Publikované: 14.11.2014

Ako skoncovať s politickými gorilami skôr, ako oni skoncujú s nami? Časť. 3

Myslíte si, že pri rovných a naozaj demokratických voľbách by ešte existovali doterajšie špinavé ekonomické a politické kauzy? Ja si to nemyslím. Viac by vyhrávali vízie, nové nápady a nové stratégie, ako peniaze vo voľbách. Politika by sa aj týmto ráznym zásahom do chorého a chybného systému určite prečistila. Veď aj dnešné špinavé financovanie špinavých politických strán nie je hlavne o tom, ako cez špinavú politiku  nakradnúť veľké peniaze na veľké špinavé a nerovné predvolebné súboje o voliča?

Teraz si predstavte Slovensko bez dnešných špinavých ekonomických a politických káuz. Predstavte si, že politika by už bola hlavne o ekonomike a etike. Predstavte si, že by bolo konečne dosť práce a prestala by existovať „už 25 ročná politika uťahovania si opaskov“. Predstavte si, že špinaví politici by už nemali v politike šancu lebo cez takéto nové a inovované predvolebné súboje by sa do politiky už nikdy nedostali. Špinaví politici totiž nemajú žiadne vízie a nápady, ako pomôcť Slovensku, oni majú len skvelé know – how na kradnutie, klamanie a know – how, ako pomôcť hlavne sebe. Predstavte si, že chorí politici  by nás už sústavne nehnevali a neotravovali svojou chorou politikou, svojimi chorými politickými kauzami a Slovensko by sa mohlo  venovať hlavne ekonomike a  prosperite. Hovoríte, že to nie je reálne a možné? Hovoríte, že politika je špinavá a vždy ňou bude? Máte pravdu.

Politika bude vždy špinavá, kým ju čistí ľudia neočistia. Špina sa špinou nedá očistiť, a ani krýs sa nezabavíte tým, že ich budete stále prikrmovať a kŕmiť, vtedy sa budú len rozmnožovať. Myslím si, že Slovensko mohlo byť za tých stratených 25 rokov naozaj v zamestnanosti, výške dôchodkov, celkovej životnej úrovne i v ekonomike a etike omnoho ďalej. O tom som už písal v článku: „Politika a ekonomika Made in Germany a Made in Slovakia.“ Politika však bude vždy špinavá, kým sa nezmenia nečestné volebné pravidlá. Prečo?

Politika sa predsa rodí práve vo voľbách. Tu sa volia politici i politické strany. Krivé voľby však všetko krivia. Krivia politiku a krivia aj politiku a s ňou krivia celú prosperitu Slovenska. Som presvedčený o tom, že keby vo voľbách nerozhodovali hlavne peniaze, ale vo voľbách by rozhodovali skvelé vízie a stratégie, ako postaviť Slovensko na nohy, tak Slovensko by bolo určite ďalej, ako momentálne je.

Takto peniazmi pokrivené a deformované predvolebné kampane a potom aj voľby potom  pomáhajú tomu, kto chce svojou špinavou politikou dostať Slovensko na kolená. Neustále pokračujúce špinavé politické kauzy sú toho len jasným dôkazom. Dunajom sa už dávno nielen vlna za vlnou, ale aj špinavá politická kauza, za špinavou politickou kauzou valí. Viete dokedy budú tieto špinavé politické kauzy vznikať? Tieto špinavé politické kauzy budú vznikať dovtedy, dokedy sa radikálne nezmení zákon o voľbách a volebných kampaniach!

Myslím si, že kritickou chybou aj nového zákona o voľbách je to, že o víťazstve vo voľbách môžu rozhodovať hlavne eurá a nie najlepšie vízie, stratégie a idey pre naše Slovensko. Preto sa ani nečudujem, že „choré“ zákony tak môžu neustále a dookola produkovať stále dookola tých istých politických otrokov a politických panáčikov, s ktorými si ich „gorilí sponzori“ urobia čo chcú.

Určiť hranicu, koľko eur sa môže vyhodiť v politickej kampani na voľby vlastne nič nerieši. Prečo? Politika  sa ďalej môže robiť pre „gorilích sponzorov“, a nie pre prosperitu obyčajných občanov. Môže takýto zákon zamedziť novým špinavým politickým kauzám o financovaní politických strán a  ich kampaní? Myslím si, že nie. Predvolebné kampane a voľby sú pre nás obyčajných občanov rozhodujúce lebo práve tu sa rodí nová politická moc, ktorá bude rozhodovať o nás a celom Slovensku. Preto, až keď sa zmenia predvolebné kampane, až potom sa zmenia aj víťazi volieb. Až zmenou víťazov volieb sa zmení aj politika.

