Publikované: 06.04.2021

Autorská sebareflexia

Hlavné a najčastejšie výhrady a pripomienky ku mne od mojej čitateľskej obce (poznatky, odkazy, reakcie): „Píš menej, kratšie, jednoduchšie a pomalšie.“ Alebo: „Radšej nepíš vôbec.“ Príklad: Článok Niekoľko žien. Problém s identifikáciou ženy na titulke. Všetko je v článku. Stačí ho otvoriť a čítať. Alebo: „Stačia nám obrázky a heslá.“ K heslám, príklad:  Liberalizmus: Falošná ilúzia o falošnej slobode. Stačí?

Píšem vám pomaly, lebo viem, že neviete rýchlo čítať. Rýchlo sa unavíte a strácate trpezlivosť a záujem. Odporúčam čítať po častiach. A nevzdať to. Základ čítania: Vôľa: Som a chcem. Poznatok: Problém vašich čitateľských hendikepov je môj, nie váš problém. Nemáte chybu. Zároveň sa vám nechce rozklikávať odkazy na zdroje. Osobitný častý prípad je: “Neviem”. A prechod do “akademického mlčania”. Ale: Každý aj nesprávny názor je názor a stimuluje debatu. Takzvané “akademické mlčanie” nemám za múdre mlčanie. Ani náhodou…

Môj problém: Nestíham všetko (čas, kapacity, podmienky); som si redaktor, šéfredaktor aj editor v jednej osobe.
Občas padám na nos od únavy a vyčerpania. Pre vás. Mávam „okná“. Neviem čítať, písať. Spočiatku som bol vydesený (mentálna demencia!).
Po odoznení (asi tak dva-tri dni) hlava si urobí poriadok, prečistí sa harddisk, obnovia a upgradujú sa nastavenia a softvér, a idem ďalej… (o stupeň vyššie).
Nechávam to v pohode ísť.
Mentálne procesy prebiehajú na úrovni nevedomia, podvedomia a vedomia. To, čo vyjde „von“ a hore, je výsledok.
Po čase sa to zopakuje. Už nemám strach. Naopak. Vítam to: „Aha, zasa sa niečo deje“. A pracujem fyzicky. Alebo prechádzky v prírode. A čakám…

Dôsledok pandémie: Zatvorené školy. Vedľajší produkt: Úpadok mentálnych a kognitívnych schopností a zručností, stupňujúca sa neschopnosť čítania najmä obsiahlejších textov s hustejšou sadzbou, s porozumením… (Monitory 9).
Diagnóza: Digitálna demencia (zdroj nákazy: počítače a monitory; klesá záujem o čítanie „z papiera“). Postihuje deti, mládež aj stárež.
Mám za úplne absurdné, ak niekto vládze pre vás písať a vy, nevládzete ani len čítať! Chcem veriť, že viete čítať aspoň po sebe… (…navyše, skontrolujte si svoj vlastný písomný prejav).

Pôvod pandémie nebol uspokojivo vysvetlený; Čína nespolupracuje. Bola to Čína? Príliš ľahko a často, a záhadne (miesto) vznikajú nové varianty a mutácie… (zasa Čína? A či Rusko?) USA sú „lietadlo“. Potvrdzuje sa, že kovid je možné zneužiť na politické účely ovládnutia spoločnosti, ale nepotvrdilo sa, že vznikol práve pre tento účel. Ani kde. Ostaňme v tom, že nedodržaním bezpečnostných a ochranných opatrení mohol (evolučný biológ Flégr pre TA3, označený za konšpirátora) uniknúť z čínskeho ústavu a laboratória vo Wu-hane. Ibaže jeho výskyt bol zaznamenaný už skôr. Čaká nás štvrtá a ďalšie vlny..? Kde a aký to bude mať koniec?

