Publikované: 14.06.2015

Američania majú dosť Ruskej hrozby?!

„Po prvý raz chcú nasadiť ťažké zbrane a tisícky vojakov!“ – Som obyčajný človek, žiadny odborník v politike a najmä vo vojenskej oblasti, ale nejaký piatok som už na tomto svete prežil a pomerne dosť dlhé obdobie som prežil v bývalom totalitnom režime, preto zo strategického hľadiska som Američanov chápal v takom zmysle, že to čo im najviac vadilo v časoch studenej vojny, tak to bol komunizmus a nikdy sa netajili tým, že v prvom rade im ide o zlikvidovanie komunizmu.

Dlhé roky pred 89tým rokom sme občanom spolkovej republiky Nemecko závideli ich krásny kapitalistický život a mali sme zato, že je to hlavne tým, že tam mali trvalo nasadených amerických vojakov, ktorí bránili ich demokraciu pred socialistickým NDR a ZSSR. (Nejdem teraz zisťovať, či americkí vojaci sú na ich území ešte aj teraz (pravdepodobne áno, aby USA mali svoje základne naďalej „v tesnej blízkosti východu – čiže Ruska).

Nejdem, a ani nechcem obhajovať Putinovú politiku, ale čo dobré si mám myslieť o Američanoch, ak to nie je tak, ako to o nich šíri Putin svojimi správami, respektíve celé Rusko?!

Môj názor je, že Američania už aj tak na svojich základniach majú toľko jadrových hlavíc, respektíve ich nosičov, že ak by naozaj vyšla nejaká veľká hrozba, resp. Rusko by napadlo európske krajiny spadajúce pod nato, tak ten ich útok by Američania mohli veľmi ľahko prekaziť aj z tých doterajších základní, a tými správami, ktoré teraz pred svetom šíria iba zbytočne šliapu štrkáčovi na chvost.

P.S.

Takže mne z toho všetkého vyplýva to, že Američania sa nedokážu zmieriť s tým, že východ je ešte stále pod vplyvom komunistu…

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?