Publikované: 02.01.2020

Alternatíva k prezidentkinmu novoročnému prejavu

Európa je ako rozkladajúce sa telo, ktoré stratilo dušu a nič ho (ju) nedrží pohromade, len Lisabonská zmluva, ktorej sa ako prvá, vzoprela Veľká Británia, chce byť samostatným, svojprávnym impériom…
1. Federálna ústava bola odmietnutá ako hrozba super štátu typu bývalého ZSSR. Pracuje sa na nej ďalej;
2. EÚ chráni jednotu v mnohosti (rôznosť, diverzita, inakosti) s dvomi tvárami (Jánus):

           

“V priestore Lisabonskej zmluvy nemá miesto demokracia.” (Juncker).
Už viac rokov tu i tam sporadicky sledujem trpezlivého, tichého a pokorného Emila Páleša. Nekričí, nevrieska, nehejtuje (liberáli a antifašisti); jeho tiché slovo ale plieska ako bič; pripomína mi obraz a slovo Ježiša, Božie Slovo. Systémom je vyhodnocované ako antisystémové a preto je, ako aj Ježiš, radikálnymi neo liberálmi neprijaté. Lebo „Svetlo vo tmách svieti, a tma ho neprijala…“ (Ján, Evanjelium).
Emil Páleš nie je politik ani politológ ani „mainstreamový“ sociológ. Je mysliaci občan, voči systému asymetrický humanistický filozof, nie kazateľ, ponúka a dáva sa tým, korí ho chcú počúvať, čítať a kriticky myslieť. Zaoberá sa angelológiou dejín a duchovnou sofianistikou. Vzor reálne kriticky mysliaceho člováka, nie na obraz predstáv horliacich za falošné kritické myslenie na ich obraz falošného humanizmu, ale človeka ako ľudskej bytosti, v kontexte jej bio-psychickej a sociálnej štruktúry v jednotlivostiach a celku, od osobného k spoločenskému bytiu a vedomiu, v jeho nerozlučnej dialektickej jednote ľudskej osoby a spoločnosti.
Dr. Emil Páleš je filozof pravdy. Tá oslobodzuje.
Myslenie nie je hobby ale práca. Platená, neplatená. Jej výsledkom je písané alebo hovorené slovo. Myslím, teda som. Hoc aj “z voľnej nohy”. Občas sa mi tiež stáva, že “Nemám slovo, chýba mi slovo!” Tak ako Mojžišovi, po jeho návrate z hory Sion s tabuľkou “Desatoro” keď ich našiel pri tanci okolo zlatého teľaťa.
Hmotný blahobyt paralyzuje občianske myslenie; ostáva zaseknuté v zmyslových pôžitkoch, v tom je jeho tiež „pridaná záporná hodnota“ osobného občianskeho pocitu spokojnosti so stavom hmotných vecí. Jej súčasťou je prednostný dôraz na ekonomiku, ktorá si nás nachádza v našich obydliach, chladničkách, špajzách, šatníkoch a garážach… (aj ako nástroj ekonomického a sociálneho zmieru).
Aj hodnoty Schengenu sú založené prednostne na ekonomike a obchode, ktorému slúži aj voľný pohyb osôb (štúdium, práca, turistika, kultúra). Je podriadený mantre a božstvu voľnej ekonomiky a obchodu.
Kto je Emil Páleš: https://sk.wikipedia.org/wiki/Emil_P%C3%A1le%C5%A1
Slovo bolo na počiatku ľudstva a bude aj na konci. Ak mu na to „prídu“, farizeji sa ho pokúsia zničiť. Zatiaľ ho trpia kade-tade, idúc po Slobodnom vysielači (Ariadnina niť) a Infovojne, ako pre bruselský režim nepohodlnú mediálnu a „konšpiračnú“ alternatívu. Farizeji majú plné hlavy starostí, ako naložiť so slobodou slova, keď ju už definovali v Listine základných práv a slobôd, Charte práv EÚ a ústavách členských štátov EÚ…
Ponúkam Pálešovu prednášku z roku 2015 ako kritiku jánusovskej politiky EÚ:
https://www.youtube.com/watch?v=FIb-oz1qG0E&fbclid=IwAR3eljPgOutajV4jJlCPHjH7lNoXaV1UgH-DtYIhWjW8Ij3FnKKQWGqGAwg
Toto je anonymný „prieskum“ ktorého výsledky vhodíte do volebných urien: Prečo je Emil Páleš nežiaduci pre mediálny mainstream a je odsúvaný do menejcennej „alternatívy“? Prijali by ste jeho prednášku ako alternatívu k novoročnému príhovoru prezidentky? Čo by ste z oboch prehovorov spojili a o čo „svoje“ doplnili? Prípadne, dá sa spojiť nespojiteľné?
Ako hodnotíte mentálne kvality prihovárajúcich sa vám politických persón k novému roku a voľbám? Mentálna výbava politikov a političiek zakladá ich politickú kultúru a politický výťah.
Doplnok k prednáške: Hmotná (ekonomická) stránka EÚ: HDP nie je kľúčom k kvalite ľudského života v jeho seba potvrdzujúcom (afirmatívnom) hmotnom, duševnom a duchovnom, teda, integrujúcom rozmere. EÚ stráca svoju identitu a integritu.
K prezidentkinmu prejavu: Áno, vítaný ženský element (rodová rovnosť). Ale, kam čert nemôže, pošle ženu. Diabol sa skrýva v detailoch. Aj v ústavnej kríze kompetencií (Istanbulský dohovor).
Až po voľbách budú vyhodnotené štátne strategické dokumenty (Pellegrini).
Čaputovej podprahoviny; odrazový mostík – Progresívne „naše“ Slovensko. Útok na existenciu a jednotu V-4. O V-4 má prezidentka inú predstavu. Tá „jej“ by anulovala zmysel V-4.
Jednotou máva nad hlavou každý politik a politický subjekt. Na svoj obraz. Jednota nie je atribút demokracie.
Výzvy na zjednotenie a jednotu hoďte do koša.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?