Publikované: 24.10.2014

Angličtina gramatika: 3 najčastejšie gramatické chyby a ako sa im vyhnúť

Angličtina a jej gramatika môžu mnohým spôsobovať bolesti hlavy. Hoci nie som zástancom toho, aby si sa učil angličtinu cez gramatiku, som zástancom toho, aby si hovoril a písal anglicky gramaticky správne, pokiaľ je to možné.

Ako sa však vyhnúť zdĺhavému učeniu anglickej gramatiky?

V dnešnom článku mám pre teba  3 najčastejšie anglické gramatické chyby. A návod, ako ich napraviť. Tento návod si môžeš vytlačiť a dať vedľa tvojho monitora, aby si vždy vedel, ako sa to povie anglicky gramaticky správne.

Nižšie v článku nájdeš môj tip, ako sa naučiť hovoriť anglicky gramaticky správne bez toho, aby si sa musel učiť poučky, alebo bifľovať.

 

Angličtina: Gramatika v praxi. 3 najčastejšie chyby

1. Your / You’re

 

Your

Your je privlastňovacie zámeno, napríklad: “your car” (tvoje auto) alebo “your blog” (tvoj blog).

 

You’re

“You’re” je skratka z “you are” (ty si), napr. vo vete: “You’re screwing up your writing by using ‘your’ when you mean ‘you are.’” (Robíš veľkú chybu pri písaní, keď používaš ‘tvoj’ vtedy, keď chceš povedať ‘ty si.’)

 

 

2. It’s / its

 

It’s

“It’s” je skrátená forma “it is” (to je) alebo “it has” (to má).

It’s an apple! (To je jablko!)

 

Its

“Its” je privlastňovacie zámeno, viď veta: “This child has got its school chosen.” (Toto dieťa má zvolenú svoju školu). Vyslov svoju vetu nahlas a použi namiesto toho “it is”. Ak to znie divne, “its” je pravdepodobne správna voľba.

 

 

Tretia najčastejšia anglická gramatická chyba: There/ Their / They’re

 

There/Thier

(tam/ich)

Vždy si urob test “That’s ours!” (To je naše!) : Hovoríš o viac ako jednej osobe a o niečom, čo daní ľudia vlastnia? Ak áno, “thier” je správna možnosť a privedie ťa tam (there), kde chceš byť.

 

They’re

“They’re” je skratka zo “they are” (oni sú/oni robia…) – pre istotu si to povedzte nahlas.

 

 

Angličtina – gramatika – záver

Anglická gramatika môže byť náročná – stretneš sa s “visiacim” príčastím, ako aj so zneužitím slova “literally” (doslova). Dávaj si pozor na vyhni sa týmto 3 najčastejším gramatickým chybám.

Ak sa chceš zlepšiť v angličtine a nechceš sa učiť stále nové a nové gramatické poučky, pozri si video 7 pamäťových lievikov pre bleskové ovládnutie angličtiny. Hovorím v ňom o metóde, vďaka ktorej vieš porozumieť anglickej gramatike a hovoriť anglicky gramaticky správne bez toho, aby si sa ju učil >>

 

Zdroj: http://www.copyblogger.com/grammar-goofs/

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?