Publikované: 07.01.2021

Ani správa ani názor, len vyhlásenie

Nepociťujem potrebu nosiť drevo do lesa a „zahusťovať “ bez tak dusnú informačnú a faktografickú atmosféru takými či onakými médiami…
Musíte(me) čeliť hoaxom, konšpiráciám, aj preháňaniu a predčasným záverom.
Zdieľam len reprezentatívnu fotogalériu (Denník N):
https://dennikn.sk/2214290/v-kapitole-sa-strielalo-dnu-vtrhli-trumpovi-privrzenci-fotogaleria/?ref=suv
Donald Trump nemá šance lege artis.
Kľúčové bude jeho dnešné a ďalšie správanie, rozhodnutia úradujúceho prezidenta a reálne dianie v nasledovných hodinách a dňoch pred skončením jeho mandátu. Ale aj v čase po ňom.
Toto je reálna a hybridná infovojna blízo občianskej vojny dvoch nezmieriteľných a rozdelených svetov USA, ktorá, ako sa predpokladalo, vyústila do nepokojov 6. decembra, kedy má Kongres USA certifikovať a ratifikovať výsledky prezidentských volieb, vyhlásené Zborom voliteľov USA 14. decembra.
Starostka Washington DC vyhlásila a predĺžila zákaz vychádzania blízky stannému právu v čase vojnového stavu do 21. januára, ktorý je dňom po dni inaugurácie Joe Bidena.
Inauguračné pódium pred Kapitolom je už pripravené. Určené pre potvrdenie a oslavu víťazstva alebo popravu americkej slobody a demokracie.
V o voľbách do Senátu (Georgia) zvíťazili demokrati: Ten je teraz pol na pol plus jeden hlas: jeho šéfky Camely Harrisovej…
Čo sa deje vo Washingtone DC USA sú udalosti, extrémne dôležité pre celý svet.
Po odmietnutí Michaela Penceho vzniesť námietku proti výsledkom volieb a navrhnúť impeachment podľa 25. dodatku Ústavy USA (ne-spôsobilosť pre výkon funkcie prezidenta), ktorý je zvažovaný a diskutovaný najmä demokratmi, nie je jasné, kto z republikánov ešte stojí za Trumpom alebo proti nemu…
Nancy Pelosi, šéfke dolnej Snemovne ktorej Pentagon nevyhovel v jej požiadavke na povolanie armády, pri úteku zo svojej kancelárie do bezpečia, nestihla vypnúť svoj počítač;
zhabali jej ho údajne (?) Trumpovi priaznivci, ktorí prenikli do priestorov Kongresu, rokovacej sály a kancelárií kongresmanov.
Je zrejmé, že ochranka Kapitolu na takúto eventualitu nebola pripravená ani vo sne.
Než sa protestantov podarilo ochranke Kapitolu vytlačiť z budovy (streľba, 4 mŕtvi a množstvo zranených) stalo sa toto: Utekajúci členovia Snemovne reprezentantov a Senátori odvádzaní ochrankou do bezpečia únikovými chodbami a tunelmi, nechávali vo svojich kanceláriách osobné veci, cennosti…
Niektorým protestantom sa (?) podarilo zaistiť služobné počítače
Údajne služobný počítač Nancy Pelosi (nie údajne, ale reálne, mailová komunikácia; hakerské útoky…):Obsahy a mailovú komunikáciu pravdepodobne aj ďalších počítačov, majú v rukách Trumpovi priaznivci. Ako s ňou naložia, budeme sa zrejme dozvedať tak, ako z postupne zverejňovaných správ Julianom Assangem a Wikileaks.
Rokovanie Kongresu bolo prerušené na 6 hodín v dôsledku incidentu prieniku stoviek protestujúcich do budovy Kapitolu. Po „vyčistení“ vnútorných a vonkajších priestorov aj s použitím aj slzného plynu (plynové masky majú kongresmani pripravené ako hypotetickú eventualitu pod sedadlami…) rokovanie pokračuje.
Nie som na žiadnej strane, som na strane pravdy.
To je z mojej strany asi tak všetko.

Pekne pozdravujem.
Juzraj Režo alias notorickyobcan

Prílepok: USA sú v extrémne hlbokej vnútornej kríze. Hľadá sa modus vivendi a modus operandi (písal som viackrát…).
Potvrdil to stručne svojim slovami aj český veľvyslanec v USA Hynek Kmoníček.
Nič sa nenaučili, nič nepochopili: Mike Pompeo z hakerského útoku na vládne inštitúcie obvinil Rusko. Nepodstatné.
Ale v USA sú za všetkým Rusi.

Americký Kongres vyhlásil oficiálne výsledky prezidentských volieb: Prezident: Joe Biden, viceprezidentka Kamala Harris. Beriem na vedomie.
Nedám si pokoj: Pravda nerovná sa realita ani fakt. Ide o faktickú nie objektívnu pravdu.

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?