Publikované: 22.07.2013

Ako sme vyhladovali dedka

Bola sobota ráno. Mamička s  oteckom sa rozhodli, že nás privezú babke a dedkovi. Tak im zavolali, či môžeme prísť aa starí rodičia súhlasili.

Mamička s oteckom chceli ísť nakupovať do Parndorfu. Dedko sa k nim pridal. Mamička povedala, že aspoň im bude robiť tlmočníka, a tak odišli autom okolo pol jedenástej pred obedom. Ja som sa mala učiť a Janka sa mala hrať. Neučila som sa, ale sme pozerali televíziu.

Naši chodili po obchodoch a nakupovali značkové oblečenie (sú posadnutí značkovým tovarom). Dedko si vraj obzeral veci a obchody, lebo tam ešte vôbec nebol. Občas im pomohol s prekladom a nudil sa. Mamička si veľmi, veľmi dlho skúšala oblečenie. Napokon si kúpila svetrík a blúzku.Pre mňa kúpili šatočky. Potom nasledovalo nakupovanie vetroviek – veď bo výpredaj… Najskôr pre mamičku, potom pre otecka. Mamička si našla peknú páperovú v Quicksilver. No nevidela sa jej jej údržba. Mamička vravela, že by sa mali najesť, no obchody lákali viacej. Tak nešli ani na kávu.

Potom sa nakupovali pre ocka. Chcel si kúpiť vetrovku na všeobecné použitie – aj na bicykel, na beh aj na turistiku. Najprv sa mu páčila, no neskôr začal skúmať jej parametre. Volal tete do Žiliny, ktorá sa v tom vyzná. Potom sa mu nepáčila cena. Tak rodičia naavštevovali obchod za obchodom. Dedko si obzrel jedny turistické topánky, a hneď si ich aj kúpil. Nakoniec zbadali kávovar na kapsuly, ktorý sa im páčil. Znova sa vrátili k vetrovkám pre ocka. Nekúpili … Potom objaaavili vetrovku pre Janku, ktorá bola pekná a štýlová. Ocko mal pocit, že jej bude veľká. No keď dedko povedal, že je dobrá, tak ju po dlhom uvažovaní kúpili. Znova sa rozhodovali, či sa pôjdu najesť alebo aaspoň na kávu, no zavrhli to. Povedali, že sa najedia až doma a vrátili sa k babke pre nás.

Bolo 18:30, keď sa objavili. No babka ich nepustila domov bez večere a všetci sme sa najedli segedískeho guláša. Aj chudák deko, ktorý celý ten čas ani nepil…

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?