Publikované: 30.08.2013

Ako sa vyvarovať kúpe elektrického invalidného vozíka na jedno použitie.

Otázky od vás, od konkrétnych ľudí ma inšpirovali napísať článok, ktorý dáva jednoduché vysvetlenie k cenám elektrických invalidných vozíkov na slovenskou trhu.

Prečo sa ceny vozíkov tak líšia ?…Je známe porekadlo – „Nie sme takí bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci“. Teda, až na pár výnimiek, ale títo ľudia vedia, že za kvalitu sa im oplatí si priplatiť.

V tomto prípade to platí viacnásobne a ani sami si nedokážete uvedomiť, aká je to pravda.V poslednom čase mi volá veľa ľudí, či by som im mohol opraviť ich invalidný vozíček, ale vo veľa prípadoch sa to nedá. Trh zaplavujú lacné čínske vozíky, ktoré su vyrábané doslova na jedno použitie.

Tieto vozíky sa dajú iba v málo prípadoch opraviť, pretože náhradné diely do nich sa u nás zháňajú veľmi ťažko, ak vôbec a keby sa aj niečo podarilo, tak sa to nedá vymeniť. Všetky diely sú lepené, spoje sa nedajú od seba oddeliť skrutkami, len odlepiť, tým pádom ak sa vozík rozloží, už sa nedá zložiť. Preto hovorím na jedno použitie.

Vy síce zaplatíte za konkrétny vozík čínskej výroby menej a tešíte sa ako dobre ste kúpili. Ale len pokiaľ nepríde čas vozík servisovať, niečo vymeniť alebo opraviť. V konečnom dôsledku nemáte ani vozík ani peniaze. Tieto moje slová určite mnohí z vás, ktorí ma už kontaktovali z opravou, potvrdia.

A čo je ďalší problém? Kupujete vozíky zo starými batériami a je na nich potrebné urobiť kompletnú generálnu opravu, ktorá niekedy aj s batériami vyjde na niekoľko stoviek euro. Len cena batérií sa pohybuje okolo 130€. Na takýto vozík nemáte istý záručný ani po záručný servis, takže ak vám niečo vypadne a pri starších vozíkoch sa to stáva dosť často, nemáte sa na koho obrátiť. Prácne hľadáte pomoc na internete, pýtate sa známych a znova len vyhadzujete peniaze na opravy a náhradné diely.

V konečnom dôsledku prerobíte, stojí vás to viac peňazí, viac vzácneho voľného času, ktorý môžete stráviť inak. Bez strachu, že sa vám vozík niekde na ceste pokazí a vy si s ním neviete poradiť. Áno, stávajú sa aj také veci. Ale vy viete, že u nás sa toho báť nemusíte.

Tak čo myslíte, dal som vám dosť komplexné vysvetlenie, prečo si rozmyslieť aký vozík kúpite? Kupiť tzv. lacný elektrický vozík na nete a strachovať sa, či vám vydrži do budúcej jari, alebo si kúpiť kvalitnejší vozik po kompletnej GO s polročnou zárukou a záručnym a pozáručným servisom?

Rozhodnutie nechám na vás…..

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?