Publikované: 31.12.2012

Aký bol Rómsky rok 2012 ?

Nebojím sa toho, že svet končí v roku 2012, obávam sa toho, že všetko bude pokračovať bez zmien. Aký bol rok 2012 ? Bol to rok plný sľubov, megalomanských plánov a prázdnych rečí…. Ale taký bol aj rok pred tým a taký bude zrejme aj rok 2013.

Mňa osobne zaujíma čo urobím ja, mám niekoľko plánov, ale viete ako sa to hovorí ” keď chceš Boha rozosmiať, povedz mu o svojich plánoch…”

Rok 2012 sa niesol v znamení veľkej rómskej reformy, bola predmetom širokej diskusie aj zo strany rómov. Celá rómska reforma bola postavená na postihoch avšak už neriešila postavenie rómov v spoločnosti, zamestnanosť, ako by aj mohla, keď na Slovensku je 420 tisíc nezamestnaných. A tak reforma je z veľkej časti postavená na represivných základoch. Nikdy represie nepriniesli nič dobré a ani nič neriešili a rómska reforma bude taká, nebude nič riešiť….

Boli sme svedkami nezákonných adopcií, kedy do zahraničia boli dané deti na adopciu zo Slovenska. Zistilo sa, že to také čisté s adopciami deti nebolo. Prevažná časť adoptovaných deti do zahraničia boli rómske deti z detských domov. Slovenské úrady nezisťovali do akých rodín deti vôbec dávajú, ďalej sa zistilo že tam hrali úlohu aj nemalé finačné prostriedky zo strany tých, ktorí adopcie do zahraničia riešili, doslova taká malá adopčná mafia…. Naše úrady boli radi, že sa zbavujú rómských deti a adopčná mafia bola rada, že takýmto spôsobom sa dostanú k deťom….

Celé to vypuklo, keď Ivane Borovej z nejakých nevyjasnených okolností britské úrady odobrali jej dve deti. Do toho potom prišli ďalšie deti, ktoré boli odobraté rómským rodinám žijúcim v Británii a mediálny kolotoč sa mohol začať krútiť… A začal sa poriadne krútiť, pretože to otriaslo aj slovenskými úradmi…. Adopcie deti do zahraničia ešte stále nie sú vyjasnené, uvidíme koľko svetla do týchto udalostí prinesie rok 2013.

Rok 2012 sa niesol aj v duchu protestov za život slušných občanov. Za tých slušných občanov sa u nás považujú ľudia v čiernych košeliach zo znakmi pripominajúcimi prvý Slovenský štát počas tretej velkej nemeckej ríše. Kotleba s hrdosťou Slováka, zo srdcom germánskeho nemca “zatrúbil” na útok a poslušní psy plní predsudkov vyšli do útoku. Námestia boli plné, ulicami sa kričalo ” my sme tu doma ” a smiešne manévre policajtov tomu dodávali iskru nepokoja v slovenskej duši. Pritom každý rok si pripomíname víťazstvo nad fašizmom, ale ja sa pýtam na čo toto všetko je, keď Kotlebovcom dovolíme, aby sa verejne prejavovali…??! Aby vôbec mali možnosť nahlas hovoriť svoje nenávistné myšlienky,  usporiadavať rasistické pochody, rozširovať nenávisť, zlobu a živiť myšlienky o čistej rase a krvi.

A tak, nebojím sa toho, že svet končí v roku 2012, obávam sa toho, že všetko bude pokračovať bez zmien. Aký bol rok 2012 ? Bol to rok plný sľubov, megalomanských plánov a prázdnych rečí…. Ale taký bol aj rok pred tým a taký bude zrejme aj rok 2013.

Štastný nový rok 2013, veľa zdravia, lásky a pevných nervov….

Jozef Kmeťo

  • SlabéVýborné (-2 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?