Publikované: 16.10.2019

Ako zarobiť vďaka MLM?

O MLM, sieťovom marketingu, alebo network marketingu si množstvo ľudí mylne myslí, že je to podvod, pyramídová hra, alebo že zarobia iba tí, ktorí sú „hore“, alebo sa zapojili medzi prvými. Títo ľudia však s MLM nemajú žiadne skúsenosti, alebo len niečo skúšali. A to slovo skúšali je najväčší problém. Skúšať môžete topánky v obchode, ale MLM je podnikanie. Keď začínate podnikať tak to idete iba vyskúšať, alebo to považujete za svoje živobytie? Takže prvá vec, ktorú si treba hneď na úvod uvedomiť je nastavenie mysle.

Nebudem písať o tom, že ste si vybrali MLM spoločnosť na základe účasti na prezentácii spoločnosti, pretože sa Vám páčili produkty na zlepšenie zdravotného stavu. Rovno prejdem k tomu, že ste sa rozhodli ísť do toho naplno. Takže Vás už nič nemôže zastaviť. Hlavne nie sused, alebo švagor, ktorý počul, že v MLM prídete o peniaze od sesternice, ktorej to povedal strýkov kolega v práci. Preto si uvedomte hneď od začiatku, že to je tá cesta, ktorou budete musieť (pokiaľ chcete uspieť) ísť niekoľko rokov. Úvodné mesiace môžu byť veľmi ťažké a tu sa väčšina ľudí vzdá, pretože nemajú dostatočné úspechy. Preto potrebujete svoje „prečo“.

cesta

Prečo ste sa rozhodli začať budovať MLM podnikanie. To Vás bude motivovať a viesť aj v tých ťažkých časoch, kedy budete dostávať jedno nie za druhým. Je potrebné si to aj zapísať. Najlepšie je zaviesť si hneď na začiatok denník úspechov, ktorý sa postupne zmení na denník vďačnosti. Tam si zapíšete svoje „prečo“, svoje ciele a budete si zapisovať všetko čo sa Vám cez deň podarí. To sú veci, ktoré potrebujete vedieť a mať ešte predtým než vôbec začnete.

Ak ste sa rozhodli pre  danú spoločnosť tak to mohlo byť kvôli rôznym veciam. Zaujal Vás Váš sponzor, alebo mentor. Ste nadšení z produktov. Školiaci systém je na vysokej úrovni, alebo Vás nadchol kompenzačný plán. To sú veci, ktoré Vám pomohli rozhodnúť sa.

Teraz však je potrebné začať pracovať. My napríklad máme vytvorený systém, vďaka ktorému sa nemusíte pýtať svojho sponzora otázku „a čo mám teraz robiť?“ Zaregistrujete sa a máte súbor krokov a lekcií rozdelených do levelov podľa Vášho pokroku. Tak viete presne od prvej hodiny v obchode čo máte robiť.

Je to jedna veľmi podstatná vec. Mať funkčný vzdelávací a hlavne duplikovateľný systém. Tak môžete všetkých Vašich obchodných partnerov naučiť byť profesionálom. Pretože je rozdiel medzi ľuďmi, ktorí do MLM nedávajú nič a ktorí to robia ako profesionáli. Tí majú úspech.

Takže keď už máte všetky tieto veci môžete začať písať si menný zoznam. Výhodné je písať si najskôr prvý menný zoznam, vďaka ktorému budete mať svojich prvých obchodných partnerov ideálne do 48 hodín a potom zoznam dopĺňať, aby sa stal nekonečným. Vtedy potrebujete začať využívať svojho sponzora, alebo keď aj Váš sponzor je ešte len začiatočník tak využívať mentora, ktorý je na to, aby Vám pomáhal. Prejdete s ním menný zoznam a dohodnete sa na spoločnejpravidelnej komunikácii.

