Publikované: 16.04.2015

Angličtina a tvoje reflexy = ako sa na povel sústrediť na učenie angličtiny

 

Poznáš ten stav, keď sa ti nič nechce a duplom nie učiť sa angličtinu? Mal by si sa ísť učiť a naozaj sa chceš učiť… máš v sebe vnútornú motiváciu, ktorú si odhalil v minulých článkoch… máš v sebe všetky dôvody prečo sa učiť angličtinu… prečo sa učiť na skúšky, ale…

 

Jednoducho na angličtinu nemáš náladu? Možno si naštvaný, možno si znudený, riešiš v hlave veci zo dňa… máš chuť na všetko len nie na učenie sa angličtiny?

 

Jednoduchý trik

Stretol som sa so známym a ten mi povedal jednu úžasnú vec, ktorú chcem teraz poradiť aj tebe.

„Vždy, keď sa učím, tak počúvam jeden playlist. A už som si na to tak zvykol, že keď si pustím túto hudbu, tak mám automaticky chuť sa učiť.“

Trik na angličtinu aj iné veci

Neskôr, keď pôjdeš makať na svojej angličtine, no nebudeš mať náladu… tak jednoducho zapneš svoju hudbu na učenie. Zmení sa ti stav aj nálada. Budeš sa chcieť učiť sa. A pôjde ti to od ruky. Budeš sústredený a ani nebudeš vedieť, ako ti učenie prejde. A ty budeš vedieť všetko, čo si sa chcel naučiť.

 

Choď teda a použi na učenie angličtiny tento tip s hudbou.

 

A samozrejme, tento trik na koncentráciu môžeš použiť aj v iných oblastiach. Napríklad ja, teraz, keď píšem tento článok, počúvam hudbu, ktorú počúvam vždy pri písaní.

Hodinu dozadu som na písanie tohto článku o angličtine nemal chuť… teraz… bez problémov.

 

Hudbu na rýchle skoncentrovanie sa teda môžeš využiť aj v iných oblastiach, nielen na učenie.

 

Držím ti päste v efektívnom učení angličtiny a ak sa ti tento článok páčil, alebo ti pomohol, posuň ho ďalej, aby aj tvoji kolegovia a spolužiaci vedeli, ako sa naučiť anglicky rýchlejšie.

 

 

 

 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?