Publikované: 01.09.2013

Alkohol je pliaga ľudstva!

Svet bojuje proti drogám a pritom je viac obetí na životoch ľudí, ktorý pijú alkohol, ako na tých čo drogujú! Nie nadarmo existuje príslovie, že alkohol je pliaga ľudstva.

Na prvý pohľad to vyzerá, že idem obhajovať tých ktorí drogujú, no nie je to tak. Neuznávam proste ani jedno ani druhé. Väčšina negatívnych udalostí a situácii, ktoré sa stali v mojom okolí sa stali vo veľkej miere vďaka alkoholu. Dokonca niekoľko ľudí, ktorých som poznal zo svojho okolia podľahli tomuto problému a zaplatili dokonca aj životom a to nehovorím o rozvrátených rodinách.

Opitý človek pod vplyvom alkoholu má otupené zmysly a jeho racionálne zmýšľanie v takom stave ide bokom. To znamená, že “stráca” zdravý rozum! Preto sa často krát odohrajú veľké nešťastia a nedorozumenia vďaka tomuto stavu. Či už na cestách, v rodinách, v podnikoch, na štadiónoch, a proste kdekoľvek kde takýto človek má možnosť byť.

Veľa ľudí, ktorí konzumujú alkohol ho pijú kvôli tomu aby utlmili svoje city, bolesť a zabudli na problémy. Takéto problémy ale treba riešiť úplne iným spôsobom ako pitím alkoholu. Keď si človek nevie sám pomôcť je lepšie proste takúto situáciu riešiť rozumným spôsobom a trpezlivosťou, prípadne s niekým blízkym, alebo s nejakým obdorníkom. Určite nie s alkoholom. Ten Vám skôr ešte viac zničí vaše fyzické a psychické zdravie.

Slovensko patrí medzi popredné krajiny v pití alkoholu a je na čase s tým niečo robiť. Skúste začať sami od seba a buďte príkladom pre svoje okolie. Bavte sa aj bez omamných látok. Hrdosť na samého seba sa určite dostaví. Držím všetkým takýmto ľudom palce a prajem si aby ich bolo stále viac a viac.

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?