Publikované: 24.07.2016

Atentát na Harabina

 

Krátky nasratý komentár k aktuálnemu dianiu.

Nedávno sa v médiách objavila správa, že na Harabina takmer spadlo sklené tienidlo zo svietidla umiestneného na strope budovy súdu. Sám Harabim túto udalosť spojil s útokom na svoju osobu. Stal sa nepohodlným pre súčasnú politickú garnitúru. Je jedným z mála sudcov, ktorí bez servítky kritizujú súčasný politický systém a jeho fungovanie paralelujú s fungovaním fašistických systémov. Táto pravda sa súčasným politikom počúva naozaj ťažko a nie je preto žiadnym prekvapením, že súčasná moc sa rozhodla Harabina zlikvidovať. Dnes už je úplne jasné, že spadnutý kryt svietidla bol varovaním pre Harabina od Najvyššieho, že bude na jeho osobu spáchaný atentát.

A skutočne. Takmer presne po mesiaci sa neozval Najvyšší, ale Najvyššia. Aby som bol presný, predsedníčka Najvyššieho súdu Daniela Švecová. Najvyšší súd zverejnil mzdové listy Štefana Harabina, čím chcel v Slovákoch vzbudiť závisť a spravodlivý hnev. Aby v nás vyvolal ešte väčšiu nespokojnosť s existujúcim systémom, mal NS zverejniť mzdové listy všetkých sudcov, vrátané tých súčasných. Je možné, že Slováci by konečne ulapili do rúk motyky a vidly a všetkých by Vás odtiaľ vyhnali.

Vytočená predsedníčka vyzvala Harabina, aby odmeny vrátil. Harabin oponoval, že sa nejednalo o odmeny, ale o príplatok za agendu špeciálneho sudcu (stanovený zákonom). Médiá však tvrdia, že v anonymizovaných mzdových listoch, ktoré NS zverejnil, je mimoriadna odmena osobitnou položkou. Podľa súdu o nej rozhodol Harabin sám a bola mu vyplatená nad rámec jeho základného platu a príplatku. Pre porovnanie by sa hodili aj mzdové listy všetkých sudcov NS z toho obdobia, aby sme boli v obraze. Myslím, že pani predsedníčka nám bez škrupulí vyhovie. Myslite, ale na to, že prípadne prehraté súdne spory sú platené z mojich daní a neskôr Vás za to nakopem do riti.

Články v médiách vyrátavajú, že Harabinov príjem dosiahol za 7 mesiacov cca 75000€ a odmeny vyplatené v decembri výšku 40000€. Jednalo sa o príjem za rok 2009. Ďalej spomínajú aj príjmy za rok 2010, zabúdajú však uviesť, že už sa jedná o príjem za 12 mesiacov, čo by pomerne zodpovedalo príjmu za predchádzajúci rok: “O rok neskôr už Harabin zarobil v hrubom 139 151,96 eura. Mimoriadna odmena predstavovala z toho sumu 73 000 eur. Harabin si ju nechal podľa NS vyplatiť v dvoch častiach – 33 000 eur v máji 2010 a 40 000 v júli 2010″.

Samozrejme, k tomuto Harabinovmu prehrešku sa vyjadrila aj súdna rada: “Prevzatie takýchto vysokých odmien považujeme za neetické a nemorálne. Človek, ktorý takto v médiách klame a zavádza verejnosť, by nemal vykonávať verejnú funkciu a tobôž funkciu sudcu Najvyššieho súdu SR. Takéto konanie je navyše v príkrom rozpore aj s Etickým kódexom prijatým Súdnou radou SR v decembri 2015.“ Akurát títo servilní idioti zabudli dodať, že v čase, keď boli odmeny vyplatené, etický kódex z decembra 2015 neexistoval. Inak súhlasím s výrokom, že ak niekto v médiách klame, nemá vykonávať verejnú funkciu. Členovia Súdnej rady by mali zvážiť svoje ďalšie pôsobenie vo funkcii, vrátane postavičiek v štátnych médiách..

Články zverejnené v médiách majú všetky atribúty politickej objednávky, sú účelové a ich snahou je atentát na sudcu Harabina ako oponenta súčasného fašistického systému zavádzaného na Slovensku. Atentát mediálny, prirodzene. Pani predsedníčka Najvyšieho súdu, žiadam Vás aby ste sa nedovolávali morálky a etiky a nerozmazávali platy sudcov v novinách, neskrývali sa za anonymnú Súdnu radu, ale ak ste presvedčená, že bolo spáchané protiprávne konanie, podajte trestné oznámenie. Často si kladiem otázku, či vedúci a dokonca ústavní činitelia tohto štátu sú tak sprostí, alebo tak skorumpovaní, že nedokážu vidieť, že ich konanie je kontraproduktívne a v konečnom dôsledku zničí aj ich samotných. Modlím sa za Vás, aby Vám bolo naliate rozumu do hláv, pretože ste občanom na posmech. Štátnik, ako aj ústavný činiteľ má požívať v očiach národa úctu a rešpekt, lenže vybudovať si ho musí sám, svojim počínaním. Idiotizmami si ho nevybudujete.

A ešte jedna základná otázka na záver: “Cui bono?” Ak ste si odpovedali, že nitky tejto zpackanej akcie vedú k Smeru a Kaliňákovi, a prostredníctvom spolužiaka možno až k najvyššiemu, myslím, že ste trafili do čierneho.

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?