Publikované: 27.06.2019

Babišova vláda ostáva

Vopred očakávaný výsledok prišiel po sedemnásť hodinovej debate. Babišova vláda ostáva aj bez hlasov KSČM. Mala padnúť aj pod tlakom Milion chvilek.

Podporou pádu vlády mali byť dva ešte neoficiálne drafty (návrhy) auditov EK dotácií pre Agrofert a Čapí Hnízdo, so spoločným menovateľom „konfliktu záujmov“ Andreja Babiša pre údajných 450 miliónov korún neoprávnených dotácií od februára 2017 (50 miliónov pre Čapí Hnízdo vrátil).
Oranžová revolúcia sa v Česku nekoná. Česi sú vedení inak.
Z 10-tich miliónov Čechov je 8 miliónov voličov. Hoc aj 300 tisíc nespokojencov na Letnej je nepatrný zlomok občianskej spoločnosti.
Kněžínkova náhrada Marie Benešová, nie je hrozbou pre rovnováhu zákonodarnej, výkonnej a súdnej moci. Vybavené. Komentár netreba.
S pouličným davom sa jedná ťažko, odporúčania, že A. Babiš by mal o veciach údajného konfliktu záujmov hovoriť a vysvetľovať ich zoči-voči protagonistom Milion chvilek (“pro demokracii”) treba odmietnuť, lebo tie by neviedli k demokracii. Schodnejšou a s reálnym demokratickým výsledkom je trebárs (dobrý príklad) táto cesta: České Ministerstvo spravodlivosti zmení zákon o prokuratúre tak, aby začal platiť už od budúceho roka. Pôvodne plánovaná účinnosť zákona od roku 2022 sa stala terčom kritiky. Ministerka Marie Benešová (za ANO) to oznámila po rokovaní so zástupcami Rekonštrukcia štátu.
Dôvod pre odstúpenie Marie Benešovej nebol a nie je. Milion chvilek si túto „položku“ môžu v pohode odškrtnúť ako bezpredmetnú.
České štátne zastupiteľstvo zvažuje žalobu na Andreja Babiša a 6 osôb z jeho okolia, ibaže policajný návrh pripomína kauzu ĽSNS a jej výsledok pred Najvyšším súdom, rozumej: Niet info, ktoré by boli zárukou, že žaloba bude podaná (zastupiteľstvo sa môže rozhodnúť, že vec vráti na došetrenie). Tak, ako žaloba proti ĽSNS o jej zrušenie a zákaz, mala by byť nepriestrelná… (nebola). Žaloba “anti Babiš” môže byť odmietnutá súdom v častiach alebo aj ako celok. Žalobcovia majú na stole žiadosti o zrušenie obvinenia od šiestich obvinených.
1. Andrej Babiš sa podrobil novele zákona o strete záujmov (2015) Lex Babiš a svoje firmy v roku 2017 previedol do zvereneckých fondov (takzvanej „čistej“ opozícii vadí aj, že Babiš môže odvolať a vymeniť správcu svojho majetku, ak ten s ním nehospodári očakávaným spôsobom).
Veci sa majú tak (hypotéza), že do politiky by mali vstupovať „len nemajetné osoby“, najlepšie, čo je myšlienka dovedená až do ad absurdum, bezdomovci…
…sú spoľahlivo a transparentne “najčistejší”. Ale to je už “na hlavu”. No, preveril by som aj tých. Pre istotu. :-)
Slovenskou paralelou „lex Babiš“ je „lex Harabin“ (sudca môže do politiky vstúpiť len bez talára, čo má význam pre zamedzenie vplyvu súdnej moci na zákonodarnú moc; novela zákona o financovaní politických strán sťažuje vplyv oligarchie na politiku a zákonodarnú moc).
2. Otázkou je, či vôbec ide o trestný skutok, a kto by mal niesť trestnú zodpovednosť; A. Babiš žiadal a dostal. Dotácie boli schválené a priznané štátnymi orgánmi zo zákona. Alebo nie? Ide o systémový súlad-nesúlad českej s európskou legislatívou skúmaný auditmi podľa smernice EÚ z roku 21018 (!) a mal by ho „riešiť“ zákonodarný zbor (platí aj pre Slovensko).
V každom prípade môže ísť o systémovú chybu v prípade dotačnej legislatívy, ktorá zrejme dostatočne „nevníma“ možný konflikt záujmov na osi podnikateľský subjekt verzus politik verzus české a európske dotačné právo.
3. Pochybnosti tu sú aj, či dotačný problém nie je len zástupný, a či pravý dôvod nie je pre EÚ najmä nepohodlná osoba českého predsedu vlády, ako politika, majúceho v rámci EÚ a pre centristickú EÚ a integračný proces spomaľujúcu a „problematickú“ V-4 vlastný názor… (porovnajte s Poľskom  a Maďarskom a v prípade kvót pre imigrantov aj so Slovenskom).
4. Problém nie je filozofia ale systém dotácií, ktorý zakladá korupčné správanie a kriví podnikateľské prostredie.
Antisystémové hnutia (populisti, identitári a „nacionalisti“) si uvedomujú, že Globálny Preiktor NWO má moc nad štandardnou ľavicou aj pravicou v celom západnom euro-transatlantickom priestore rovnako ako deep state vládne americkým liberálom aj republikánom. Pod vplyvom tejto moci sú nevolené európske “elity”.
Poznámky (je dobré vedieť):
1. Predseda Smeru R. Fico dostal informáciu, že ESET spolupracuje so spravodajskou CIA cez americkú ambasádu aj inak (zrušená tlačovka k voľbe kandidátov na ústavných sudcov). ESET rovná sa prinajmenej Mistrík, Čaputová, Progresívne Slovensko, Beblavého Spolu a denníky N a SME (v porovnaní trebárs Hlavnými správami majú nepriestrelnú ochranu). Paralelné „vedľajšie“ aktivity ESETu nie sú známe a transparentné. Treba očakávať vreskoty a dementi (popretia a odmietačky) dotknutých…
2. Aeronet sa nachádza v Smatanových zoznamoch: www.konspiratori.sk
Zdieľam ako som “prevzal”:
1. „Milionový chlívek na Letné vítal na pódiu římsko-katolického jáhna ze Sudet,…“
2. „Mikuláš Minář skrytě propaguje NSDAP a Hitlerjugend? Proč ten mladík nosí hnědé kalhoty a košili jako Führer?“
3. „Karel Schwarzenberg odhalil, že současné protesty v ČR proti Andreji Babišovi mohou stvořit novou hvězdu politiky, která usedne na Pražském hradě a zopakuje se tím scénář ze Slovenska, kde se prezidentkou stala aktivistka z ulice, které vadil zápach z komunální skládky v Pezinku!“
Všetky tri články nájdete tu: https://aeronet.cz/news/
Celodenná a nočná parlamentná debata mala kognitívny zmysel pre pokračujúcu činnosť českej vlády do obdobia troch rokov po získaní dôvery a občiansku verejnosť…
Ak spoločnosť v celom rozsahu uznáva demokratické princípy, má platiť prezumpcia neviny až do konečného rozhodnutia vo veci aj v politike, tobôž v správaní sa v slobodných a demokratických parlamentných voľbách neuznanej opozície. Prezumpcia viny nie je demokratický prvok.
V 1989-tom sme bojovali za slobodné a demokratické voľby. Dnes „ulica“ bojuje proti nim. V opore o pseudo filozofiu „liberalizácie“ dnes údajne nie dosť slobodnej a „liberálnej“ demokratickej občianskej spoločnosti. Takzvaná pseudo „liberálna demokracia“ má „ulicu“ za pozitívnu “liberálnu” deviáciu. A o tom boli všetky oranžové revolúcie.
Milion chvilek za zmenu systému a inštaláciu takzvanej „liberálnej demokracie“? Ilustračne:

