Publikované: 26.11.2013

Ako funguje “demokracia” v podaní elity na Slovensku

Kde bolo tam bolo, za siedmymi okresnými závorami a siedmymi rozbitými okreskami bolo jedno malé okresné mesto. Na okraji toho mesta v chalúpke vlastnými rukami opravenej, býval jeden poctivý remeselník, Oskarom ho zvali.

Keď bol mladý, rodičia ho na skusy do sveta poslali – reku nech sa poctivému remeslu, cudzím móresom a demokracii naučí. I tak sa stalo. Pobudol Oskar pár rôčkov v cudzine a keď sa vrátil za našporené peniažkami domček opravil a spolu s vetchým otcom sa tešil na dni staroby.

V jeden deň sa však nad rodinou začali zbiehať temné mraky. Do ich susedstva zlý černokňažník, ktorý svojim temným umením ovládol celé mesto a stal sa jeho starostom, nasťahoval tlupu podivne sa správajúcich ľudí. I začali Oskarovi robiť zle, kričať na okolie, na jeho rodinu a svojimi výlučkami spestrovať múry domov. Keď sa u černokňažníka spravodlivosti a poriadku nedočkali, postupne sa začali všetci báť.

No nie Oskar – ten sa pustil so zlom za pasy. Rozhodol sa požiadať knieža celej krajiny, župou zvanej, o pomoc. Keď sa jej ani tu nedočkal, pustil sa do boja už nielen s černokňažníkom, ale aj s kniežaťom. Jeho úsilie síce neskončilo víťazstvom nad kniežaťom, ale zvíťazil aspoň nad okresným černokňažníkom, keď si ho napriek temnej mágii peňazí a korupcie ľudia zvolili do krajinského snemu.

I zdalo sa, že sa možno dobrá vec podarí a tvory z jeho susedstva sa naučia poriadku. To by však nemohla byť správna rozprávka, aby tak skoro skončila. Černokňažník vymyslel spôsob ako Oskarovi zobrať výhodu vyslanca v krajinskom sneme. Ľudia v susedstve mimoriadne agresívnou činnosťou spôsobili, že Oskar zavolal rozhnevaný hradnú stráž, ale to netušil, že padol do pasce, ktorú mu temný mág pripravil.

Namiesto toho aby stráž zatkla tvorov, ktorí “na hnedo” natierali steny jeho domu a okrášľovali jeho záhradu, veliteľ stráže obvinil Oskara, že on je príčinou toho, ako tvory v jeho susedstve sa zle správajú. Podľa najvyššieho zákona krajiny len človek bez poškrny môže byť vyslancom na sneme krajiny a preto keď kamarát černokňažníka, miestny sudca, Oskara odsúdi, na jeho miesto nastúpi on sám…

Rozprávka koniec zatiaľ ešte nemá.

Osoby a obsadenie : Oskar = Oskar Dobrovodský
Černokňažník = primátor Malaciek Jozef Ondrejka
Knieža = Pavol Frešo
“Susedia” = asociálne sa správajúca skupina ľudí

Popis tejto kauzy nájdete na FB profile http://tinyurl.com/nzhp2m9

  • SlabéVýborné (+23 skóre, 25 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. asi takto suhlasimmm ono je to asi takto zabi 20 ludi budes masovy vrah ale vyvrazdi narody a budes dobyvatel !!!!! http://ulozto.cz/xWjQGu2b/demokracia-0001-jpg

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?