Tu ste zjavne zlyhali (som si myslel, že zasa ma „blokol“ fejzbúk): http://www.blogovisko.sk/k-jednemu-menu.html
Nie, vy ste „blokli“ seba. Poznámka: Ak kto chce tárať do kresťanskej viery a učenia, musí ich poznať… (vzdelanie!) plus konceptuálna gramotnosť; a to som vás ešte „šetril“. Vopred som vedel, že s článkom pred čitateľstvom nepochodím… (som si istý, že ani po “druhej šanci” sa čítanosť Božieho mena nepohne); čosi o hrachu a stene… (predikujem, že aj tento článok bude odignorovaný). Lebo 1. Naopak, očakávam ďalšie vaše výčitky. Lebo 2. To sú vaše väčšinové mentálne a softvérové nastavenia. Lebo 3. Unikajú vám závažné informácie.
Vašu ochotu čítať (nielen mňa) zakladá vaša tvrdá, každodenná robota na sebe. Nie je o presúvaní viny mimo seba.
Bol vám daný rozum (intelekt) a slobodná vôľa. Tak si ich užívajte (heslo hore).
Ste zvádzaní/é k bezbrehým a falošným slobodám a právam, odvádzaní/é od osobnej zodpovednosti a svedomia o sebe, k lenivosti a vlastnému pohodliu a len zmyslovým zážitkom… a sklonu k bulváru a atrakcionizmu.
Mentálne a duchovne otupievate. A v tom duchu ste si užívali aj sviatky.
Neriešim prístup do kostolov… (ich architektúra zakladá koncentráciu duchovnej energie… ako akusticky špičkové koncertné sály)…
Dá sa aj doma či vonku. Všade. V komôrke srdca svojho. Ak máme duchovnú výbavu.
Vrieskať o porušovaní práv kresťanov je falošné kresťanstvo.
Duchovno neznamená nielen náboženstvo ale najmä spiritualita. Presahuje naše telo, dušu s jej mentálnymi schopnosťami a intelektom (horizontálny rozmer) vo vertikálnom rozmere. A tým sa ľudská bytosť odlišuje od nižších živočíšnych druhov… (alebo ju v sebe máme, a dávame jej patričný a náležitý priestor, alebo nie). Disponujú ňou alebo nie, aj ateisti.
Pozor: Antická kalokagatia obsahuje len dve zložky ľudskej osoby (telo a duša): vyjadruje telesne a duševne silnú a krásnu antickú osobu, čo vyúsťuje do jej správania (antická estetika). Nemá nič spoločné s duchovnom a spiritualitou; vieme, že pre antiku je príznačný polyteizmus…
Egyptským bohom bola osoba Amon Ra (monoteizmus). V dobách viac ako pred 5-tisícimi rokmi… (po národoch Sumerov a Chetitov v Mezopotámii).
Antická civilizácia bola nástupníckou egyptskej. Spolu s nástupom judaizmu, pobytom židov v egyptskom zajatí, objavom monoteistického Boha JHWH, kresťanstvom a antickou demokraciou dala základ európskych dejín a teórii štátu a práva. A oddeleniu náboženstva od sekulárneho štátu. V 7. stor. prišiel islam. A mieša karty. Na scénu nastupuje šiitsky Irán.
Využívam svoj priestor aby som vám aj toto: Prevoz egyptských múmií (len pre konceptuálne gramotné osoby)
https://abcnews.go.com/International/egyptian-mummies-pass-cairo-parade-worthy-royals/story?id=76857823
https://abcnews.go.com/Entertainment/wireStory/show-pharaonic-heritage-egypt-parades-royal-mummies-76853717?cid=referral_taboola_feed
https://aeronet.cz/news/video-globaliste-na-bilou-sobotu-o-velikonocich-v-kahire-usporadali-triumfalni-prehlidku-desivych-okultnich-symbolu-vladcu-nad-planetou-zemi-arijske-dite-prineslo-ohen-planety-zeme/
Ak by si to kto nevšimol, dávam do pozornosti procesy dejúce sa okolo a v súvise s Iránom a teóriou globálneho konceptuálneho riadenia.
Irán je predurčený zohrať vedúcu úlohu vo svete…
Píše o tom aj Dostatočne všeobecná teória riadenia (DVTR). Kto vie, vie…
Satanistický otvárací ceremoniál Gothajského tunela (len pre konceptuálne gramotné osoby):
https://www.youtube.com/watch?v=q_CjPHSDGME
Ostatok je na nás, vás…
Však ste dáki liberáli, liberálky? Či? Budete predsa voliť Progresívne Slovensko! Či?
Vráťte sa k sebareflexii. A začnite samo vzdelávaním. Potom ma budete vedieť čítať.
Prestaňte s kĺzaním po povrchu vecí… (hoc aj pozlátených).

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?