Publikované: 23.04.2015

Ako sa naučíš angličtinu tým, že odhodíš tvoje kotvy

Dnešný článok na angličtinu začnem trochu nezvyčajnou otázkou. Vnímaš samého/samú seba ako kapitána/kapitánku tvojho života?

Už o malú chvíľu ti prezradím metódu, ktorá ti umožní naučiť sa angličtinu rýchlejšie. Má súvis s… námorníctvom. Hehe.

Predstav si loďku. Alebo radšej nie loďku, ale celú jednu veľkú loď. Takú, ako bola Loď lásky. Pre stovky, alebo tisícky pasažierov. Ja ju stále budem nazývať loďka, lebo sa mi to viac páči, ale maj v predstave obrovskú loď.

Predstav si teraz, že ty si kapitán tejto loďky. Táto loďka je pre teba nesmierne dôležitá. Obsahuje všetko, čo je pre teba vzácne. Je na nej tvoj život, tvoja rodina, tvoja škola, tvoja práca, tvoja angličtina. Na tejto lodi vezieš tvoje všetko.

Táto loďka je totiž tvoj život.

Pláva na vode. A teraz mocná metafora:

Si ty kapitánom tvojej loďky? Vedieš ju tam, kam chceš ty, alebo sa nechávaš zmietať vlnami a prúdom? Alebo máš loďku pevne ukotvenú na mieste a kvôli tomu sa nepohneš celé mesiace, celé roky?

Ak vedieš loďku tam, kam chceš ty, tak to je úplne úžasné. Blahoželám ti.

 

Ak sa nechávaš unášať prúdom a chceš prebrať kontrolu nad loďkou tvojho života, tak ti potrebuješ prevziať kontrolu do svojich rúk. V rôznych oblastiach života sa to dá rôznymi spôsobmi.

 

Od financií

Cez efektívne učenie a kurz Ako zvládneš každú skúšku ľavou zadnou.

Po vzťahy.

Alebo angličtinu.

 

Každý problém, ktorý dnes máš, už niekto niekde vyriešil. Prevezmi kontrolu nad svojím životom, aby si doplával tam, kam chceš ty – nauč sa ako vyriešiť každú jednu prekážku, ktorú máš.V ďalšom článku ti odovzdám návod ako zdvihneš svoje kotvy a budeš kapitánom svojej ľode.

 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?