Publikované: 02.01.2016

Aký rozdiel je medzi malým rómskym, irackým a sýrskym chlapcom?

V piatok večer pri požiari drevenej búdy v osade Mašličkovo, neďaleko sídliska Luník IX. – uhorel polročný chlapec menom Denis.

Obyvatelia Mašličkova žijú v takýchto z dreva a preglejok postavených chatrčiach.

Foto: ilustračné – Katarína Gécziová

Je najvyšší čas položiť si otázku prečo ak zahynie v Európe malý chlapec na úteku zo Sýrie, tak o tom vie okamžite celý svet, ale ak dôjde k takejto tragédii na Slovensku, tak o tom sa objaví iba malý plátok v regionálnom denníku a k tomu všetkému ani nie je možnosť diskusie?! (Lebo: Pod týmto článkom nie je možné diskutovať.)

Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/8112573/pri-poziari-v-osade-maslickovo-uhorel-maly-chlapec.html#ixzz3w50Bxr6Q

Nevidím ani najmenší rozdiel medzi tými stvoreniami. Sú rovnakej pleti, rozdiel, je len ten, že Sýrsky chlapec bol nútený ujsť zo svojej krajiny kvôli vojne, ale slovenský chlapec bol odkázaný žiť v drevenej bude pozbíjanej zo stavebného odpadu, ktorý jeho otec pozberal na sídlisku pri kontajneroch. (Treba dodať, že táto tzv. osada v Mašličkove vznikla kvôli tomu, že väčšina jej osadníkov ani inú možnosť nemala lebo paneláky na Luníku IX v ktorých bývali jednoducho zbúrali, ale už nikoho nezaujímalo kde tí obyvatelia Luníka IX budú bývať.) Samozrejme treba priznať, že mnohí z tých obyvateľov sa pripojili k takej devastácii svojich panelákov, že správcovi už ani iná možnosť ako zbúranie nezostávala.

No ja sa takto verejne pýtam: Rómski občania nie sú takí istí ľudia ako tí zo Sýrie, ktorým naša krajina poskytuje príbytok v záchytných táboroch v Gabčíkove a Humennom? (Veď náš štát dostal od EÚ poriadny balík peňazí práve na podporu rómskeho etnika!)

V článku o tejto tragédii sa píše, že „Osada sa takmer celá nachádza na rozdrobených pozemkoch rádovo stoviek majiteľov. Mesto ich postupne oslovuje, aby získalo súhlas na vypratanie pozemkov.“ (Lenže pozastavil sa niekto z kompetentných nad tým, že kam sa obyvatelia Mašličkova presťahujú po vyprataní z ich terajších príbytkov?). Pud sebazáchovy týchto ľudí donúti k tomu, že spravia to isté ako v Mašličkove na iných neobývaných pozemkoch v blízkosti Košíc. Bude sa opakovať podobný scenár a majiteľom týchto neobývaných pozemkov pribudne rovnaké bremeno ako majiteľom pozemkov v Mašličkove, ale určite nie len im…

Dodatok pridaný 4.1.2016

Aby toho nešťastia v Mašličkove nebolo náhodou málo, tak v nedeľu pri silných mrazoch tam pre zmenu pribudla ďalšia mŕtvolka malého dieťaťa, zamrzlo 8 mesačné dieťa. :-( (( Čítajte viac na:

http://kosice.korzar.sme.sk/c/8113023/za-tri-dni-zomreli-v-kosickom-maslickove-dve-deti-druhe-zamrzlo.html

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Ladislav Serenča

    Veď to bolo iba také malé cigánča, no nie?!

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?