Publikované: 25.10.2014

Angličtina časy, čísla a členy

Angličtina – časy a členy: Ako som sa naučil časy a členy v angličtine bez toho, aby som sa ich učil. A ako to môžeš urobiť aj ty!

 

Môj príbeh s angličtinou začína veľmi romanticky: Na strednej škole som angličtinu neznášal. Nebavilo ma učenie gramatiky, nebavilo ma učenie anglických časov, členov, či čísel.

Dokonca mám spomienku na to, ako som sa mal naučiť naspamäť tabuľku časov a nedávalo mi to žiaden zmysel. Bolo mi zle od žalúdka, keď som sa to mal naučiť.

 

Veci, ako anglické časy, čísla a členy mi angličtinu znechucovali

Špeciálne anglické členy, za ktoré ma vždy učiteľka opravovala. Chcel som vyjadriť myšlienku a ona mi do toho skočila, že som mal zlý člen. Anglické časy, členy a gramatika mi tak znechutila angličtinu, až som bol na hrane zúfalstva a chcel som s ňou skončiť. S tou angličtinou.

 

Myslel som si, že je so mnou niečo zle. Že nemám na jazyky talent.

Potom som sa rozhodol, že sa naučím anglicky bez mojej učiteľky – napriek nej a napriek týmto anglickým časom, členom a podobne… Že radšej skončím s mojou učiteľkou :-)

Bolo to jedno z najlepších rozhodnutí v mojom živote a chcel by som, aby si také spravil aj ty (ak je to niečo, čo riešiš)

Učil som sa anglicky metódami, ktoré popisujem tu na webe www.anglictinarychlo.sk Špeciálne tými, ktoré rozoberám vo videu 7 pamäťových lievikov pre bleskové ovládnutie angličtiny.

Netrvalo dlho a prešiel máj, jún, júl, august, september… nastal nový školský rok. Lenže ja som mal za sebou 5 mesiacov aktívneho anglického vzdelávania inovatívnymi spôsobmi.

Prekladali – precvičovali sme nové anglické frázy. Na moje počudovanie, nemal som problém s časmi, ktoré mi dovtedy nič nehovorili. Odrazu som vedel správne používať členy v 90% prípadov.

Anglické čísla mi už neboli také cudzie ako predtým.

Mal som vyššie sebavedomie pri rozprávaní po anglicky.

Ak chceš ďalšie takéto tipy pre rýchle učenie angličtiny, tak si prečítaj článok „Na čo si dať pozor, keď s angličtinou začínaš“

 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?