Publikované: 03.04.2014

ako sa buduje paralelná spoločnosť

Samer Shehadeh

Samer Shehadeh

Vo dňoch 18-21.4.2014 v Banskej Bystrici bude druhy islamsky kongres na Slovensku, pričom jedným z prednášajúcich bude šejk Samer Shehadeh, o ktorom bývalý moslim Lukaš Lhotan povedal: “Oni verejné prednášajú odpor k sekularizmu, rovnosti pred zákonom a hlavne ich najvzdelanejší duchovný Samer Shehadeh prednáša o tom, že české zákony pre neho nič neznamenajú a ešte sa tým chváli na svojom webe.”

Na internete na Yotube je dostupná prednáška Samera Shehadeha v ktorej hovorí: „úradné uzavreté manželstvo a úradný rozvod pre moslimov je len zdrap papiera” (04:11) ďalej šejk uvádza „V islame môže rozhodnúť o rozvode buď manžel, alebo islamský sud.” – moslimky v Českej republike sa môžu rozviesť len so súhlasom manžela alebo islamského súdu a moslimovia odmietajú akceptovať rozvodové rozhodnutia neislamského (českého) súdu.

Samir Shehadeh dokazuje ako veľmi je nevyhnutná existencia islamského súdu v ČR na koľko české súdy nemajú kompetenciu a nie sú schopné riešiť problémy islamskej obce. Neislamský sud nemôže rozhodnúť o ukončení islamského manželstva.

„Česky štát to nemôže vyriešiť, ale my (moslimovia ) ho vyriešime za neho” (21:40).

Dozvieme sa tiež, že Islamský súd v Prahe pôsobí v oblasti rodinného práva, v akej oblasti pôsobia teda české súdy?. Čo treba viac, alebo kde treba začať aby rozvrátili demokratické usporiadanie štátu? Či Česi budú čakať do okamihu až im vzniknú paralelné ozbrojene jednotky napr. polovojenské islamské gardy?

22.10.  2010 šejk Samer Shehadeh počas piatkového kázania upozornil, že tí ktorí sa držia českých zákonov, ktoré sú v rozpore s moslimskom právom šaria sú odpadlíkmi od islamu: „Každý kto nasleduje iný zákon ako ten s ktorým prišiel prorok Mohammad je nevďačník a odpadlík od viery”.

Ti ktorí odpadli od viery počúvajú Satana a nasledovanie Satana, neriadenie sa zákonmi šarie je odpadnutím od viery a islamské právo šaria odpadnutie od viery trestá smrťou.

Český odborník na extrémizmus Miroslav Mareš si nemyslí že by Shahadeh znamenal priame bezpečnostné riziko v tom, že by sám spravil nejaký teroristicky útok, ale vidí hrozbu v tom, že  svoje názory Shehadeh verejne propaguje. Podľa p. Miroslava Mareša, propagácia džihadizmu je porovnateľná s propagáciou nacizmu.

K prejavmi Shehadeha vyslovil svoj názor bývalý poradca predsedu vlády ČR a riaditeľ Občianskeho inštitútu Roman Joch, ktorý povedal, že schvaľovanie fyzických útokov na kohokoľvek a kdekoľvek na svete by malo byť stíhané a trestané ako trestný čin.

V júli 2005 v rozhovoru pre Lidové noviny šejk Samer Shehadeh uviedol, že nemôže odsúdiť útok na „dvojčatá“. Iný predstaviteľ moslimskej obce z Čiech, Muneeb Hassan Alrawi, pre  MF DNES uviedol: “Hizballah nepovažujem za teroristov“ na margo útokov Hizballahu proti izraelským civilistom v  r. 2006.

Samer Shahadeh študoval v Saudskej Arábii v Medine v škole, o ktorej expert na islam Miloš Mendel povedal :„propaguje hlboko antidemokratické názory a pôsobí ako školiace stredisko pre kazateľov fundamentalistickej dawy (tj. šírenia islamu), jeho absolventi sa podieľajú sa na činnosti palestínskeho hnutia Hamas, a budovaní radikálneho moslimského modelu.*

A tento človek navštívi a bude prednášať v Slovenskej Republike…

Mariusz Malinowski

* Islam a islamizmus v Českej republike – Lukáš Lhoťan

Nigerijské zákony umožňují sňatky až od 18 let, ale muslimové se řídí shariou a ta dětské sňatky povoluje. Nevěsta vzala spravedlnost do vlastních rukou, teď ji budou soudit za vraždu.

Islámský soud soudící podle práva sharia existuje i v pražské mešitě pod názvem Komise pro rodinu.

 

  • SlabéVýborné (+12 skóre, 12 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Adriana Varíniová

    Ameň! Som sa zľakla tej fotky! :-)  

  2. To kto ten kongres zorganizoval, kto ich pozval do SLovenska šíriť tieto extrémizmy práve v čase Veľkonočných sviatkov ?  

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?