Publikované: 16.10.2019

Ako prebudiť a využiť svoj potenciál?

Každý z nás si už v živote predstavoval, že žijeme tak, ako po tom túžime a ako si zaslúžime. A predsa mnohým z nás tieto sny prekryje frustrácia, alebo rutina denného života tak, že sa ich už ani nesnažíme uskutočniť. Tak sa veľa ľuďom rozplynie sen a s ním aj vôľa formovať svoj osud.

K tomuto článku Vás priviedla vaša túžba rozvíjať sa. Je to neviditeľná ruka, ktorá vás vedie. Viem, že bez ohľadu na to, kde sa vo svojom živote nachádzate, chcete viac! Keď si tento článok prečítate a niečo sa naučíte tak to každý deň jednoduchým spôsobom využívajte a tak vytvoríte naozaj trvalú zmenu.

11866436_992565085098_7476237420395269179_n

Aby zmeny skutočne za niečo stáli, musia byť trvalé a dôsledné. Každý z nás už zažil chvíľkovú zmenu, z ktorej bol nakoniec sklamaný. V skutočnosti mnoho ľudí pristupuje k zmene s obavami a strachom, pretože sú podvedome presvedčení, že zmeny budú len dočasné. Napríklad človek, ktorý potrebuje začať s diétou, ale stále to odkladá preto, že podvedome vie, že nech si pri snahe zmeniť sa vytrpí akúkoľvek nepríjemnosť, prinesie mu to len krátkodobý prospech.

Tri základné princípy zmeny:

  1. Zvýšte nároky na seba

Vždy, keď chcete úprimne dosiahnuť zmenu, ako prvé musíte zvýšiť nároky na seba. Zapíšte si veci, ktoré už v živote nechcete, všetky veci, ktoré už nemienite tolerovať a všetko čím sa chcete stať.

  1. Zmeňte presvedčenia, ktoré vás obmedzujú

Ak zvýšite nároky na seba, ale v skutočnosti neveríte, že ich dokážete splniť, už sabotujete sami seba. Naše presvedčenia sú ako nevyslovené rozkazy, ktoré nám hovoria, ako sa veci majú, čo je možné a čo nie, čo môžeme a čo nie. Formujú každú našu činnosť, každú myšlienku a každý pocit, ktorý prežívame. Ak preto chcete dosiahnuť skutočné a trvalé zmeny vo svojom živote, musíme zmeniť systém svojich presvedčení. Musíme si vybudovať pocit istoty, že môžeme dosiahnuť splnenie nových požiadaviek, ktoré sme si dali za cieľ, a naozaj to dosiahneme. A to ešte skôr, než to skutočne docielime.

  1. Zmeňte svoju stratégiu

Aby ste dodržali svoje záväzky, musíte mať čo najlepšiu stratégiu, ako dosiahnuť výsledky. Ak si stanovíte náročnejšie požiadavky a dokážete im uveriť, potom si určite dokážete vymyslieť stratégiu. Jednoducho si nájdete spôsob. Najlepšou stratégiou takmer v každom prípade je nájsť si vzor niekoho, kto už dosiahol výsledky, ktoré si želáte aj vy, a potom čerpať z jeho skúseností. Tým sa stanete nielen omnoho efektívnejšími, ale ušetrí vám to aj množstvo času, pretože nebudete musieť znovu vymýšľať vymyslené.

Viete, veľa ľudí vie, čo by v živote mali robiť, ale len málo z nich to skutočne aj robí. Vedieť nestačí! Musíte sa do toho aj pustiť.

Origami cranes flying away from man's hand

Pamätáte si na chvíľu, keď v roku 1993 vznikla Slovenská republika?  Zamyslite sa na chvíľu. Kde ste vtedy boli? Kto boli Vaši priatelia? Aké boli vaše nádeje a sny? Ak by sa Vás niekto spýtal, kde budete o desať, alebo pätnásť rokov, čo by ste mu odpovedali? Ste dnes tam, kde ste vtedy chceli byť?

Dôležitejšie však je, že by ste sa asi mali pýtať samých seba: Ako prežijem nasledujúcich desať rokov svojho života? Ako by som mal žiť dnes, aby som si vytvoril taký zajtrajšok aký chcem? O čo sa budem odteraz snažiť? Iste, za desať rokov niekam dôjdete. Otázkou je kam. Kým sa stanete? Ako budete žiť?

K tomuto článku ma inšpiroval Anthony Robbins, pretože aj vďaka nemu sa mi zmenil môj vlastný život. Dá sa povedať, že to bolo v priebehu jediného dňa – dňa, kedy som si stanovil, čo by som vo svojom živote chcel. Potom som sa zoznámil s knihou Biznis 21. storočia od Roberta Kiyosakiho a pochopil som, že dokážem dosiahnuť všetko čo chcem. Vďaka network marketingu sa mi podarilo splniť si už niekoľko mojich cieľov a teraz pomáham ďalším ľuďom nájsť ich správnu cestu a pomôcť im prebudiť svoju vnútornú silu. Pokiaľ aj vy patríte k tým ľuďom, ktorí chcú vziať svoj osud do vlastných rúk tak mi napíšte.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?