Publikované: 26.05.2022

Azovské more je pre Ukrajinu navždy stratené

Predstaviteľ Krymu podpredseda krymskej vlády Georgij Muradov podľa správ ruskej tlačovej agentúry RIA Novosti povedal, že „Azovské more je pre Ukrajinu navždy stratené“.
Citujú ho, ako hovorí: „Azovské more je pre Ukrajinu navždy stratené. Prístavy v Záporoží a Chersonskej oblasti už nikdy nebudú ukrajinské. Som si istý, že po zjednotení našich regiónov s Ruskom sa Azovské more, tak ako predtým, stane výlučne vnútrozemským morom Ruskej federácie.“

Moskva tvrdí, že prístav v Mariupole po troch mesiacoch ruských útokov na ukrajinské mesto opäť funguje. Agentúra tiež cituje Vladimira Rogova, predstaviteľa vymenovaného Ruskom v okupovanom regióne Záporoží, ktorý povedal to isté, že Záporožské a Chersonské regióny sa nikdy nevrátia pod kontrolu Kyjeva (tu).
Rusko anektovalo Krym po ukrajinskom prevrate, kajevskom Majdane, ukronacistickom masakri v Odese v roku 2014. Súbežne vznikli separatistické regióny Doneck a Luhansk v Donbase. Ukrajina opakovane vyhlasuje, že nepristúpi k žiadnej mierovej dohode, ktorá by neobnovila jej hranice. Spojenec Vladimira Putina Dmitrij Medvedev povedal, že Rusko neprijme žiadnu dohodu, ktorá neuznáva Krym ako ruské územie. V Donecku a Luhansku je proruskými separatistami a ruskou armádou zadržiavaných 8000 ukrajinských vojnových zajatcov.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?