Publikované: 12.10.2015

Ako nahlásiť korupciu

No ako?  V zmysle výzvy nespokojného smeráckeho predsedu, ktorú 8.7. 2015 publikovalo napr. SME, ľudia na Slovensku nemajú o korupcii len klebetiť, ale majú ju nahlasovať. Inak ostáva korupcia podľa neho iba klebeta. Až takto plamenne to dal.  Spýtajme sa v dobrej viere priamo jeho, hlavného promotéra Akčného programu (proti korupcii a  za posilnenie právneho štátu), ako nahlasovanie zrealizovať. Nech vysvetlí, aký bude scenár. Aké kroky budú vykonané? Lebo, viete, ono to nie je také jednoduché, ako nahlasovanie dôchodcovských hliadok o cenách potravín.

Smerácky predseda je totiž celé roky vo funkcií a je zodpovedný za chod „orgánov“. Určite vie, čo má urobiť s nahlásenou korupciou Gašpar, Čižnár, Melichar – teda nie Melichar, ale Kováčik (spolu ďalej len ako „GČK“). Ako dopadnú korupčníci a ako dopadnú nahlasovatelia (ak GČK neurobia vo veci nič). Veď koľkí (vrátane opozičníkov) už nahlásili, dali podnet, trestné oznámenia a … stalo sa čo? Ale … snáď to bude vedieť smerácky borec. Lebo ani statočné biele vrany nevedeli povedať, čo sa vlastne „v orgánoch“ s nahlásenou korupciou stalo.

Je pred voľbami a ja (člen „ľudu“, pre ktorý pred voľbami 2016 na plagátoch smeráci „robia“) chcem, aby na Slovensku bolo menej korupcie.  Snažím sa uposlúchnuť letnú smer-predsedovu výzvu, lebo je hlavným signatárom spomenutého Akčného programu. Počula som však klebetu o ňom samom – od opozičníka Igora Matoviča: Na tlačovke povedal, že dostal anonymy, že premiér a manželka majú od roku 2008 schránkovú firmu na Belize (blízko Castrokuby). Zostatok na účtoch v miestnej banke je vraj takmer 675 miliónov dolárov (dosť na kubánske super onkolieky pre slovenských pacientov). Na tieto účty putovali veľké sumy peňazí zo slovenských verejných obstarávaní. Toľko klebeta… Dokumenty, ktoré Matovič dostal, vyzerali dôveryhodne (on nemá až také rozsiahle právomoci ako GČK) a tak im to nahlásil.  Tak sa klebeta zmenila na nahlásenú korupciu. Ale premiér s manželkou rýchlo podali trestné oznámenie na neho! Tak tomu nerozumiem.

A ako máme posunúť na vyšší level najnovšiu klebetu, že rakúska protikorupčná prokuratúra možno obvinila blízkeho kamaráta smeráckeho predsedu Výboha?  Aby sme teda my, ľudia, čo pre nás smer “robí“ –  o korupcii iba neklebetili. Veď nás  za to sprdol, podľa premiérových  slov už nestačí, aby sme potláčali korupciu len ďalšou „iba“ klebetou. Treba hlásiť.  Aj mňa budú stíhať GČK ako Matoviča, keď klebety nahlásim, aj ďalších?

Kto prešetrí, či nie je vyzývateľ nahlasovania korupčných klebiet prehnitejší ako my, pre ktorých „robí“, ktorých sprdáva a navrhuje trestne stíhať?

aktualizované 30.10. 2015

P.S.  „Právo nie je hodnotovo neutrálne. Má slúžiť a byť na prospech ľuďom. Ak ako právnik využijete svoje znalosti na to, aby ste lepšie podplatili sudcu, aby sa to nedalo zistiť, tak fungujete zhubným spôsobom, aj keď ste odborne zdatný“ – V. Cepl ml., sudca Krajského súdu v Prahe

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?