Publikované: 14.08.2020

Anthony Fauci pre National Geographic o ruskej vakcíne

Vytvorenie vakcíny nie je to isté, ako dokázať, že vakcína je bezpečná a účinná. To je vyhlásenie Anthonyho Fauciho k správe Moskvy, že Rusko schválilo a je pripravené predávať vakcínu proti koronavírusu.
Riaditeľ amerického Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby, ktorý sa podieľa na režime boja proti Covidu v USA, 13. augusta vzniesol pripomienky v rámci rozhovoru pre Stopping Pandemics, prostredníctvom National Geographic. Moderovala Deborah Roberts, koršpondentka ABC News.

Dr. Anthony S. Fauci, MD, dohliada na rozsiahle portfólio výskumu venovaného prevencii, diagnostike a liečbe infekčných a imunitne sprostredkovaných chorôb. Bol kľúčovým poradcom šiestich prezidentov a ich správ o globálnych problémoch s AIDS a o iniciatívach na posilnenie lekárskej a verejnej zdravotnej pripravenosti proti objavujúcim sa hrozbám infekčných chorôb, s pandemickým charakterom a vlastnosťami. Fauci je riaditeľom NIAID od roku 1984. Ponúkam výťažok z rozhovoru:
“Dúfam, že Rusi definitívne dokázali, že vakcína je bezpečná a účinná,” uviedol to Anthony Fauci korešpondentke ABC Deborah Roberts: “Vážne pochybujem, že to urobili.”
Rusko už skôr oznámilo, že sa rýchlo blíži k vyhotoveniu vakcíny, ktorú nazval po priekopníckom satelite z roku 1960, Sputnik.
V máji riaditeľ Výskumného ústavu epidemiológie a mikrobiológie Gamaleya v Moskve, kde sa táto vakcína pripravuje uviedol, že on a ďalší vedci začali testovať liek na sebe skôr, ako začala prvá fáza so 76 subjektmi o mesiac neskôr.
Gamaleya ale ešte nezverejnil žiadne výsledky z pokusov na ľuďoch, ktoré zvyčajne zahŕňajú tri fázy na kontrolu bezpečnosti, účinnosti a dávkovania lieku. Ústav tiež nezverejnil žiadny predklinický výskum, ktorý by zahŕňal zvieracie modely alebo experimenty s bunkami pestovanými v Petriho miskách.
Napriek tomuto nedostatku informácií pre verejnosť ruský prezident Vladimir Putin hovorí, že Rusko je dnes pripravené schváliť túto vakcínu na rozsiahle použitie. “Musíme byť vďační tým, ktorí urobili tento prvý, veľmi dôležitý krok, veľmi dôležitý pre Rusko a pre celý svet,” uviedol Putin vo vyhlásení, ktoré zverejnil Kremeľ:
http://en.kremlin.ru/events/president/transcripts/63877
Schválenie vakcíny prichádza aj napriek tomu, že iní ruskí predstavitelia tvrdia, že ešte stále prebieha tretia fáza. Kirill Dmitriev, výkonný riaditeľ Ruského fondu priamych investícií, ktorý financuje vakcínu, povedal združeniu Associated Press, že začiatok týchto pokročilých skúšok by mal byť naplánovaný na 12. augusta a to vo viacerých krajinách vrátane Ruska, Saudskej Arábie, Spojených arabských emirátov, Filipín, a možno Brazílie. AP však v záznamoch ruského ministerstva zdravotníctva nenašla žiadnu dokumentáciu uvádzajúcu, že tieto skúšky boli schválené. https://apnews.com/fcda62ad992db414d65f23b2adb78e44
Pokusy vo fáze 3 sú rozhodujúce pre potvrdenie, či je vakcína pripravená na širokú distribúciu. Tento posledný krok v testovaní je navrhnutý tak, aby určil najbezpečnejšiu dávku pre masovú verejnosť; také rozhodnutie sa dá urobiť iba podaním očkovacej látky rôznym skupinám tisícov ľudí. Táto fáza vývoja vakcíny tiež určuje stupeň, v akom vakcína funguje.
“Máme pol tucta alebo viac vakcín,” povedal Fauci Robertsovej: „Ak by sme chceli využiť šance na zranenie mnohých ľudí alebo dať im niečo, čo nefunguje, mohli by sme to začať robiť, viete, budúci týždeň, ak to chceme. Ale tak to nefunguje.“
https://www.nationalgeographic.com/science/2020/08/fauci-seriously-doubts-russia-coronavirus-vaccine-is-ready-cvd/
https://stoppingpandemics.com/livestream/
Poznámka editora: Všetky z „nádejných“ vakcín „hodných“ záujmu pre verejné masové použitie prechádzajú zrýchleným a skracovaným režimom overovania ich účinkov a bezpečnosti (zlučovanie prvej s druhou, druhej s treťou fázou) a pokračovanie zberu, záchytu informácií po vakcinácii…
Vakcínu Sputnik si vraj nechala na sebe testovať jedna z Putinových dcér…
Testovaná bola najmä v prostredí armády. Konšpirácie: S použitím násilia údajne na „bezmocných zneužitých obetiach zlého putinovského režimu“.

Výsledkové štúdie, ktoré budú potrebovať spoľahlivé zázemie o účinkoch a bezpečnosti (vedľajšie účinky) budú dôveryhodné až o niekoľko mesiacov neskôr, než sa začne vakcinácia (zber info z praxe).
Každé laboratórium, každý „nádejný“ výrobca má na zreteli akútnosť vakcíny, lebo pandémia beží…
Okrem toho im ide aj o vlastnú prestíž, miesto na trhu (refundácia nákladov na vývoj a výrobu, ziskom z predaja plus zisk navyše a pridaná hodnota).
Ruská vakcína je Westernom ignorovaná najmä z geopolitických dôvodov. Ak niečo pochádza z Ruska, tak je to „kakané“…
Aj o tom je moja nedôvera k nezodpovednému a sebeckému Westernu (osobná poznámka editora). Všetci ale nie sme “vymletí”…
Ani vyjadrenie a stanovisko Dr. Anthony Fauciho, preto nie je relevantné. USA svojou nezodpovednosťou, patria k najviac postihnutým krajinám, ktoré sa tak, ako ostatné, pokračujúce v nezodpovednom režime, ocitajú na popredných priečkach incidencie Covidom a úmrtí…
Reči sa hovoria, chlieb sa je a Rusko zaznamenáva objednávky z celého sveta v miliardách balení…
Či bude-nebude vakcinácia povinná vo vzťahu k základným ľudským právam v opore o príslušné medzinárodné dokumenty, a ako sa môžu zmeniť pomery vo vzťahu k ochrane verejného zdravia spoločnosti v pandemickom (globálnom) rozmere (hypotéza) nateraz neriešim. Vyčkám si na skutky EÚ a vládnucej moci. Až potom o tom napíšem. Hlavne nekonšpirujem.
Na trhu bude niekoľko vakcín, ak sa rozhodnem, verím, že si budem môcť vybrať.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?