Pravidelná komunikácia a spolupráca je veľmi dôležitá. V našom systéme využívame rôzne nástroje, ktoré nám umožňujú efektívnejšie zdieľať a využívať kalendár a menný zoznam tak, aby šlo všetko čo najjednoduchšie. Vtedy začnete pozývaťľudí na predstavenie Vašej spoločnosti cez internet, verejné prezentácie, domáce mítingy a podobne. Podľa toho aké typy ľudí poznáte.

Pozvanie nie je veda. Pre niekoho to však je ta najťažšia vec z toho všetkého. Zavolať a povedať, že podnikáte a zaujíma Vás jeho názor na prvý pohľad nevyzerá byť ťažké, až kým netreba zdvihnúť telefón a zavolať. V tom momente začne mať Váš telefón 50 kilogramov a je ťažké ho zdvihnúť. Čo však potom, keď už človek videl čo mal? Prichádza veľmi dôležitá časť a to je dosledovanie. To už je časť, ktorú by mal s Vami robiť Váš sponzor. Tu je potrebné využívať trojcestné hovorya učiť sa od Vášho sponzora. Vašou úlohou je v tomto prípade  dohodnúť trojcestný hovor s Vašim sponzorom a človekom, ktorému ste ukázali príležitosť.

Exituje mnoho faktorov, ktoré Vám pomôžu uspieť v MLM. Keby sme si mali rozpisovať všetky podrobne tak má tento článok niekoľko kapitol. Ako som už spomínal, my na to máme internetový vzdelávací systém, vďaka ktorému sme vybudovali úspešné podnikanie. Preto Vám ešte stručne vysvetlím niekoľko vecí, ktoré je potrebné dodržiavať.

 1. Vždy využívajte v práci pravidelnosť. Snažte sa prispôsobiť si deň tak, aby ste sa mohli aspoň chvíľu venovať Vášmu podnikaniu. Deň intenzívnej práce a 10 dní voľna Vás nikam neposunú.
 2. Stále dopĺňajte svoj menný zoznam. Kontakty sú všade a ako s nimi pracovať Vás naučia Vaši lídri.
 3. Vzdelávajte sa. MLM je o osobnostnom rozvoji. Keď chcete v niečom uspieť, potrebujete sa stať profesionálom. To zahŕňa čítanie kníh, počúvanie audionahrávok, videí, alebo účasť na tímových tréningoch. Tak ako rastiete Vy, tak rastie aj Váš obchod.
 4. Zúčastňujte sa všetkých akcií, ktoré organizuje Vaša spoločnosť, alebo Váš tím. Pozývajte hostí na veľké podujatia. Niektorí ľudia takto vybudovali celý svoj obchod.
 5. Vybudujte si nové návyky, ktoré Vám pomôžu zbaviť sa zlých návykov, alebo Vám pomôžu pri práci. Dokážete tak efektívnejšie využívať svoj čas a potenciál.
 6. Využívajte pravidlo 80/20. Venujte pozornosť tím ľuďom vo Vašom tíme, ktorí to myslia vážne a robia potrebné kroky.
 7. Pravidelne komunikujte s ľuďmi, ktorí sú Vašimi maloobchodnými zákazníkmi. Spokojný zákazník je vtedy, keď ho pravidelne kontaktujete.
 8. Využívajte pozitívne afirmácie. Kto nevie čo to je tak si to vygooglite. Pretože pokiaľ ste uverili úspechu, budete úspešní.

To všetko má vplyv na to, ako budete v MLM úspešní. Tých faktorov je veľké množstvo a ja som sa pokúsil Vám vysvetliť základné princípy toho ako uspieť. Mne sa to podarilo, ale za všetkým bola systematická tvrdá práca. Samozrejme ešte mám svoje ciele, ktoré chcem dosiahnuť a aj ich dosiahnem.

Najpodstatnejšia vec však je to, aby ste to robili kvôli tomu, pretože MLM milujete a nie kvôli peniazom, pretože tak nikdy nebudete úspešní.

22097_899786520073554_3047454805339567738_n

 • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?