           

       

Milion chvilek je beztvará „vzbúrená“ (prebudená?) ovčia masa manipulovaných marionet a javajok, ktorá dokazuje, že sa vie stretnúť, a s nejasnou predstavou „konca dňa“ aj vyslovovať aj požiadavky, ale ako diktát, ibaže bez relevantných informácií. Ide len o zanedbateľnú časť protagonistov kolektívneho vedomia-nevedomia,  zjavne bez osobnej zdieľanej zodpovednosti za krok A a bez znalosti a dôsledkov krokov B, C, čo možno zodpovedne považovať za pokus o destabilizáciu českej spoločnosti a bezprecedentnú zmenu vlády nedemokratickou cestou… (návrat k Veľkému Novembru). Najmä “liberáli” tomu vravia “prebudenie občianskej spoločnosti” po “nežnej”…
Vie sa, že Česko aj Slovensko za 30 rokov svojej slobody a samostatnosti prešlo procesom názorovej a politickej pluralizácie, je v štádiu post partokracie a krízy „štandardných“ politických strán, a má na stole vážnu hrozbu zákulisnej oligarchokracie, ruka v ruke s korupciou a “províziami” takže je čo „riešiť“.
Za daných okolností a z logiky vecí, je lepšie a správnejšie, držať sa objektivizovaných princípov parlamentných volieb a inštitút predčasných volieb využívať len v krajných prípadoch.
Výsledky voľby kandidátov na ústavných sudcov na Slovenku mám ale za sabotáž ústavného súdu a flagrantné zneužitie parlamentnej demokracie politikárčiacim parlamentarizmom, čo je dôsledok zlého nastavenia ústavy, a dnes dôvod pre predčasné voľby. Ibaže na ne už čas nie je…
Nesporne pozitívny význam „Letnej“ tkvie vo vzbudení pozornosti pokračujúcej vlády hnutia ANO od “bude líp” k ANO „už je líp“ a ANO „za silné Česko“. Občas tiež snívam, keď „náhodou spím“ aj o Slovensku…
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?