Publikované: 03.12.2013

Ako sa jahniatko prejedlo lysohláviek

Kde bolo, tam bolo, kde sa už roky leje borovička a strácajú verejné financie, v samotnom srdci Európy leží nádherná krajina a v nej býva jedno neobyčajné jahniatko. Toto jahniatko je neobyčajné vďaka ľudom, ktorí žijú v spomínanej krajine a ich nadštandardným ponímaním solidárnosti. Jedná sa o solidárnosť, ktorá je na absolútnom vrchole pyramídy a prejavuje sa tým, že väčšina ľudí je ochotná voliť za svojich vodcov na rôznych úrovniach obyčajné hovädá, prostých somárov, prihlúple sliepky a mnoho ďalších tvorov, ktorých schopnosti a prednosti sú určené k úplne iným veciam, no v skutočnosti ešte nikto nezistil k akým. A to je možno dôvod, prečo občania danej krajiny radi dávajú do rúk kompetencie nepovolaným. Celý tento proces môžeme zjednodušene chápať asi tak, akoby sme chceli integrovať žiaka s enormnými poruchami správania do klasickej triedy medzi bežných žiakov. Efektívny spôsob ako to urobiť nepoznáme, a tak si zvolíme extrémnu cestu a tohto žiaka hneď spravíme predsedom triedy alebo mu nájdeme nejakú inú zodpovednú úlohu, na ktorú samozrejme vôbec nemá predpoklady. Najmä vďaka uvedeným skutočnostiam sa jedného krásneho dňa aj z obyčajného jahniatka stalo neobyčajné.

Jahniatko si žilo spokojný život. Vždy malo prostriedky na uspokojenie svojich potrieb, ktoré sa nemuseli radiť len do kategórie základných. Jednou špecifickou, no nenáročnou potrebou jahniatka bol zber a konzumácia lysohláviek. Jahniatko si zbieralo svoje obľúbené hríbiky a následne ich upravovalo tými najrozmanitejšími spôsobmi. Dvere špajzy sa nedali ani zavrieť, čo malo jahniatko toľko zásob svojich obľúbených húb. Jeden jediný deň v roku sa však jahniatku pritrafila nečakaná udalosť. Prišlo domov z roboty neskoro a aj trošičku unavené. A tak sa rozhodlo, že si svoj tradičný denný príjem hríbikov o niečo navýši. To však bola osudná chyba a prejedené jahniatko nezaliala klasická eufória, ale dostavila sa ozrutná depresia. Tá našepkávala jahniatku, že by si malo začať dávať ďaleko väčší pozor na svoje lysohlávky, lebo sa môže v budúcnosti stať, že mu ich vyzbiera niekto iný a ono tak ostane bez svojich celoročných zásob. Jahniatko nelenilo, ráno vstalo výnimočne zavčasu a poď ho do roboty s myšlienkou, že ľudia môžu hríby a lesné plodiny zbierať len sporadicky a pre vlastnú spotrebu.

Kedy zazvoní zvonec a rozprávky bude koniec, je na každom jednom z nás. Ak to bude moc neskoro, tak sa možno dočkáme aj nariadenia o maximálnom objeme vody, ktorý môžme za deň vypiť. Zákonu o nelegálnom používaní toaletného papiera. Povinnosti hlásenia každého jedného odchodu z domu na novovzniknutom úrade, pričom na žiadosť bude samozrejme treba nalepiť kolok a na posúdenie budú mať úradníci 30 dní. Alebo sa zavedú tzv. ritné kvóty, vďaka ktorým sa bude kvartálne pozorovať či tráviaci trakt nejakého občana nevyprodukoval väčšie množstvo odpadu a emisií než je povolené.

Prečo by vlastne kompetentní mali riešiť vysokú nezamestnanosť a to, že drvivá väčšina občanov žije od výplaty k výplate, respektíve čoraz častejšie od dlhu k dlhu, a mnoho ľudí si nemôže uspokojiť ani svoje primárne ľudské potreby?! Asi preto, že je neskutočné množstvo akútnejších problémov.

  • SlabéVýborné (+17 skóre, 19 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Ján Gaborčík

    Jahniatka sa neprejedajú,ale prežierajú…

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?