Prečo to tu všetko teraz píšem a zverejňujem? Dal by som pokoj, a mal by som pokoj, ale v historických okamžikoch pre Slovensko, som bojoval v Prahe za vznik Slovenska, a preto ani dnes mi nie je jedno do akej politickej žumpy preplnenej špinavými politickými kauzami sa naše milované Slovensko politicky stále prepadá.  Nerád by som od svojich detí počul niekedy výčitky: „Otec prečo si slaboch a zbabelec, a nezastaneš sa obyčajných občanov, ktorým životnú úroveň ničí špinavá politika od špinavých politikov?!“

   Stále som presvedčený, že slušní občania sú na Slovensku vo väčšine a špinaví politici sú v menšine, a tak neviem čoho sa my občania ešte bojíme? Nezabudnite, že špinaví politici nás budú vždy klamať, vždy nás budú okrádať a ešte sa nám budú drzo do oči vysmievať. Nezabudnite, že kým sa volebný zákon nezmení, ťažko sa to na Slovensku zmení.   Verte mi, že naozaj všetko to začína etickými a ekonomickými voľbami kde už nehrajú 11 proti 3 alebo kde sa v ringu proti sebe nepostaví 100 kilový boxer proti 50 kilovému boxerovi. Slušný zápas a čestný boj je len pri zápase, kde hrajú 11 proti 11 a kde sa 100 kilový boxer postaví proti 100 kilovému boxerovi. V našich predvolebných kampaniach sa to pre veľké peniaze nedeje.

Kto z nás obyčajných občanov čaká, že zmena príde sama, tak toho musím sklamať. Samo sa to neurobí. Ani šťuky si svoj rybník, ktorý im vyhovuje nevypustia samé. Musí to urobiť niekto iný. Dokedy sa ešte budeme pozerať na to, ako si pre seba budujú „raj“ a pre nás „peklo“? Ďalších 25 rokov?! V živote nie je dôležité len to, čo sme urobili, ale aj to, čo sme mohli urobiť a sme to neurobili lebo sme sa zachovali ako obyčajní slabosi a zbabelci. V živote nie je dôležité len to, čo sme podporili, ale aj to, čo sme mohli podporiť a sme to nepodporili lebo sme sa opäť zachovali ako obyčajní slabosi a zbabelci a naše deti by nám mohli pravdivo povedať: „Otec, aj ty si mohol zapojiť do zápasu u lepšie Slovensko, a ty si sa zachoval ako obyčajný slaboch a zbabelec. Mama, aj ty si sa mohol zapojiť do zápasu u lepšie Slovensko, a ty si sa zachovala ako obyčajný slaboch a zbabelec.“  

G.B. Shaw  napísal: „Myslím si, že môj život patrí celej spoločnosti a kým budem žiť, je pre mňa cťou robiť pre ňu, čo je v mojich silách. Chcem umierať celkom opotrebovaný, lebo čím viac pracujem, tým viac žijem. Život pre mňa nie je nepatrná sviečka. Je to silná pochodeň, ktorú držím v tej chvíli v ruke a chcem, aby horela čo najjasnejšie, ako ju predám nasledujúcim generáciám.“

Čo robíme my pre túto spoločnosť? Nie sme aj my zbabelci, keď nič s tou chorou a špinavou politikou nerobíme? Nie sme aj my zbabelci, keď stále „gorily“ vládnu nám ľuďom? Nie sme aj my pred svojim deťmi zbabelcami, keď sme s týmto „gorilím“ vývojom spokojní? Akú budúcnosť týmto ľahostajným postojom chystáme svojim deťom?

Ozdravme spolu  chorú politiku Slovenska tam, kde to všetko naozaj začína  vo férových predvolebných kampaniach. Na „gorilie volebné kampane“, ktoré produkujú neustále len ďalšie špinavé politické kauzy už existuje nový a účinný „liek“ – zákaz volebných kampaní v dnešnej podobe, ako to navrhujem urobiť  v 2. časti. Stačí ten „liek“ použiť a potom si môžeme  život na Slovensku aj my obyčajní občania užiť. Ak vás táto moja výzva oslovila šírte ju ďalej, a tak sa aj vy stanete súčasťou tejto zmeny.

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?