Publikované: 17.02.2019

Aký bol dôvod Boha pre Potopu?

V čase Noacha ľudstvo zdegenerovalo do takej miery, že sa Boh rozhodol drasticky zakročiť, pre ochranu tých, čo život milovali a boli schopní ho žiť podľa Božích zákonov. Takýmto spôsobom opisuje Biblia zlo na svete pred Potopou:

“V tých dňoch…keď synovia Boha (anjeli) mávali pomer s ľudskými dcérami a tie im rodili synov – Nefilim – boli to mocní, … preslávení muži…Tu videl Jehova, že zlo človeka na zemi je obzvlášť veľké a že každý sklon myšlienok jeho srdca je po celý čas len zlý.” – 1. Mojžíšová 6:4, 5.

Všimnime si len niekoľko správ z dôveryhodných zdrojov o dnešnej celosvetovej situácii:

1. ”Dva tretiny prírodných zdrojov našej planéty, od zdrojov energie cez sladkú vodu až po čistý vzduch, boli do značnej miery vydrancované alebo znečistené.”

2. ”Ľudská činnosť má na prirodzené funkcie Zeme taký závažný dopad, že schopnosť ekosystémov našej planéty udržovať pri živote aj budúce generácie už nemôžeme brať ako samozrejmosť.”

3. Správa, ktorú podporila OSN a Svetová banka, varuje, že vpriebehu doby by mohlo v prírode dôjsť k zrúteniam (ekosystémov), ktoré povedú k vylesňovaniu, nemociam alebo ´mŕtvým zónam´ v oceánoch!

Takže keď Ježiš Kristus porovnal potopu k armagedonu, nielenže ukázal, že potopa bola pravdivá historická udalosť, ale poukázal aj na to, prečo ju Boh priviedol na celé ľudstvo, a že budú takí, čo armagedon prežijú, tak ako Noe a jeho rodina.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?