Publikované: 18.08.2013

Ako sa rodí gigantická červená chobotnica

Takto sa rodia malé červené chobotnice:

Vyliahnu sa z tisícov vajíčiek visiacich v strapcoch a hľadajú si svoje miesto na svete – teritórium, na ktorom sa presadia. Aj napriek veľkej snahe iba z niektorých sa stane ozaj gigantická chobotnica, ktorá bude – takmer neohrozená – pohlcovať obrovské zdroje výživy a ktorá sa dokáže biť o tieto zdroje aj so žralokmi.

No a takto sa rodí gigantická politická červená chobotnica – začína sa to objavom zdroja obživy – konkrétne slovami:

„Dúfam, že to nikto nepočúva. Zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich… ako tie peniaze, vlastnou hlavou…“

Následne sa akoby z nejakého strapca vyroja tisíce tzv. „kolesíkov“, a hľadajú si svoje miesto na svete – teritórium, na ktorom sa presadia. Či už na regionálnej či mládežníckej úrovni, alebo – tí úspešnejší aj ako poslanci. Iba z niektorých z nich sa stane veľká chobotnica, ktorá bude – takmer neohrozená – pohlcovať zdroje vo funkcii ministra či dokonca premiéra. O tieto zdroje sa bude veľkoryso deliť s finančnými žralokmi, od ktorých pôvodne zohnala kapitál „vlastnou hlavou“.

Život v prírode je fascinujúcou záležitosťou – aj keď menej pre toho, na koho úkor sa gigantická červená chobotnica živí – pre občanov Slovenska.

  • SlabéVýborné (+18 skóre, 18 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?