Publikované: 25.06.2020

Aký je rozdiel medzi stvorením a kreacionizmom?

V skutočnosti existuje veľký rozdiel medzi stvorením a kreacionizmom! Zatiaľ čo výraz ´stvorenie´ sa vyskytuje v Biblii 18 krát a vzťahuje sa na Božiu tvorivú činnosť vo vesmíre alebo na našej planéte Zem, názov ´kreacionizmus´sa v Biblii vôbec nenachádza!

Webster´s Third New International Dictionary (Websterský Tretí Nový Medzinárodný Slovník) z roku 1971 definuje ´stvorenie´ako: “akt stvorenia”, zatiaľ čo výraz kreacionizmus je opísaný jednoducho ako len: “náuka alebo teória stvorenia”.

Ten istý slovník definuje ´izmus´ ako ´osobitná náuka, kauza, systém, teória – často používaná znevažovaným spôsobom´. V 80-ich rokoch ´kreacionizmus´ sa stal skutočný ´izmus´, pretože bol adoptovaný nátlakovými politickými skupinami!

Jedna z nich ako napríklad Morálna Väčšina. Už to nie je neutrálny pojem, ale zahňuje extremné fundamentalné názory o Biblii. Jeden taký extremný názor je, že Boh stvoril Zem a všetko na nej počas šesť 24-hodinových dní.

Teraz existuje viac ako 350 kníh v obehu, ktoré učia ´kreacionizmus´ ako dogmu. Tí, čo poznajú Slovo Božie, odmietajú nerozumnú  teóriu ´kreacionizmu´ a dávajú prednosť tomu, čo Biblia skutočne učí´stvorenie´ Všemohúcim Vládcom vesmíru!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?