Publikované: 04.10.2012

Ako podojiť inštitúciu, dnes výchovno-vzdelávaciu

Pes je najlepší priateľ človeka. Aspoň sa to tak vraví. Ja mám ale názor, že je to predsa len živá bytosť s nervovou sústavou a ktovie, čo sa tam v tej duši psej  môže zomlieť. Preto si ja od psov držím odstup.

Mojím lepším priateľom ako pes, je kniha. Aj tá síce môže pri pokuse o samovraždu počas x-tej časti nemenovanej, prudko inteligentnej televíznej relácie pri páde z police ublížiť, no šanca na ujmu zo zdravia je predsa len nižšia, ako pri skrate v tej nervovej sústave psej.

Ale nechcel som sa ja dnes o priateľstve rozpisovať, aj keď nakoniec o nejaké to priateľstvo tu pôjde. Skôr by som chcel o tej knihe a aby som bol úplne presný, o jej ceste k čitateľovi.

Je teda na svete jedna kniha. Nebudem jej robiť  reklamu, nazvem ju preto „Okruhy F1 v krajinách, kde rána majú skôr“ od autora, ktorý má meno obkolesené toľkými písmenami, ako má jeho meno aj priezvisko písmen dohromady a preto pred nim dávam klobúk z hlavy dole.

Poďme ale k tomu dojeniu a tej ceste. V časoch, keď učitelia štrajkujú za vyššie platy, no minister školstva zrejme skôr podporí výstavbu národného futbalového štadióna (možno na mega diskotéky po zápasoch repre), keď Mr. Graf ide s kamarátmi na žúrku, kde slávnostne otvoria čiernu dieru na eurá, prišla poštou na stredné školy v jednom z krajov, kde slnko vychádza skôr, faktúra za knihu (vyvolení za dve :-) ) vyššie spomínanú.

Bez toho, aby si ju niekto objednal!  Tí poézie chtiví sa aspoň, aj keď nevedomky, k faktúre preklikali. Ale tu nič. Len fakturačný pozdrav. Školy, ktoré obracajú každý cent, musia vycálovať 40 € za knihu, ktorú vôbec nechcú. Celkom dobrý spôsob, ako presunúť verejné financie do súkromných rúk ;-) . V čase trhovej ekonomiky. Ale čert to ber. Kniha je podľa mňa najlepší priateľ človeka, tak nezaplatíš? Veď v tej knihe bude isto niečo hodnotné.

Ale chrobák v hlave a žlč v krvi nedá pokoj. A tak kliknem a klikám. Mr. Guglovič je frajer a rýchlosťou jemu príznačnou mi našiel toto, (a už viete, o čo ide :-) ). Vidíte dobre. Čo kniha, to 10 €. V neprospech výchovno-vzdelávacích inštitúcií. 10 x počet faktúr. Celkom slušná suma.

Dobrá bude žúrka. Len treba mať PRIATEĽOV.

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?