Publikované: 29.04.2016

Bábätko do NR SR nepatrí!

Niektoré ženy si neprekonateľný cit  - materinskú lásku zrejme zle vysvetľujú. Navyše prílišná emancipácia je niekedy skôr škodlivá. Poslankyňa NR SR Simona Petrík bola šokovaná z toho, že ju nepustili do pléna s 5-mesačnou dcérkou. A ja som zase šokovaná z toho, že sa o to vôbec pokúsila. Sama mala pocit neslobody a čo jej bábätko? Ako by sa asi cítilo medzi takým množstvom ľudí, ako by reagovalo na zvedavé pohľady, ako by sa asi cítilo, ak by naňho zamierili objektívy kamier a fotoaparátov? Na také “drobnosti” by mohla jedna milujúca matka prihliadať.

Vysmieva sa poslankyňa daňovým poplatníkom?

Rokovania v parlamente sa nedajú prirovnať k žiadnej inej práci. Ak sa človek uchádza o hlasy voličov a následne ich v demokratických parlamentných voľbách dostane, tak by mal konať zodpovedne a k tejto “práci”, ktorá by mala byť skôr poslaním, by mal pristúpiť s maximálnou vážnosťou a pokorou. Byť matkou je poslaním…no tieto dve poslania sa skĺbiť nedajú. Prísť do pléna na 20 minút je výsmechom do tváre občanom, ktorí de facto poslancov platia.

Ako sa  asi cíti bábätko v NR SR?

Kto je aspoň trochu senzibilný vie, že budova NR SR má svoje tienisté stránky. Odhliadnuc od množstva negatívnej energie, zloby, intríg a nenávisti, je budova ako taká nevhodná pre malé deti. Klimatizácia, ponuré priestory a mnoho iných faktorov zrejme nepôsobí na novorodencov príliš blahodárne.Sama som v tejto budove ako novinárka strávila množstvo času. Dobre si pamätám, ako sme sa všetci cítili po nekonečných mimoriadnych schôdzach. Mnohí sa sťažovali na bolesti hlavy, očí, hrdla a tiež na rapídny úbytok energie. Matky a zodpovední otcovia mi zrejme dajú za pravdu keď poviem, že bábätká potrebujú predovšetkým domov plný lásky, príjemné prostredie a pokoj, ktorý je tiež potrebný pre ich emocionálny vývoj.

Sme v 19-tom storočí, alebo má poslankyňa pomýlené hodnoty?

Argumentovať tým, že sme ako v 19-tom storočí, lebo matku nepustia na pracovisko s dieťaťom, je prinajmenšom smiešne. Sama som dosť emancipovaná, no prílišná emancipácia je z môjho pohľadu škodlivá. Žena by mala aspoň v kútiku duše ostať ženou…ak by to tak bolo aj v tomto prípade, tak by poslankyňa svoje malé dieťa do pléna NR SR zobrať nechcela. Možno to pochopí, keď už nebude v politike nováčikom. Ak by argumentovala tým, že chce byť so svojou 5-mesačnou dcérkou čo najviac, tak odpoveď by znela – nemala sa ako čerstvá matka uchádzať o mandát od voličov. Niekedy aj kariéra musí ísť bokom. ( Ešte raz zopakujem, práca v NR SR nie je bežná práca…a mandát je na 4 roky). Pred ´89 mnohé ženy chceli ostať doma so svojimi deťmi, no nemohli…po troch mesiacoch ich systém hnal späť do práce…no a práve až demokracia umožnila matkám byť doma s deťmi čo najdlhšie. (Ak im to financie samozrejme dovolia) Chcela by sa vari poslankyňa vrátiť do čias totality?

Lucia Nicholsonová – ďalšia budúca matka v NR SR…spolubojovníčka Simony Petrík?

Nicholsonová sa pred časom vyjadrila, že by si rada brávala po narodení svoje dieťa do pléna. Táto nová móda nemá s materstvom a milujúcimi matkami nič spoločné…Zobrať post podpredsedníčky NR SR v čase tehotenstva, je nanajvýš odvážne…no a zároveň dosť nezodpovedné. Táto funkcia si vyžaduje človeka celého. Viete si predstaviť , ako matka drží v pléne v náručí medzi takou masou ľudí napríklad 2-mesačné bábätko a vedie schôdzu NR SR? Každý nech si odpovie sám…nechcem moralizovať, no tentokrát sa musím stotožniť s výrokom Moniky Flašíkovej (ktorý použila síce v súvislosti s inou témou no k tej istej osobe), že menej je niekedy viac a že ani vo vyššej funkcii netreba zabudnúť na to o celofáne a salónke…čo sa tiež dá vysvetliť všelijako…napríklad aj tak, že celofán (matka) obaľuje a chráni salónku (dieťa). A ešte jedna maličkosť…Nicholsonová ako niekdajšia štátna tajomníčka na Ministerstve práce mohla urobiť oveľa viac pre matky s deťmi.

Nechcem moralizovať…

…no ženy, ktoré sú len kvôli kariére a nie existenčným problémom ochotné pripraviť sa o tie najcennejšie momenty, by sa mali trochu nad vecami zamyslieť. Dať život novému človiečiku je úžasný dar…to malé stvorenie bytostne potrebuje svojich rodičov, lebo je nesmierne bezbranné…zobrať si dieťa do pléna NR SR…to je ako hodiť ho medzi dravcov…No a na záver mám len jednu otázku…ako si tieto dve ženy, matky predstavujú napríklad nočné schôdze NR SR? Respektíve schôdze, ktoré trvajú napríklad 2 dni a celú noc? S dieťaťom v šatke v pléne? Dámy, naozaj sa nedajte vysmiať…toto nie je o citoch a potrebách dieťaťa, ale o uspokojení vlastného ega…

 

  • SlabéVýborné (+39 skóre, 67 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?