Publikované: 18.09.2013

Ako išlo vajce na vandrovku…alebo parlament po slovensky…

Nechcem zneuctiť rozprávky na ktoré máme všetci určite pekné spomienky…no po včerajšom incidente v Národnej rade si neodpustím zopár prirovnaní a poznámok.  Pripomína Vám niečo úryvok z rozprávky „Ako išlo vajce na vandrovku?“

Došliapaný, doráňaný zbojník doletí ako bez duše ku kamarátom. “Ká skaza sa to tam robí?” opytujú sa ho. A on ledva dych popadá, čo tak sype zo seba: “Ťáj, je tam zle-nedobre! Chcel som sa len na prstoch prikradnúť, a oni ma sami strčili medzi seba. Ako si chcem roznietiť, aby som aspoň videl – fúk! vybúšil mi spod komína puškár rovno do tváre. Siahnem rukou do kanvy, že si oči vymyjem, tam krajčír s nožnicami – a šmyk! Dobre mi prsty neodstrihol. Medzi lavicami tkáč rozohnal krosná, treskol ma člnkom po hlave a volal: “Tak, tak!” Na peci pekár chystal na mňa lopaty a dudral: “Udri, udri!” Spoza dverí vyskočil čižmár, vybúchal ma kopytom a vysotil do pitvora. Tu šelma sedliak vzal na mňa železné vidly a vyhodil ma na dvor. Šťastie moje, že som sa nedal vyhodiť na žŕdku. Tam už ako na hotovej šibenici čakal na mňa kat a volal: “Sem s ním! Sem hore!” Nečakali zbojníci, kým by sa to všetko na nich vyhrnulo z chalupy! Pobrali tí nohy na plecia a hybaj! Nechali tam všetko, aj čo kedy nazbíjali. Ale naši tovariši a sedmorí majstri si potom zasadli k stolu. Hostina bola hotová. Jedli, pili, hodovali – a pod strechou nocovali. Len vajce sa necítilo dobre. Nechcelo sa mu už ďalej, a tak na druhý deň bolo po vandrovke.

Myslím si, že v tomto prípade by sme mohli vajce z rozprávky prirovnať k bežnému občanovi tejto zvláštnej krajiny. Určite mi dáte za pravdu, že tak ako vajce, aj ľudia sú už unavení z tých nenormálnych divadelných výkonov našich politikov. Hrajú sa na svojom pieskovisku ďaleko od reality. A po včerajšku si môžu podať ruky, ako koaliční, tak aj opoziční poslanci…a vraj „zástupcovia ľudu“. Pýtam sa ktorého? Kam sme to až dospeli? Ľudia nemajú čo jesť a politici si robia takýmito „rokovaniami“ výsmech z nás všetkých. Kam to až dospeje? Kde sa to zastaví?

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?