanie a finančná gramotnosť uľahčili cestu minimálne o polovicu. Zoznámil som sa s network marketingom, ktorý ma oslovil kvôli tomu, že dokážem pomôcť sebe stať sa finančne a časovo slobodným. Dokázal som si pomôcť takisto aj po zdravotnej stránke no to čo ma najviac napĺňa je, že som pomohol svojim priateľom, rodine a aj kedysi neznámym ľuďom dosiahnuť úspechy, alebo aspoň ukázať cestu, ktorá ich napĺňa.

Pokiaľ je network marketing aj Vaša cesta za úspechom a hľadáte tu správnu spoločnosť, ktorá Vám bude vyhovovať  tak mi napíšte a dozviete sa viac.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?