Publikované: 09.06.2020

Amerika čelí vlastnej ústave a jej dodatkom

Americký generálny prokurátor William Barr potvrdil, že prebiehajú „cielené vyšetrovania“, ktoré „sa týkajú Antify “, krajne ľavicovej skupiny, ktorú má prezident Trump za teroristickú organizáciu.
Všade vo svete sú pokojné zhromaždenia a pochody narúšané extrémistami zľava aj sprava a agresívnymi, bezprizornými sociopatmi.
Vtedy je aktivovaný policajný zbor.
Wiliam Barr vyhlásil aj, že federálna vláda by mala pomôcť stanoviť normy pre použitie policajných prostriedkov na dosiahnutie účelu zákroku. Skupina demokratov v pondelok predstavila rozsiahly návrh zákona o reforme trestného súdnictva, ktorý zahŕňa obmedzenie kvalifikovanej imunity policajných dôstojníkov voči niektorým formám súdnych konaní za zneužitie úradnej moci zasahujúcich policajtov.
Nič spoločné s Bidenom ani Trumpom, ide tu o Ústavu a legislatívu USA
Účel: Obmedzenie poškodení zdravia a životov občanov zo strany zasahujúcich policajtov.
Vysvetlivka: Dnes je takmer akýkoľvek policajný zásah v USA považovaný za kvalifikovaný a má trestno-právnu imunitu. Vo veciach Georga Floyda a 75-ročného belocha (pád dozadu po odstrčení policajtom a smrteľný úraz hlavy) bežia trestné stíhania (vražda, zabitie).
https://www.foxnews.com/politics/barr-exclusive-fox-news-interview
Slovenské právne prostredie
POUŽITIE DONUCOVACÍCH PROSTRIEDKOV POLICAJTOM
Šiesty oddiel Zákona o policajnom zbore: https://www.epi.sk/zzcr/1991-204#hlava3A
Policajti sú vzdelávaní, školení, absolvujú praktický výcvik a nácvik zručností pri policajných zásahoch a zákrokoch v súlade so zákonom:  https://www.akademiapz.sk/sites/default/files/KTVS/831%2015%20PVP%20II-1%20sz%20Slu%C5%BEobn%C3%A9%20z%C3%A1kroky%201.pdf
Na Slovensku platí aj trestný zákon a inštitúty všeobecnej oprávnenej nutnej obrany a krajnej núdze. Ak v nej nie je, toto by sa malo dostať aj do legislatívy USA vtedy, ak ozbrojený policajt zasahuje proti ozbrojenému občanovi.
Poznámka: Ozbrojený občan nesmie zasahovať proti ozbrojenému policajtovi.
K bratislavskému zhromaždeniu a protivládnym protestom dňa 6. júna 2020:
V demokratickom zriadení je zhromažďovacie právo nedotknuteľným ústavným základným ľudským právom a slobodou, ktoré je ale možné obmedziť na dobu nevyhnutne potrebnú, ak to vyžaduje daná, časovo obmedzená situácia, vyžadujúca jeho obmedzenie:
Núdzové opatrenia v dobe núdzového stavu krízy Covid-19) s celoštátnou účinnosťou ošetrené ústavným zákonom 227/2002 a regionálnou (lokálnou) účinnosťou, ošetrené zákonom 355/2007.
Poznámka: Verejné zhromaždenie konané 6.6. 2020, pred  Úradom vlády a Prezidentským palácom sa konalo v dobe účinnosti ústavného zákona 227/2002, ktorého účinnosť skončí 15. júna 2020.

Organizátori zhromaždenia a protestu budú zrejme „riešení“ v správnom konaní…
Zhromaždenie a protivládny protest bol pokojný a bez incidentov, narušujúcich verejný priadok, majetok, zdravie a život občanov.
Policajný zbor nezasahoval. Magistrát mesta Bratislava vzal ohlásenie zhromaždenia na vedomie, v domnienke a dobrej viere dodržania prípustného počtu zhromaždených občanov. Zhromaždenia sa zúčastnilo do tisíc päťsto protestujúcich.
Odporúčam organizátorom, aby zvážili konanie ďalšieho plánovaného zhromaždenia na 11. júla, lebo sa dá predpokladať, že nebudú schopní dodržať limitované počty do 500 zhromaždených na jednom mieste.
Je možné, že magistrát zhromaždenie nepovolí a v prípade potreby zasiahne policajný zbor.
1. Odporúčam organizátorom, aby tieto verejné hromadné aktivity presunuli až na dobu po odoznení účinnosti ústavného Zákona 227/2002 (pandémia).
2. Ak sa ale v niektorom kraji, regióne, obci, meste vyskytne nové miestne ohnisko nákazy, Úrad verejného zdravotníctva bude oprávnený obmedziť verejné zhromaždenie na dobu nevyhnutnú v opore o Zákon 355/2007 (epidémia).
Možno budú stačiť povinné rúška. Hmm…
Možno vec dohody s príslušným magistrátom, úradom verejnej samosprávy kdekoľvek na Slovensku.
A či príde druhá vlna Covidu, netreba sa báť, a povedať: Nevieme.
Ale ani to, že každá krízová situácia je politicky zneužiteľná…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Mimoriadna správa ČT24, 15,30: Minister zdravotníctva ČR vydal mimoriadnu výnimku zo všeobecného zákazu zhromažďovania v ČR počte do 500 osôb, pre dnešné verejné zhromaždenie Milion chvilek pro demokracii na pražskom václaváku…
Omezení veřejných akcí na 500 osob se na demonstrace nevztahuje,“ uvedl Adam Vojtěch.

 

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?